Uğur Mumcu'ya Özlem Gecesi - Son Dakika

Uğur Mumcu'ya Özlem Gecesi

22.01.2014 11:52
Uğur Mumcu'ya Özlem Gecesi, System.String[]

İzmir Büyükşehir Belediyesi, demokrasi şehidi Uğur Mumcu'yu katledilişinin 21. yılında özlemle anacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, demokrasi şehidi Uğur Mumcu'yu katledilişinin 21. yılında özlemle anacak. "Uğur'lar olsun" ağıtıyla büyük ses getiren usta sanatçı Selda Bağcan, türkülerini Uğur Mumcu ve demokrasi şehitleri için seslendirecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 21 yıl önce uğradığı bombalı suikast sonucu hayatını kaybeden Türk basını ve demokrasisinin simge ismi gazeteci-yazar Uğur Mumcu'yu duygu dolu bir programla anacak. Usta sanatçı Selda Bağcan'ın türkülere ses vereceği anma programı, Kültürpark İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde, 24 Ocak 2014 Cuma günü saat 20.00'de düzenlenecek. Ayrıca salon dışında LED ekran kurularak vatandaşların etkinliği izlemesi sağlanacak.

Tüm İzmirlilerin davetli olduğu anma programında, katledilen aydınlarımızın yer aldığı, Güvenç Dağüstün tarafından hazırlanan 7 dakikalık bir klip gösterilecek. Şiiri Muhyiddin Abdal tarafından yazılan ve müziği Fazıl Say tarafından bestelenen klibi Cem Adrian, Güvenç Dağüstün, Burcu Uyar ve Selva Erdener seslendiriyor.

Uğur Mumcu'ya Özlem Gecesi

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Uğur Mumcu'ya Özlem Gecesi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Mesut Özil, "Geçmiş ve gelecek" mesajıyla Fenerbahçe formalı fotoğrafını paylaştı Kadıköy'de evsiz bir vatandaş sokakta donarak hayatını kaybetti Kasımpaşa, Chelsea'den Danny Drinkwater ile sezon sonuna kadar sözleşme imzaladı Felç geçiren oyuncu Sabina Toziya, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinden ayrıldı Kar nedeniyle kayan kamyonet köprüde asılı kaldı, sürücü mucizevi bir kurtuluşa imza attı Kendisini kahvaltı için uyandıran eşini ve küçük kızını kaynar suyla haşlayan cani koca: Karım bana hakaretler etti, kazara oldu Yaptığı tespite gülerek karşı verilmesi Doğu Perinçek'i sinirlendirdi: Haddini bil, otur orada adam gibi Anlaşmaya vardılar, Marius Sumudica Süper Lig'e geri dönüyor