Türk Dünyası Opera Yıldızları Sırbistan'da konser verdi - Son Dakika

Türk Dünyası Opera Yıldızları Sırbistan'da konser verdi

10.02.2020 23:46
Türk Dünyası Opera Yıldızları Sırbistan'da konser verdi, System.String[]

Türk Dünyası Opera Yıldızları, Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da konser verdi.

Türk Dünyası Opera Yıldızları, Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da konser verdi.

Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) ve Yunus Emre Enstitüsü (YEE) iş birliğiyle Kazak aydını Abay Kunanbayev'i doğumunun 175'inci yılı anma etkinlikleri kapsamında sahne alan sanatçılar, Türk dünyasından eserler seslendirdi.

Başkentteki Ilija Kolarac Salonu'nda düzenlenen konsere, Türkiye'nin Belgrad Büyükelçisi Tanju Bilgiç, TÜRKSOY Genel Sekreteri Dusen Kaseinov ve YEE Belgrad Müdürü Fahri Akdoğan ile çok sayıda sanatsever katıldı.

Sanatçılar arasında Türkmenistan'dan şef Rustam Rahmedov'un yanı sıra Azerbaycan'dan soprano Farida Mammadova, Kazakistan'dan soprano Zhupar Gabdullina, bariton Talgat Kuzenbayev, dombra sanatçısı Zhanargul Sarkenova ile Türkiye'den kanun sanatçısı Ahmet Baran yer aldı.

Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'nın ardından Belgrad'da sahne alan opera yıldızları bu akşamki konserle turnelerini tamamladı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Türk Dünyası Opera Yıldızları Sırbistan'da konser verdi - Son Dakika


Son Dakika

Azerbaycan Dağlık Karabağ için vura vura ilerliyor! Ermenilerin mühimmatları tükendi Hazine'ye ve Gelir İdaresi'ne 3 bin yeni personel alımı yapılacak Son Dakika! İstanbul'da etkili olan sis nedeniyle Harem-Sirkeci arabalı vapur seferleri iptal edildi ABD Büyükelçiliği, Azerbaycan için terör saldırısı uyarısı yaptı Sağlık çalışanı istedi, Bakan Koca tüm 112 personeline aşure gönderdi Hollanda Özgürlük Partisi Başkanı Geert Wilders'tan skandal karikatür paylaşımı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "terörist" dedi Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı