TSK destekli SMO, stratejik Şeyh Akil köyünü ele geçirdi - Son Dakika

TSK destekli SMO, stratejik Şeyh Akil köyünü ele geçirdi

04.03.2020 20:06

TSK destekli Suriye Milli Ordusu, Halep'in batısındaki stratejik Şeyh Akil köyünü ele geçirdi. SMO tarafından yapılan açıklamada rejim milislerinden onlarca ölü ve yaralının olduğu belirtildi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) başlattığı Bahar Kalkanı Harekatı başarıyla devam ederken, Suriye Milli Ordusu (SMO), Esad rejimi ile yaşanan çatışmaların ardından Halep'in batısındaki stratejik Şeyh Akil köyünü ele geçirdi.

ONLARCA REJİM ASKERİ ÖLDÜRÜLDÜ

SMO tarafından yapılan açıklamada, Şeyh Akil köyünün Esad rejiminden alındığı ve rejim milislerinden onlarca ölü ve yaralının olduğu bildirildi. Öte yandan Şeyh Akil köyü, yüksek konumu itibariyle stratejik bir bölge olarak biliniyor.

3 GÜNDE 12 KÖY ALINMIŞTI

Ilımlı muhalifler, geçtiğimiz günlerde, Esed rejimi ordusu ve İran destekli yabancı terörist gruplardan oluşan rejim güçleri ile girdikleri yoğun çatışmalar neticesinde, İdlib'in güneyinde yer alan Hazarin, Kefermus ve Darul Kebire köylerini geri almıştı. Böylece, Cebel Zaviye bölgesi, rejim güçlerinden temizlenmişti. Son 3 günde ılımlı muhalifler, İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'nde toplam 12 köyü geri aldı.

YORUMLAR (3)
500
3600 ek göstergeyi de içeren kanun teklifi komisyonda kabul edildi 3600 ek göstergeyi de içeren kanun teklifi komisyonda kabul edildi Ek gösterge ve öğrenci affına ilişkin teklif, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi (1) Ek gösterge ve öğrenci affına ilişkin teklif, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi (1) Son dakika haberi: 'Mavi Vatan'ın kahramanları 'denizaltı kurtarma operasyonları'nda sınır tanımıyor Son dakika haberi: 'Mavi Vatan'ın kahramanları 'denizaltı kurtarma operasyonları'nda sınır tanımıyor
Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa TSK destekli SMO, stratejik Şeyh Akil köyünü ele geçirdi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement