Traktörleri takip eden yüzlerce karga, sürülen tarlalarda nasibini böyle arıyor - Son Dakika

Traktörleri takip eden yüzlerce karga, sürülen tarlalarda nasibini böyle arıyor

04.07.2022 09:58

Traktörleri takip eden yüzlerce karga, sürülen tarlalarda nasibini böyle arıyorAYDIN Yılın en sıcak günlerinin yaşandığı Aydın'da su kaynaklarının azalması ve toprağın kuruması ile birlikte kuşların beslenmek için uyguladığı yöntem tarlaları şenlendirdi.

Traktörleri takip eden yüzlerce karga, sürülen tarlalarda nasibini böyle arıyor

AYDIN Yılın en sıcak günlerinin yaşandığı Aydın'da su kaynaklarının azalması ve toprağın kuruması ile birlikte kuşların beslenmek için uyguladığı yöntem tarlaları şenlendirdi. Traktörleri takip eden binlerce karga sürülen tarlalarda nasibini böyle arıyor.

Aydın'da enginar hasat sezonunun tamamlanması ile çiftçiler yeni ürün için arazilerini işlemeye başladı. Sürülen her araziye akın eden kargalar yeni sürülen toprağı karış karış gezip topraktan çıkan solucan ve böceklerle kendilerine ziyafet çekiyor.

Duruma alışık olduklarını özellikle kurak dönemlerde kargaların çift süren traktörleri takip ettiğini belirten Berkay Kaser, "Normal günlerde tarlada hiç karga olmuyor. Ama tarlayı sürmeye başladığımızda nereden geldiğini anlayamadığımız bir şekilde binlerce kuş sabanın arkasına akın ediyor. Çift sezonunda daha rahat beslenen kuşlar mutlu oluyor, kuşların oluşturduğu bu görüntü bizi de mutlu ediyor" dedi.

YORUMLAR
500
Aydın Büyükşehir Belediyesi Buharkent'in Altyapısını Baştan Sona Yenileyecek Aydın Büyükşehir Belediyesi Buharkent'in Altyapısını Baştan Sona Yenileyecek
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Traktörleri takip eden yüzlerce karga, sürülen tarlalarda nasibini böyle arıyor - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement