Türk Süsleme Sanatları Yarışması Başvuruları Başlıyor - Son Dakika

Türk Süsleme Sanatları Yarışması Başvuruları Başlıyor

04.09.2013 16:27
Türk Süsleme Sanatları Yarışması Başvuruları Başlıyor, System.String[]

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın, dünden bugüne uzanan Türk süsleme sanatlarını yarına taşımak üzere düzenlediği "Türk Süsleme Sanatları Yarışması" 17 yaşında.

Geleneksel sanatlarımızı dinamik ve güncel tutmayı, sanatçıları özendirerek üretimi artırmayı, ortaya çıkan yapıtların bir arada sergilenmesini sağlayarak, ilgililerin eserlere ulaşımını kolaylaştırmayı amaçlayan yarışma, bu yıl "Hüsn-i Hat", "Tezhip", "Miniyatür", "Çini Deseni", "Ebru", "Kalemişi" ve "Kat'ı" kategorilerinde yapılacak.

Yarışmaya katılacak sanatçıların eserlerini 07 - 12 Ekim tarihleri arasında üç toplama merkezine teslim etmesi gerekiyor. Yarışmanın bu yılki para ödülü ise 7 bin 500 lira.

Ankara'da Devlet Güzel Sanatlar Galerisi Müdürlüğü, İstanbul'da Güzel Sanatlar Galerisi Müdürlüğü ile İzmir'de Resim Heykel Müzesi ve Galeri Müdürlüğü'nde toplanacak eserlerin değerlendirmesi için seçici kurul Ekim ayında Ankara'da toplanacak.

Sanatçıların daha önce herhangi bir ödül almamış ya da sergilenmemiş bir adet eser ile katılacakları yarışmada her daldan üç eser ödüllendirilecek. Para başarı ödülleri ile başarı belgeleri seçici kurulun belirleyeceği eserlere verilecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan bir yetkilinin yer aldığı seçici kurulda Yrd. Doç. Dr. Ali Rıza Özcan, Yrd. Doç. Dr. Şehnaz Özcan, Semih İrteş, Hüseyin Kutlu, Safiye Morçay, Fatma Özçay, Sadrettin Özçimi, İsmail Yiğit yer alıyor.

Türk Süsleme Sanatları Yarışması Başvuruları Başlıyor

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Türk Süsleme Sanatları Yarışması Başvuruları Başlıyor - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Eriksen'in hayatını kurtaran OED cihazının özellikleri 11:38 Eriksen'in hayatını kurtaran OED cihazının özellikleri Whatsapp'tan yeni sınırlama! Bir mesaj yalnızca 5 kere iletilebilecek 11:17 Whatsapp'tan yeni sınırlama! Bir mesaj yalnızca 5 kere iletilebilecek Akademisyenin yaptıkları kan dondurdu! Garaja sığınan köpeklere böyle eziyet etti 11:03 Akademisyenin yaptıkları kan dondurdu! Garaja sığınan köpeklere böyle eziyet etti
Tüm dünya hayran kaldı! Arkadaşının dilini yutmasını engelleyen Kjaer, herkesin kaptanı oldu 10:23 Tüm dünya hayran kaldı! Arkadaşının dilini yutmasını engelleyen Kjaer, herkesin kaptanı oldu ABD Başkanı Biden, oturduğu masadan gazetecileri kovdurdu 09:30 ABD Başkanı Biden, oturduğu masadan gazetecileri kovdurdu Avrasya Araştırma'nın son anket sonuçları dikkat çekti: İYİ Parti ve DEVA Partisi sıra dışı bir sıçrama yapıyor 09:19 Avrasya Araştırma'nın son anket sonuçları dikkat çekti: İYİ Parti ve DEVA Partisi sıra dışı bir sıçrama yapıyor
Şeyma Subaşı'nın sevgilisinin dolandırıcı olduğu iddialarına Mısırlı gazeteci yanıt verdi: Milyarder falan olamaz 00:57 Şeyma Subaşı'nın sevgilisinin dolandırıcı olduğu iddialarına Mısırlı gazeteci yanıt verdi: Milyarder falan olamaz Marmara'yı esir alan deniz salyasının yararı ortaya çıktı! Yaralara merhem olacak 20:54 Marmara'yı esir alan deniz salyasının yararı ortaya çıktı! Yaralara merhem olacak
Advertisement