Türk Tasarımcı, Avatar-2 Afişinde Son İkiye Kaldı - Son Dakika

Türk Tasarımcı, Avatar-2 Afişinde Son İkiye Kaldı

06.08.2015 11:56

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Detaylar, - Antalyalı tasarımcı Gökşan Özman ile röportaj, Türk tasarımcı, Avatar-2 afişinde son ikiye kaldı- Birçok Hollywood yapımında afiş tasarlayan Gökşan Özman, yönetmen James Cameron'un dünya çapında hasılat rekorları kıran üç boyutlu filmi Avatar'ın ikincisi için de çalışma yaptı- Özman'ın hazırladığı afiş, 10 proje arasında son ikiye kalmayı başardı- Tasarımcı Özman: - "Hedefimiz 2017'de vizyona girecek Avatar 2 filminin afişinde birinci olmak.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Detaylar, - Antalyalı tasarımcı Gökşan Özman ile röportaj, Türk tasarımcı, Avatar-2 afişinde son ikiye kaldı- Birçok Hollywood yapımında afiş tasarlayan Gökşan Özman, yönetmen James Cameron'un dünya çapında hasılat rekorları kıran üç boyutlu filmi Avatar'ın ikincisi için de çalışma yaptı- Özman'ın hazırladığı afiş, 10 proje arasında son ikiye kalmayı başardı- Tasarımcı Özman: - "Hedefimiz 2017'de vizyona girecek Avatar 2 filminin afişinde birinci olmak. Avatar için küçük bir tüyo verebilirim, içerisinde biraz da hapis ağırlıklı bir konu var. Afişimizde bu konu çok belirgin olarak ön planda" GÜLSEM ADAM - Antalyalı tasarımcı Gökşan Özman, Hollywood yapımı "Avatar"ın serideki ikinci filmi için hazırladığı afişle, 10 proje arasında son ikiye kaldı.Özman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, film afişlerini tasarlamaya 2003'te istanbul'da başladığını, daha sonra İngiltere'de bir reklam ajansı kurduğunu söyledi.ABD'de yaşayan Türk tasarımcı Emrah Yücel ile bir projede çalışma fırsatı bulduğunu belirten Özman, ardından Antalya'ya geldiğini kaydetti.İngiltere ve ABD'de film afişleri üzerine çalıştığını anlatan Özman, bu sürede "Gravity-Yerçekimi", "The Wolf of Wall Street-Para Avcısı", "Edge of Tomorrow-Yarının Sınırında", "Transporter-Taşıyıcı", "40 Days and 40 Nights-40 Gün ve 40 Gece", "Noah-Nuh: Büyük Tufan" gibi birçok filmin afişini hazırladıklarını bildirdi.- Heyecanlandıran projeÖzman, afiş çalışmalarında kendilerini en çok yönetmen James Cameron'un tüm zamanların gişe hasılatı rekorunu elinde bulunduran filmi "Avatar"ın heyecanlandırdığını dile getirdi.Vizyona 2017'de girmesi beklenen "Avatar-2" için afiş hazırladıklarını belirten Özman, şöyle konuştu: "Avatar-2 için tasarlanan 10 film afişi arasından son ikiye kaldık. Bu tür projeler için son ikiye kalmak bizi gururlandırıyor. Şu anda hedefimiz 2017'de vizyona girecek Avatar-2 filminin afişinde birinci olmak. Avatar için küçük bir tüyo verebilirim, içerisinde biraz da hapis ağırlıklı bir konu var. Afişimizde de bu konu çok belirgin olarak ön planda. Sonucun açıklanması 2015'in sonunu bulur."Sektöre Türkiye'den hizmet vermenin gururunu yaşadıklarını vurgulayan Özman, "Tüm o hikayeyi, duyguyu unutup gözünüzü kapattığınızda, filmin ismini aklınıza getirdiğinizde geriye tek bir kare kalır, o da filmin afişidir. Afişte o noktayı yakalayabilirseniz başarıyı elde etmiş oluyorsunuz" dedi.Afişi hazırlarken senaryonun önemli olduğunu ancak müziğin de kendilerine yol gösterdiğini kaydeden Özman, disiplinli, hızlı ve titiz çalışmayı çok önemsediğini sözlerine ekledi.

UFO araştırmacısından 'flu-net görüntü' uyarısı UFO araştırmacısından 'flu-net görüntü' uyarısı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Türk Tasarımcı, Avatar-2 Afişinde Son İkiye Kaldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement