Trabzon'da kültür sanat - Son Dakika

Trabzon'da kültür sanat

Trabzon'da Baba, Üç Şehzade, Yeni Bir Şarkı ve Ölü'n Bizi Ayırana Dek oyunları izleyicilerle buluşacak.

Trabzon'da Baba, Üç Şehzade, Yeni Bir Şarkı ve Ölü'n Bizi Ayırana Dek oyunları izleyicilerle buluşacak.

Trabzon Devlet Tiyatrosu (TDT) Baba ve Üç Şehzade oyunlarını tiyatroseverlerin beğenisine sunacak.

August Strindberg'in yazdığı, çevirisini Turan Oflazoğlu'nun yaptığı "Baba"nın rejisini Bilge Emin, yönetmen yardımcılığını Yavuz Topçuoğlu üstlendi.

Dekorunu Özlem Karabay, kostümlerini Ceren Karahan, ışık tasarımını Nihat Bahar, müziklerini Tuğrul Topçuoğlu, koreografisini Aslı Öztürk'ün hazırladığı oyunda Yavuz Topçuoğlu, Didem Aygün, Mert Hürol, Fatma Kum Ertekin, Selin Poyraz, Ahmet Uzuner, Gürkan Erarslan ve Efecan Baştürk rol alıyor.

Eserde, evlendikten kısa süre sonra aralarındaki ilişki güç savaşına dönen Laura ile yüzbaşı Adolf'un, bu kez kızları Bertha'nın geleceği hakkında tek söz sahibi olma arzuları anlatılıyor.


Oyun, bugün ve yarın saat 20.00'de, 7 Aralık Cumartesi günü de 15.00 ve 20.00'de Haluk Ongan Sahnesi'nde izlenebilecek.

"Üç Şehzade"

TDT, ayrıca "Üç Şehzade" oyununu küçük izleyiciler için sahneleyecek.

Ulviye Karaca'nın yazdığı, Elvan Saliha Karahasan'ın yönettiği oyunun, yönetmen yardımcılığını Ercan Kılıçarslan üstleniyor.

Oyun, 10 ve 11 Aralık'ta saat 11.00'de Haluk Ongan Sahnesi'nde izlenebilecek.

"Yeni Bir Şarkı" oyunu

"Yeni Bir Şarkı" oyunu da 9 Aralık Pazartesi günü saat 20.00'de KTÜ Atatürk Kültür Merkezi'nde tiyatroseverlerin beğenisine sunulacak.

Marguerite Duras'ın uzun bir evlilikten sonra ayrılan bir çiftin 4 yıl sonra buluşması ve yaşadıklarını gözden geçirmelerini konu edinen bu modern klasikler arasına giren oyun "kadın özgürleşme hareketinin" güçlü izlerini taşıyor.

Murat Erşen'in çevirisini yaptığı "Yeni Bir Şarkı" oyununu Kemal Aydoğan yönetiyor.

Sahne tasarımını Bengi Günay, ışık tasarımını İrfan Varlı, görsel tasarımını Cansu Köksal, Burak Günay, kostüm tasarımını Gamze Saraçoğlu'nun yaptığı oyunda rolleri Melis Birkan ile Caner Cindoruk paylaşıyor.

"Ölü'n Bizi Ayırana Dek"

Trabzon'da sahnelenecek bir diğer oyun ise Ölü'n Bizi Ayırana Dek.

Murat Dişli, Alper Atalan ve Zeki Enes Akkan'ın yazdığı oyunda, Hakan Yılmaz ve Ebru Cündübeyoğlu rol alıyor.

Boşanmak üzere olan bir çiftin başından geçen olayların anlatıldığı oyunun konusu şöyle:

"Cansu ve Serdar, evlilik hayatı canlarına tak etmiş ve boşanmaya karar vermiş bir çifttir. Boşanmadan bir gece önce kendileri için düzenlenen bir kutlama partisine katılırlar. Ancak sabah aynı yatakta uyanırlar. Bir gece öncesine dair çok az şey hatırlayan Cansu ve Serdar'ı bekleyen asıl sürpriz, salondaki kanepede uzanmakta olan cesettir."

Oyun, 10 Aralık Salı günü saat 20.00'de KTÜ Atatürk Kültür Merkezi'nde izlenebilecek.

Konser

Genç sanatçı Karsu Dönmez, Türkiye turu kapsamında Trabzon'da vereceği konserde sevenleriyle bir araya gelecek.


Konser, 6 Aralık Cuma günü saat 20.00'de KTÜ Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Son Dakika

11:07 Aylar önce adliyede 15 kişi tarafından darp edilen genç avukat kalbine yenik düştü 11:05 Vatandaşa "Terbiyesizlik yapma lan" diyen kaymakama ödül gibi ceza 11:05 Denizlispor mağlubiyeti sonrası Trabzonspor taraftarı çılgına döndü: Hayallerimizi çaldınız 11:02 Son Dakika: Türk-Rus ortak devriyesine bombalı saldırı! 3 Rus asker yaralandı 10:53 Son dakika: Din İşleri Yüksek Kurulu: Ayasofya'daki fresk ve mozaiklerin varlığı namazın sıhhatine engel değil 10:31 Hande Erçel'in leopar desenli bikinili pozu 1,5 milyon beğeni aldı 10:23 Son dakika: Dere taştı, Rize sular altında kaldı! Görüntüler sonrası Soylu'dan açıklama geldi: 2 yaralımızın durumu iyi 10:16 Rıdvan Dilmen: Trabzonspor, Abdülkadir Ömür için teklif edilen 22 milyon euroyu reddetti 10:11 Son Dakika: Konut satışları haziranda geçen yılın aynı ayına göre %209 arttı 10:06 Böyle yüzsüzlük görülmedi! Kahraman Ömer Halisdemir'in katili işine geri dönmek istedi 09:58 Kocası tarafından mahrem videoları paylaşılan talihsiz kadın konuştu: Başka erkekler beni taciz ediyor 09:56 Oyuncu Murat Eken, 4 yıllık evliliğini sessiz sedasız tek celsede bitirdi 09:50 Ayasofya açıklamalarının ardından Papa'ya zor soru: Cordoba için de acı çekiyor mu? 09:23 Atık mermerleri değerlendiren kadınlar, ülke ekonomisine yıllık 1 milyon dolar katkı sağlıyor 09:09 Sarmaş dolaş pozla Selçuk Yöntem'in doğum gününü kutlayan Tuvana Türkay, paylaşımını sildi