Son Dakika Haberleri: Türk Buz Hokeyi'nde Bir İlk

Türk Buz Hokeyi'nde Bir İlk

3 yıl önce

Türk Buz Hokeyi'nde bu hafta oynanacak Koç Üniversitesi – Zeytinburnu BBGSK maçı bir ilke sahne olacak.

Türk Buz Hokeyi'nde Bir İlk, System.String[]


Zeytinburnu Belediyesi tarafından 1800 metre karelik bir alana yaptırılan 700 seyirci kapasiteli, olimpik ölçülere sahip buz pistinde oynanacak maçla Türkiye'de ilk kez bir buz hokeyi maçı açık alanda oynanmış olacak.
Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Bülent Akay, yaptığı açıklamada, 30 yıllık Türk Buz Hokeyi tarihinde bir ilki gerçekleştireceklerini belirterek, dünyada örneklerine rastlanan açık hava buz pistlerinden bir tanesinin İstanbul'da yapıldığını söyledi.

Buz hokeyinin yayılması adına çok önemli bir proje olduğunu vurgulayan Akay, şunları söyledi:
''Federasyon olarak buz hokeyinin yayılması adına buz pistlerinin hem açık hem de kapalı alanlarda yapılması için yoğun bir çaba sarf ediyoruz. Zeytinburnu Belediyesi bu işe gönül vermiş bir belediye… Çok önemli olan bu projeye yatırım yaparak ülkemize kazandırdılar.

Biz de maçı buraya alarak TBHF Yönetim Kurulu olarak kendilerine destek verdik.''

Prof. Dr. Akay, Zeytinburnu Belediyesi'nin yakın zamanda 2 bin kişilik buz pisti projesini de hayata geçireceklerini belirterek federasyon olarak bütün desteklerini sunacaklarını sözlerine ekledi.

Zeytinburnu Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Halit Albayrak da yaptığı açıklamada, Zeytinburnu Belediyesi tarafından kazandırılan pistte ilk maçı kendi takımlarının yapacağı olmasından dolayı heyecanlı ve gururlu olduklarını söyledi.
Zeytinburnu Meydanı Buz Pisti yarın (7 Şubat Pazar) oynanacak Koç Üniversitesi SK- Zeytinburnu BSK maçı saat 16.00'dan itibaren Sports Tv ekranlarından canlı yayınlanacak.
2019 Maaş Zammı Ortalaması Belli Oldu Son Dakika! Gazze Saldırılarına Tepki Büyürken İsrail Savunma Bakanı Lieberman İstifa Etti

Son Dakika! TBMM'de İntihar Girişiminde Bulunan Vatandaş, İkna Edildi