Türk Yapımı Beat The Game Çıktı! - Son Dakika

Türk Yapımı Beat The Game Çıktı!

08.09.2017 10:10
Türk Yapımı Beat The Game Çıktı!, System.String[]

Seneler önce Karate Kamil serisiyle tanıdığımız, daha sonra da Electronic Arts'ta The Sims 3'ün tüm karakterlerini, Activision üzerinde de Skylanders'ın figürlerini tasarlayan Cemre Özkurt'un ilk oyunu Beat: The Game piyasadaki yerini aldı.

Seneler önce Karate Kamil serisiyle tanıdığımız, daha sonra da Electronic Arts"ta The Sims 3"ün tüm karakterlerini, Activision üzerinde de Skylanders"ın figürlerini tasarlayan Cemre Özkurt"un ilk oyunu Beat: The Game piyasadaki yerini aldı.

Beat: The Game, Cemre Özkurt"un San Francisco"da kurduğu oyun stüdyosu olan Worm Animation tarafından bağımsız bir şekilde yayınlandı.

The Back to the Future: The Game ile Telltale Games"in oyunlarının temelini atan oluşumda yer alan Cemre Özkurt"un yeni oyunu, yine Telltale oyunlarına benzer yapıda karşımıza çıkıyor.

İşte tüm özellikleri ile Beat: The Game!

"Beat The Game, hayattaki tutkularımı yansıtıyor" diyerek sözlerine devam eden Cemre Özkurt, "Karakter tasarımı, bilgisayar oyunları, bilim kurgu, Avrupa sanatı ve elbette elektronik müzik yapma tutkusu hayatımın en önemli parçaları. Bu parçaları Worm Animation ekibi ile birleştirdik ve müthiş bir şov yarattık. " diyerek Beat: The Game ile ilgili tüm düşüncelerini dile getirdi.

Müzikleri Underground Techno ustası March Houle yaptı!

Beat: The Game"in müziklerini ve seslerini Underground Techno ustası Marc Houle"un yaptığı oyun, macera ve müzik yapımını birleştiren ilk ve tek oyun olma özelliği ile dikkat çekiyor.

İçerisindeki holografik ses mikseri ile 24 ayrı sesi birbirine geçirebildiğiniz oyun, otomatik senkron ve filter effectleri ile müzik yapma keyfini, arcade bir mekanik ile sunuyor.

Absürd, soyut bir paralel evrenin içinde geçen oyun, fütüristik ve alternatif bir geleceği resimliyor. Oyundaki kahramanımız Mıstık, yolunu rastladığı objeleri bir araya getirerek oluşturduğu seslerle buluyor. Boynundaki kayıt cihazıyla hiç duyulmamış sesler arayan Mıstık, bazen bir taşı fırlatarak cıkardığı gürültüyü kaydediyor, bazen de yeni tanıştığı başka bir karakterden ses örnekleri alıyor. Oyun boyunca yapmanız gereken bu parçaları bulup benzersiz bir müzik oluşturmaya çalışmanız gerekecek.

Oyun sırasında uzaktaki sesleri duymanızı sağlayan "ses tarayıcısı" veya uzaktan kumandalı Roboball"daki birinci kişi kamerasıyla etrafta gizlenmiş objeleri çabuk bir şekilde bulabileceğiniz bazı yardımcı retro teknolojik araçları da kullanabileceksiniz.

Bütün sesleri topladıktan sonra ise canlı bir şov yapmanız gerekiyor. Bu şovda 8 kanallı ses mikseriyle ses örneklerini doğru sıra ile çalarak şarkıları oluşturacaksınız.

Cemre Özkurt"un tavsiyesine bakacak olursak; "Işıkları kısın, müziğin sesini acın, oyunu başlatın. Zamanla zihninizin derinliklerinde yavaş yavaş yürüdüğünüzü fark edeceksiniz. Sesleri bulup müzik yapmaya başladığınızda, beyninizdeki radyo bizimle aynı frekansa geçecek."

Beat The Game, daha piyasaya çıkmadan tüm ödülleri toplamıştı!

En İyi Sanat Ödülü - Intel Mix Media Exchange, San Francisco 2016

En İyi Ses Ödül Adayı - Azplay Game Festival, Ispanya 2016

En İyi Yaratıcı Tasarım Ödül Adayı - Azplay Game Festival, Ispanya 2016

En İyi Ses Ödül Adayı - Indie Prize Game Festival, Berlin 2017

En İyi Ses Ödül Adayı - BIG Festival, Brazilya 2017

Beat: The Game"i Steam üzerinden yanisatın alabilirsiniz. Oyun, hem Türk lirasına özel olarak %40 indirimli, hem de çıkışının ilk 3 gününe özel olarak %30 daha indirimli olarak Türk oyuncularına sunuldu.

Yani Beat: The Game, %70 indirim ile şu an çıkar çıkmaz 10.50 TL fiyat etiketiyle sizi bekliyor.

Türk Yapımı Beat The Game Çıktı!

Kaynak: Shiftdelete

Son Dakika Teknoloji Türk Yapımı Beat The Game Çıktı! - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 22 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 71 can kaybı, 2102 yeni hasta tespit edildi Yolcu otobüsünde 17 yaşındaki genç kızı izleyerek mastürbasyon yapan muavin tutuklandı Bolu'da dinlenme tesisinde yeni doğan bebeğini çöpe atan anne serbest bırakıldı 5 yaşındaki çocuğun boğazından canlı solucan çıkarıldı! Bir yıldır midesinde yaşıyormuş Çipli kimlik kartıyla elektronik kimlik doğrulama sistemiyle ilgili esaslar belirlendi! İşte detaylar 11 yaşındaki kız çocuğu, kendisine cinsel istismarda bulunan kişi serbest kalınca canına kıydı Ermenistan Savunma Bakanlığı yetkilisi: Azerbaycan ordusu bizden çok üstün, savaş tarihinde böyle bir durum yok Son dakika: Merkez Bankası'nın sürpriz faiz kararı sonrası dolar ve altın rekor kırdı