Trakya'daki Barajlar Doldu - Son Dakika

Trakya'daki Barajlar Doldu

15.02.2012 12:03
Trakya'daki Barajlar Doldu

Trakya bölgesine su sağlayan barajların doluluk oranı, son yağışlarla yüzde 70'e ulaştı.

Trakya bölgesine su sağlayan barajların doluluk oranı, son yağışlarla yüzde 70'e ulaştı.

AA muhabirinin DSİ 11. Bölge Müdürlüğü verilerinden derlediği bilgilere göre, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'daki 636 milyon metreküp su biriktirme hacmine sahip olan Süloğlu, Altınyazı, Kadıköy, Yenikarpuzlu, Sultanköy, Kayalıköy, Armağan, Kırklareli ve Karaidemir barajlarındaki su rezervi, bugün itibariyle 448 milyon 83 bin metreküp seviyesine çıktı.

Trakya Bölgesindeki barajların doluluk oranı yüzde 70,57 olarak gerçekleşti.

Son yağışlarla birlikte Edirne'deki barajların doluluk oranı yüzde 54,39, Kırklareli'ndeki barajların doluluk oranı yüzde 83, Tekirdağ'daki barajın doluluk oranı ise yüzde 65 olarak ölçüldü.

Öte yandan, DSİ 11. Bölge Müdürlüğü ekiplerince yapılan ölçümlerde, Meriç Nehri'nin debisinin 630 metreküp/saniye, Tunca Nehri'nin debisinin 62 metreküp/saniye olduğu belirlendi.

-Yağışlar buğdaya iyi geldi

Edirne Ziraat Odası Başkanı Cengiz Yorulmaz, çiftçilerin özellikle son haftalardaki yağıştan çok memnun olduğunu belirtti.

Edirne ve merkez köylerinde yaklaşık 350 bin dönüm alanda buğday ekimi yapıldığını ifade eden Yorulmaz, "Edirne bu anlamda iyi buğday üretiyor daha da iyisini çıkarmak için elinden gelen çabayı gösteriyor. Bu yıl yağmur tam zamanında yağdı. Yağışlar buğdaydaki verimi arttırdı. Buğday şu an çok iyi durumda" dedi. - EDİRNE

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Kırklareli'ne 63 büyükbaş hayvanın kaçak getirildiği tespit edildi Kırklareli'ne 63 büyükbaş hayvanın kaçak getirildiği tespit edildi Kırklareli'ne 63 büyükbaş hayvanın kaçak getirildiği tespit edildi Kırklareli'ne 63 büyükbaş hayvanın kaçak getirildiği tespit edildi Trakya'da AK Parti il teşkilatlarında milletvekili adaylığı temayül yoklaması yapıldı Trakya'da AK Parti il teşkilatlarında milletvekili adaylığı temayül yoklaması yapıldı

Son Dakika Yaşam Trakya'daki Barajlar Doldu - Son Dakika


Advertisement