Musk açıkladı: Her şeyi kapsayan X uygulaması geliyor - Son Dakika

Musk açıkladı: Her şeyi kapsayan X uygulaması geliyor

05.10.2022 10:22
Musk açıkladı: Her şeyi kapsayan X uygulaması geliyor

Twitter satın alım süreci ile sık sık gündeme gelen Elon Musk, her şeyi kapsayacak X uygulaması hakkında açıklama yaptı.

Twitter satın alım süreciyle sık sık gündeme gelen Elon Musk, yeni hedefi ile ilgili açıklama yaptı. Elon Musk, Twitter'ı her şeyi kapsayan X uygulamasının temelini atmak için almak istediğini duyurdu.

Geçtiğimiz ay Twitter hissedarlarının yatırımlarının geleceği için yaptığı oylama, Elon Musk lehine sonuçlandı. Satın alın sürecini durduran Elon Musk, yakında Twitter davası ile karşımıza çıkacak.

Elon Musk: "X, her şeyi kapsayan bir uygulama olacak."

Günümüzde Telegram ve WeChat gibi uygulamalar kullanıcılara ödeme sistemi gibi kolaylıklar sunuyor. Özellikle Çin pazarında oldukça etkin olan WeChat, kredi kartı taşıma ihtiyacını ortadan kaldırmış durumda.

Musk açıkladı: Her şeyi kapsayan X uygulaması geliyor

Twitter üzerinden açıklama yapan Musk, "Twitter'ı satın almak, her şey uygulaması olan X'i oluşturma sürecini hızlandıracak." ifadelerine yer verdi. Musk'ın her şey uygulaması olarak nitelendirdiği X, kullanıcıların tüm işlerini tek bir yazılım üzerinden gerçekleştirmesine imkan tanıyacak.

Meta, Facebook ve Instagram'da NFT dönemini başlatıyor!

Musk'ın bahsettiği X uygulamasının nasıl bir tasarıma sahip olacağı ve hangi alanları kapsayacağı henüz bilinmiyor. Musk, Twitter'ı satın aldığında X uygulaması sürecinin 3 ile 5 yıl arasında hızlanacağının altını çiziyor.

Geçtiğimiz günlerde kardeşiyle konuşmaları sızdırılan Musk, Twitter'ı blockchain tabanlı bir platforma çevirmek istiyor. Kullanıcıların hizmet için ödeme yapmaları gerektiğini belirten Musk, Tweet veya retweet başına 0,1 dogecoin alınabileceğini söyledi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum'da paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete
YORUMLAR
500
Ünlü rapçi Kanye West'in Twitter hesabı gamalı haç paylaşımı sonrası Elon Musk tarafından askıya alındı Ünlü rapçi Kanye West'in Twitter hesabı gamalı haç paylaşımı sonrası Elon Musk tarafından askıya alındı AB, Musk'ı Twitter'daki dezenformasyon konusunda uyardı AB, Musk'ı Twitter'daki dezenformasyon konusunda uyardı Elon Musk'tan Twitter kullanıcılarına uyarı: Spam/dolandırıcı hesapları temizlediği için takipçi sayınızın düştüğünü görebilirsiniz Elon Musk'tan Twitter kullanıcılarına uyarı: Spam/dolandırıcı hesapları temizlediği için takipçi sayınızın düştüğünü görebilirsiniz

Son Dakika Teknoloji Musk açıkladı: Her şeyi kapsayan X uygulaması geliyor - Son Dakika

Bu haber Shiftdelete tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Shiftdelete tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Shiftdelete kurumudur.

Advertisement