TÜRKİYE'NİN İLK KADIN MİTİNGİNİN 100. YILI KUTLANDI - Son Dakika

TÜRKİYE'NİN İLK KADIN MİTİNGİNİN 100. YILI KUTLANDI

2 ay önce

Haber-Kamera: Kubilay ÖZEV / İSTANBUL DHA Kastamonu'da 3 bin kadının katılımı ile 10 Aralık 1919 tarihinde Anadolu işgalini protesto etmek üzere gerçekleştirilen Türkiye'nin ilk kadın mitinginin 100. yıldönümü kutlandı.

TÜRKİYE'NİN İLK KADIN MİTİNGİNİN 100. YILI KUTLANDI, System.String[]

Haber-Kamera: Kubilay ÖZEV/ İSTANBUL DHA

Kastamonu'da 3 bin kadının katılımı ile 10 Aralık 1919 tarihinde Anadolu işgalini protesto etmek üzere gerçekleştirilen Türkiye'nin ilk kadın mitinginin 100. yıldönümü kutlandı.

Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda düzenlenen ve Pelin Batu'nun sunuculuğunu yaptığı programa iş, sanat, siyaset dünyasından bir çok isim katıldı. Gecede, Selçuk Metin'in yönetmenliğini yaptığı ve Tilbe Saran'ın seslendirdiği özel filmin de ilk gösterimi yapıldı.

Kastamonu Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Özcebeci da yaptığı konuşmada, "Milli Mücadele 19 Mayıs 1919'da Samsun'da başladı. 10 Aralık 1919'da da Kastamonu'da sivil insiyatif kadınlarımız bir araya gelmiş ve bu çağrıya ayak uydurmuşlardır" dedi.

Görüntü dökümü:

----------

-Salondan detay

-Film gösterimi

-Kastamonu Belediye Başkan Yardımcısı Özcebeci'nin konuşması

-Genel ve detaylar


Haber Yayın Tarihi: 15.12.2019 12:52 Kaynak: DHASon Dakika

İstanbul'da korkunç kaza! Başıboş at, aracın ön camından içeri girdi
Elazığ'daki depremin yarattığı panik, MOBESE kameralarına yansıdı Yan yana 2 musluktan birinden mazot akınca, toprağa gömülü depoya ulaşıldı

Son Dakika Haberleri