Son dakika Uğur Mumcu haberleri, Uğur Mumcu son dakika, son dakika Uğur Mumcu

Son Dakika Uğur Mumcu Haberleri

 • Kırşehir'de Uğur Mumcu'nun doğduğu ev ortaya çıkarıldı
  31 Oca Kırşehir'de Uğur Mumcu'nun doğduğu ev ortaya çıkarıldı

  Kırşehir'de Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu'nun doğduğu ev, yazılımcıların çalışmaları sonucu bulundu. Ev, geçmişteki haliyle karşılaştırıldığında ciddi bir değişim göstermemektedir. Kırşehir Basın Konseyi Başkanı, evin tescillenerek koruma altına alınmasını ve müzeye dönüştürülmesini talep etmektedir.

 • Manavgat'ta Uğur Mumcu'ya Balbay'lı Anma
  26 Oca Manavgat'ta Uğur Mumcu'ya Balbay'lı Anma

  Manavgat Belediyesi, Atatürkçü Düşünce Derneği Manavgat Şubesi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Manavgat Şubesi, gazeteci yazar Mustafa Balbay'ın katılımıyla, 31 yıl önce bombalı suikastle katledilen gazeteci yazar Uğur Mumcu'yu anma etkinliği düzenledi. Etkinlikte demokrasi şehitleri de anıldı.

 • Uğur Mumcu, Karabağlar Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklerle anıldı
  26 Oca Uğur Mumcu, Karabağlar Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklerle anıldı

  31 yıl önce bombalı suikastle katledilen Gazeteci Yazar Uğur Mumcu, Karabağlar Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklerle anıldı. Levent Üzümcü Tiyatrosu'nun sahne aldığı 'Unutma Bizi' oyununda Mumcu'nun yaşamı anlatıldı. Tiyatro sanatçıları Levent Üzümcü ve Orhan Aydın performanslarıyla ayakta alkışlandı. Müzikler ve belgesel gösterimleriyle izleyicilerin belleği tazelendi. Gösteri sonunda sanatçılara teşekkür edilerek, adlarına dikilen 3 fidanın sertifikası verildi. Etkinliği çok sayıda vatandaş ilgiyle izledi.

 • Uğur Mumcu'nun ölümünün 31. yılında anma programı düzenlendi
  25 Oca Uğur Mumcu'nun ölümünün 31. yılında anma programı düzenlendi

  Gazeteci-yazar Uğur Mumcu'nun ölümünün 31. yılında Maltepe Belediyesi tarafından düzenlenen dinleti ve panelle anma programı gerçekleştirildi. Programda, Uğur Mumcu'nun gazetecilik ve demokrasi mücadelesi vurgulandı. Ayrıca, diğer aydınların da anılması ve toplumsal belleğin canlı tutulması gerektiği vurgulandı. Program, müzisyenler Cahit Berkay ve Mazlum Çimen'in sahne aldığı müzik dinletisiyle sona erdi.

 • Uğur Mumcu'nun ölümünün 31. yılında anma etkinliği düzenlendi
  25 Oca Uğur Mumcu'nun ölümünün 31. yılında anma etkinliği düzenlendi

  Bornova Belediyesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği Bornova Şubesi, araştırmacı gazeteci yazar Uğur Mumcu'nun ölümünün 31. yılında bir anma etkinliği düzenledi. Etkinlik, tiyatral gösteri ve koro dinletisiyle başladı ve Uğur Mumcu'nun yanı sıra diğer aydınlanma şehitleri de anıldı. Konuşmalarda, Uğur Mumcu'nun mücadelesi ve aydınlanma için verilen mücadele vurgulandı.

 • Uğur Mumcu, Lüleburgaz'da Anıldı
  25 Oca Uğur Mumcu, Lüleburgaz'da Anıldı

  Gazeteci yazar Uğur Mumcu'nun suikast sonucu öldürülmesinin 31. yılında Lüleburgaz ilçesinde anma töreni düzenlendi. Törene Lüleburgaz Belediye Başkanı, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Uğur Mumcu Parkı'nda yapılan törende, Mumcu'nun adının yazılı olduğu tabela önüne karanfil bırakıldı. Belediye Başkanı Gerenli, Mumcu'nun fikirlerini yaşatmak istediklerini belirterek, onun köşe yazılarını takip ettiğini söyledi.

 • Uğur Mumcu, Bodrum'da belgesel gösterimi ile anıldı
  25 Oca Uğur Mumcu, Bodrum'da belgesel gösterimi ile anıldı

  Gazeteci Uğur Mumcu'nun ölümünün 31. yıl dönümünde Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi'nde belgesel gösterimi düzenlendi. Gösterime Belediye Başkanı Ahmet Aras'ı temsilen Başkan Vekili Emel Çakaloğlu ve vatandaşlar katıldı. Programda Mumcu'nun değeri vurgulandı ve duygusal anlar yaşandı.

 • Gaziemir Belediyesi'nin düzenlediği etkinlikte Uğur Mumcu anıldı
  25 Oca Gaziemir Belediyesi'nin düzenlediği etkinlikte Uğur Mumcu anıldı

  Gaziemir Belediyesi'nin düzenlediği etkinlikte İlkay Akkaya'nın sahne aldığı Uğur Mumcu'nun katledilişinin 31'inci yılı anıldı. Başkan Arda, 'Uğur Mumcu ve demokrasi şehitlerini anıyorum. Herkes şunu bilsin ki biz bir öldük, bin doğduk. Hep birlikte mücadeleye devam edeceğiz' dedi.

 • Torbalı Belediyesi, Uğur Mumcu'nun ölüm yıl dönümünde tiyatro gösterisi düzenledi
  25 Oca Torbalı Belediyesi, Uğur Mumcu'nun ölüm yıl dönümünde tiyatro gösterisi düzenledi

  Torbalı Belediyesi, 24 Ocak 1993'te suikast sonucu hayatını kaybeden gazeteci Uğur Mumcu'nun ölüm yıl dönümü dolayısıyla ilçede bir gösteri düzenledi. Serkan Baştürk, Nejla Özge Alban, Onur Çatal, İlknur Bayzit Çatal'ın başrollerini paylaştığı 'Bugün Ne Yazsam' adlı tiyatro oyunu, İsmail Uygur Kültür Merkezi'nde sahnelendi. Oyun, halk ve iktidar taraflarına eleştirisini absürt komedi ile ortaya koydu.

 • Uğur Mumcu ve demokrasi şehitleri Efes Selçuk'ta anıldı
  25 Oca Uğur Mumcu ve demokrasi şehitleri Efes Selçuk'ta anıldı

  Efes Selçuk Belediyesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği Efes Selçuk Şubesi tarafından düzenlenen etkinlikte, Uğur Mumcu ve diğer demokrasi şehitleri saygıyla anıldı. Anma etkinliğinde konuşan katılımcılar, emperyalist güçlerin aydınları hedef alan karanlık stratejisine dikkat çekti. Uğur Mumcu'nun cesareti ve duruşu vurgulanırken, anma etkinliği müzik ve şiir dinletisiyle sona erdi.

 • Başkan Günel: 'Hukuk devleti inancının büyümesinin tek yolu düşünce özgürlüğüdür'
  25 Oca Başkan Günel: "Hukuk devleti inancının büyümesinin tek yolu düşünce özgürlüğüdür"

  Kuşadası Belediyesi, Kuşadası Kent Konseyi ve Kuşadası Gazeteciler Derneği tarafından düzenlenen anma programıyla Uğur Mumcu'nun ölümünün 31. yıl dönümü kutlandı. Başkan Ömer Günel, gazeteciliğin yüz akı Uğur Mumcu'yu saygı ve rahmetle anarak düşünce özgürlüğünün önemine vurgu yaptı. Programda, anıta çelenk sunuldu, müzik dinletisi ve tiyatro gösterisi gerçekleştirildi.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Uğur Mumcu'yu anarak adalet talep etti
  24 Oca CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Uğur Mumcu'yu anarak adalet talep etti

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, gazeteci-yazar Uğur Mumcu'nun katledilişinin 31. yılında onu anarak adalet talep etti. Özel, Mumcu'nun evinin önündeki anmadan görüntülerin yer aldığı bir video paylaştı ve cinayeti işleyenlerin ortaya çıkarılmasını beklediklerini belirtti. Ayrıca, derin devleti koruyan ve kayıran ifadelerin adaletin önünde engel olduğunu vurgulayarak, gün gelecek bu engellerin aşılacağını ve ülkenin rahatlayacağını söyledi.

 • Uğur Mumcu'nun katledilişinin 31. yılı Kuşadası'nda anıldı
  24 Oca Uğur Mumcu'nun katledilişinin 31. yılı Kuşadası'nda anıldı

  Gazeteci Uğur Mumcu'nun katledilişinin 31. yılında Kuşadası Belediyesi, Kuşadası Kent Konseyi ve Kuşadası Gazeteciler Derneği tarafından düzenlenen anma programında konuşmalar yapıldı. Programda, Uğur Mumcu'nun düşünce özgürlüğünün önemi vurgulandı ve anma etkinlikleri gerçekleştirildi.

 • CHP Sinop Belediye Başkan Adayı Metin Gürbüz, Uğur Mumcu'yu anarak adalet arayışını vurguladı
  24 Oca CHP Sinop Belediye Başkan Adayı Metin Gürbüz, Uğur Mumcu'yu anarak adalet arayışını vurguladı

  CHP Sinop Belediye Başkan Adayı Metin Gürbüz, Uğur Mumcu'nun heykeli önünde yaptığı açıklamada, Türkiye'nin hala aynı tehditlerle karşı karşıya olduğunu ve toplumun adalet arayışının devam ettiğini belirtti. Gürbüz, Uğur Mumcu'nun adliye sarayına dönerek adalete olan inancını simgeleyen heykelinin önünde adalet ve hukukun üstünlüğüne olan inancın devam ettiğini ifade etti.

 • Gazeteci Uğur Mumcu, Katledilişinin 31. Yılında Eskişehir'de Anıldı
  24 Oca Gazeteci Uğur Mumcu, Katledilişinin 31. Yılında Eskişehir'de Anıldı

  Atatürkçü Düşünce Derneği ve Eğitim İş Eskişehir Şubeleri tarafından Uğur Mumcu'nun ölümünün 31. yıldönümü nedeniyle anma töreni düzenlendi. Törende, Mumcu'nun katledilmesinin seri aydın cinayetlerinin zirve noktası olduğu vurgulandı ve ulusun siyasi cinayetleri unutmayacağına inanıldığı belirtildi.

 • Odunpazarı Belediyesi Katledilişinin 31. Yılında Uğur Mumcu'yu Unutmadı
  24 Oca Odunpazarı Belediyesi Katledilişinin 31. Yılında Uğur Mumcu'yu Unutmadı

  Odunpazarı Belediyesi, 24 Ocak 1993'te Ankara'da hayatını kaybeden gazeteci Uğur Mumcu için anma töreni düzenledi. Törene çok sayıda katılım oldu ve Mumcu'nun saldırıya uğradığı araç sergilendi. Konuşmacılar, Mumcu'nun siyasi cinayet olduğunu vurguladı ve katillerin hala bulunamadığına dikkat çekti. Ayrıca, Türkiye'nin demokratik bir hukuk devleti olması için mücadele edilmesi gerektiği vurgulandı.

 • Uğur Mumcu, katledilişinin 31. yıldönümünde anıldı
  24 Oca Uğur Mumcu, katledilişinin 31. yıldönümünde anıldı

  Gazeteci-yazar Uğur Mumcu, 31 yıl önce bugün, arabasına yerleştirilen bombanın patlatılması sonucu katledilmişti. Anma törenine, Uğur Mumcu'nun eşi Güldal Mumcu, çocukları Özge ve Özgür Mumcu ile sevenleri katıldı. Mumcu'nun mezarına karanfiller bırakıldı ve mumlar yakıldı.

 • Uğur Mumcu ve Gaffar Okkan Foça'da Anıldı
  24 Oca Uğur Mumcu ve Gaffar Okkan Foça'da Anıldı

  24 Ocak 1993'te Ankara'da katledilen Uğur Mumcu ve 24 Ocak 2001'de suikasta kurban giden Gaffar Okkan, İzmir'in Foça ilçesinde düzenlenen törenle anıldı. Anma törenine belediye başkan adayları, STK temsilcileri ve vatandaşlar da katıldı. Konuşmacılar, Mumcu ve Okkan'ın demokrasi mücadelesine vurgu yaparak, onların izinde ilerlemek gerektiğini belirtti.

 • Uğur Mumcu, Kırşehir'de anıldı
  24 Oca Uğur Mumcu, Kırşehir'de anıldı

  Ankara'da yaşamını yitiren gazeteci-yazar Uğur Mumcu, ölümünün 31'inci yıl dönümünde memleketi Kırşehir'de düzenlenen anma töreniyle anıldı. Törene Kırşehir Belediye Başkanı, CHP Kırşehir Milletvekili ve vatandaşlar katıldı. Başkan Ekicioğlu, gazetecilik mesleğinin zor bir sınavdan geçtiğini belirterek, Uğur Mumcu gibi cesur gazetecilerin sayısının artması gerektiğini vurguladı.

 • Uğur Mumcu'nun katledilişinin 31. yılı Samsun'da anıldı
  24 Oca Uğur Mumcu'nun katledilişinin 31. yılı Samsun'da anıldı

  Araştırmacı gazeteci Uğur Mumcu'nun katledilişinin 31. yılında Samsun'da anma etkinliği düzenlendi. Anma etkinliğine çeşitli kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı. Konuşmalarda Mumcu'nun öngörülerinin gerçekleştiği vurgulandı ve aydınların susturulamayacağı ifade edildi.

 • Uğur Mumcu ölümünün 31'inci yılında suikasta uğradığı sokakta anıldı
  24 Oca Uğur Mumcu ölümünün 31'inci yılında suikasta uğradığı sokakta anıldı

  Ankara'da 24 Ocak 1993 tarihinde evinin önünde uğradığı bombalı saldırı sonucu hayatını kaybeden Gazeteci ve Yazar Uğur Mumcu, ölümünün 31'inci yıl dönümünde ailesi, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, siyasi parti temsilcileri ve sevenleri tarafından suikasta uğradığı ve adı verilen sokaktaki evinin önünde anıldı. Uğur Mumcu, 31 yıldır karanlığa karşı yanan bir mumdur.

 • Uğur Mumcu suikastının 31. yılında anma töreni düzenlendi
  24 Oca Uğur Mumcu suikastının 31. yılında anma töreni düzenlendi

  Gazeteci yazar Uğur Mumcu'nun suikast sonucu öldürülmesinin 31. yılında Seferihisar'da anma töreni düzenlendi. Törene Seferihisar Belediye Başkan Vekili Sinem Koç Karaman, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Konuşmaların ardından Uğur Mumcu anıtı önüne karanfil bırakıldı.

 • Uğur Mumcu, suikast sonucu öldürülmesinin 31. yılında anıldı
  24 Oca Uğur Mumcu, suikast sonucu öldürülmesinin 31. yılında anıldı

  Gazeteci-yazar Uğur Mumcu, suikast sonucu öldürülmesinin 31. yılında Cebeci Asri Mezarlığı'ndaki mezarı başında anıldı. Eşi, çocukları, siyasiler ve sevenleri Mumcu'yu kırmızı karanfillerle andı.

 • Uğur Mumcu, ölümünün 31'inci yıl dönümünde anıldı
  24 Oca Uğur Mumcu, ölümünün 31'inci yıl dönümünde anıldı

  Uğur Mumcu'nun ölümünün 31'inci yıl dönümünde, bombalı suikasta uğradığı evinin önünde anma töreni düzenlendi. CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve CHP'li milletvekilleri ile birlikte çok sayıda kişi törene katıldı. Törende Mumcu'nun evi ziyaret edildi ve hayatını kaybettiği alana karanfil ve mumlar bırakıldı. CHP Genel Başkanı Özel, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, cinayetin faillerinin ortaya çıkarılması gerektiğini belirtti.

 • Uğur Mumcu, 31. yıl dönümünde anıldı
  24 Oca Uğur Mumcu, 31. yıl dönümünde anıldı

  Gazeteci-yazar Uğur Mumcu'nun katledilmesinin 31. yıl dönümünde Ankara'da evinin önünde anma töreni düzenlendi. Anmaya, Mumcu'nun ailesi, siyasi liderler, belediye başkanları, milletvekilleri ve sevenleri katıldı. Mumcu cinayeti hala aydınlatılamadı ve bombayı koyan Oğuz Demir hala yakalanamadı.

 • Uğur Mumcu'nun ölümünün 31. yılında anma töreni düzenlendi
  24 Oca Uğur Mumcu'nun ölümünün 31. yılında anma töreni düzenlendi

  Gazeteci ve yazar Uğur Mumcu, ölümünün 31'inci yıl dönümünde bombalı suikasta uğradığı evinin önünde anıldı. Anma törenine CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve CHP'li bazı milletvekilleri ile çok sayıda kişi katıldı.

 • Uğur Mumcu'nun ölümünün 31. yılında Marmaris'te anma töreni düzenlendi
  24 Oca Uğur Mumcu'nun ölümünün 31. yılında Marmaris'te anma töreni düzenlendi

  Gazeteci Yazar Uğur Mumcu'nun ölümünün 31. yılında Marmaris'te düzenlenen törende, Atatürk Anıtı'na Mumcu ve basın şehitleri adına çelenk konuldu. Törene Marmaris Belediye Başkanı ve çok sayıda vatandaş da katıldı. CHP Marmaris İlçe Başkanı, konuşmasında Mumcu ve diğer demokrasi şehitlerini rahmetle anarak saygıyla eğildiklerini belirtti. Törene katılanlar da karanfil bırakarak Mumcu ve demokrasi şehitlerini anma duygularını dile getirdi.

 • Uğur Mumcu'nun ölümünün 31. yılında anma töreni düzenlendi
  24 Oca Uğur Mumcu'nun ölümünün 31. yılında anma töreni düzenlendi

  Gazeteci-yazar Uğur Mumcu, ölümünün 31'inci yılında, bombalı saldırıya uğradığı evinin önünde anıldı. Anma törenine, Mumcu ailesinin yanı sıra CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, CHP Etimesgut Belediye başkan adayı Erdal Beşikçioğlu ile CHP'li bazı milletvekillerinin de arasında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı. Özel, tören öncesinde Mumcu'nun evinde eşi Güldal Mumcu ve çocuklarıyla görüştü. Görüşmenin ardından Mumcu ailesi ve Özel, Faili Meçhuller Anıtı'na ve Mumcu'nun hayatını kaybettiği alana karanfiller bıraktı, mum yaktı. Törenin ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Özgür Özel, 31 yıl önce bu sokakta patlayan bombanın 'cumhuriyeti cumhuriyet yapan değerlere' saldırdığını söyledi. Uğur Mumcu'nun cumhuriyet değerlerinin en cesur savunucusu olduğunu ifade eden Özel, Mumcu'nun ülke sınırlarındaki her yere kendi direncini, mücadele azmini ve aydınlanma ışığını taşıdığını bildirdi. 'Uğur Mumcu 31 yıldır yanan bir mumdur. Karanlığa karşı yanan bir mumdur.' ifadesini kullanan Özel, şöyle devam etti: 'Bu katliamın, bu cinayetin gerçek failleri ortaya çıkarılmadı. Aslında bu cinayet, işlenmeden önce failleri ortada olan bir cinayettir. Uğur Mumcu, Rabıta kitabında kimi yazıyorsa failler onlardır. Papa-Mafya-Ağca kitabında, devlet, mafya ilişkileri ve yurt dışı bağlantılarını nasıl yazıyorsa, fail onlardır. Uğur Mumcu'nun mücadele ettiği devlet içine sızan tarikatlar, failin ta kendisidir. 31 yıldır bu cinayeti işleyenlerin ortaya çıkarılması bekleniyor. Ama birileri diyor ki 'Bir tuğla çekersek bütün duvar yıkılır, hepimiz altında kalırız.' Bu ifade derin devleti koruyan ve kayıran bir ifadedir. Gün gelecek o tuğlayı çekeceğiz ve hepsi altında kalacaklar. Bu ülke o günden sonra rahat edecek. Onlar altında kalmadan bu ülkede namuslu, dürüst, Atatürkçü insanlar rahat edemez.'

 • Uğur Mumcu'nun ölümünün 31. yılında anma töreni düzenlendi
  24 Oca Uğur Mumcu'nun ölümünün 31. yılında anma töreni düzenlendi

  Gazeteci ve Yazar Uğur Mumcu, ölümünün 31'inci yıl dönümünde bombalı suikasta uğradığı ve adı verilen sokaktaki evinin önünde düzenlenen törenle anıldı.

 • Uğur Mumcu, ölümünün 31. yılında Sinop'ta anıldı
  24 Oca Uğur Mumcu, ölümünün 31. yılında Sinop'ta anıldı

  Ankara'da 24 Ocak 1993'te otomobiline yerleştirilen bombanın patlatılması sonucu hayatını kaybeden gazeteci yazar Uğur Mumcu, ölümünün 31. yılında Sinop'ta düzenlenen anma töreniyle anıldı. Törende konuşan Sinop CHP Merkez ilçe Başkanı Samet Bayrak, Mumcu'nun cesur kalemini susturan terör eyleminin arkasındaki karanlık güçlerin hala ortaya çıkarılamadığını belirtti ve Mumcu'nun gazetecilik ilkelerine olan ihtiyacımızı vurguladı.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel: 'Gün gelecek o tuğlayı çekeceğiz, hepsi altında kalacaklar'
  24 Oca CHP Genel Başkanı Özgür Özel: 'Gün gelecek o tuğlayı çekeceğiz, hepsi altında kalacaklar'

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, gazeteci-yazar Uğur Mumcu'nun katledilmesinin 31. yılı dolayısıyla düzenlenen anma töreninde, derin devleti koruyan ve kayıran ifadelerin altında kalmadan bu ülkede namuslu, dürüst, Atatürkçü insanların rahat edemeyeceğini belirtti.

 • DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, ekonomik dengesizlikleri eleştirdi
  24 Oca DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, ekonomik dengesizlikleri eleştirdi

  DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, tarımsal üretimi ıskalayan ve ithalata dayalı bir üretim sisteminin getirdiği enflasyonist düzenin çalışan kesimleri ve emeklileri zorlu bir yaşam ortamına mahkum ettiğini belirtti. Aksakal, SSK ve Bağkur emeklilerine uygulanacak zammın yeterli olmadığını ifade ederek, özel okulların aşırı fiyat artışlarına da dikkat çekti.

 • Uğur Mumcu'nun Ölümünün 31. Yıl Dönümünde Anma Töreni Düzenlendi
  24 Oca Uğur Mumcu'nun Ölümünün 31. Yıl Dönümünde Anma Töreni Düzenlendi

  Ankara'da 24 Ocak 1993 tarihinde hayatını kaybeden gazeteci-yazar Uğur Mumcu için ölümünün 31. yıl dönümünde Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde anma töreni düzenlendi. Törene çok sayıda Ayvalıklı, siyasi parti temsilcileri, STK'lar ve vatandaşlar katıldı. Törende Mumcu'nun şiirleri okundu ve konuşmalar yapıldı. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Mumcu'nun cinayetinin hala aydınlatılmadığını belirterek adaletin sağlanmasını istedi.

 • Gazeteci yazar Uğur Mumcu Edirne'de anıldı
  24 Oca Gazeteci yazar Uğur Mumcu Edirne'de anıldı

  Ankara'da 24 Ocak 1993'te otomobiline yerleştirilen bombanın patlatılması sonucu yaşamını yitiren gazeteci yazar Uğur Mumcu, ölümünün 31. yılında Edirne'de anıldı. Anma töreni kapsamında belediye önünde toplanan kortej Edirne Belediyesi Bandosu eşliğinde Atatürk Anıtı'na kadar yürüdü. Törene, Edirne Belediye Başkan Yardımcıları Selçuk Çakır ve Hakan İşcan, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle vatandaşlar katıldı.

 • Uğur Mumcu'nun ölümünün 31. yılında anma töreni düzenlendi
  24 Oca Uğur Mumcu'nun ölümünün 31. yılında anma töreni düzenlendi

  Ankara'da 24 Ocak 1993'te otomobiline yerleştirilen bombanın patlatılması sonucu yaşamını yitiren gazeteci yazar Uğur Mumcu'nun ölümünün 31. yılı dolayısıyla Balıkesir'in Ayvalık ilçesindeki yazlık evinin önünde anma töreni düzenlendi.

 • Kılıçdaroğlu, Uğur Mumcu'yu anarak mücadeleyi sürdüreceğini belirtti
  24 Oca Kılıçdaroğlu, Uğur Mumcu'yu anarak mücadeleyi sürdüreceğini belirtti

  CHP 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gazeteci Uğur Mumcu'nun 31. vefat yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, Mumcu'nun yolsuzluklardan arınmış demokratik ve çağdaş bir Türkiye için mücadele ettiğini vurgulayarak, onun aydınlattığı yoldan daima yürüyeceklerini ve verdiği mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceklerini ifade etti.

 • CHP Milletvekili Kayıhan Pala, Uğur Mumcu ve Gaffar Okkan cinayetlerinin aydınlatılmasını istedi
  24 Oca CHP Milletvekili Kayıhan Pala, Uğur Mumcu ve Gaffar Okkan cinayetlerinin aydınlatılmasını istedi

  CHP Bursa Milletvekili Kayıhan Pala, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Uğur Mumcu ve Gaffar Okkan cinayetlerinin hala aydınlatılmadığını belirterek, siyasi iktidarın bu süreçleri takip etmesi gerektiğini söyledi.

 • Kartal Belediyesi ve ADD, Prof. Dr. Muammer Aksoy ve Uğur Mumcu'yu Anma Toplantısı düzenledi
  24 Oca Kartal Belediyesi ve ADD, Prof. Dr. Muammer Aksoy ve Uğur Mumcu'yu Anma Toplantısı düzenledi

  Kartal Belediyesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kartal Şubesi, Adalet ve Demokrasi Haftası'nda, Emekli Amiral Türker Ertürk ve Gazeteci-Yazar Gürkan Hacır'ın konuşmacılığında, 'Prof. Dr. Muammer Aksoy ve Uğur Mumcu'yu Anma Toplantısı'na ev sahipliği yaptı. Uğur Mumcu ve Muammer Aksoy'un yaşamı ve Türk aydınlanmasına sağladıkları katkılar ele alındı.

 • Uğur Mumcu'nun 31. ölüm yıl dönümünde anma etkinlikleri düzenlenecek
  24 Oca Uğur Mumcu'nun 31. ölüm yıl dönümünde anma etkinlikleri düzenlenecek

  Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu'nun bombalı saldırı sonucu öldürülmesinin 31. yıl dönümünde anma etkinlikleri düzenlenecek. Çorlu tren faciası davasının 18. duruşması yapılacak, Saadet Partisi - Gelecek Partisi Ortak TBMM Grubu toplanacak, Ücretli Öğretmenler Dayanışma Derneği mağduriyetlerini iletecek, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener konuşma yapacak, Ankara Barosu ve İzmir Barosu Tehlikedeki Avukatlar Günü dolayısıyla açıklama yapacak.

 • 31. Uğur Mumcu Anma ve Ödül Töreni Düzenleniyor
  23 Oca 31. Uğur Mumcu Anma ve Ödül Töreni Düzenleniyor

  Tepebaşı Belediyesi, Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Eskişehir Şubesi ve Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) tarafından düzenlenen '31. Uğur Mumcu Anma ve Ödül Töreni' 27 Ocak Cumartesi günü saat 18.00'de gerçekleşecek. Tören, Tepebaşı Belediyesi Zübeyde Hanım Kültür Merkezi'nde yapılacak ve Uğur Mumcu Anma Ödülleri 8 farklı kategoride sahiplerini bulacak. Ödül kazananlar arasında Alican Uludağ, Ferit Demir, Kemal Atlan, Seyhan Avşar, İpek Özbey, Sami Selçuk, İbrahim Kaboğlu, Aras Bulut İynemli, Mehmet Ada Öztekin, Cem Erdost İleri, Barış Erdenk, Naci Görür, Cahit Berkay, Av. Rezzan Epözdemir, Akbelen Mücadelesi Emekçileri, Sputnik Emekçileri ve Filenin Sultanları A Milli Kadın Voleybol Takımı bulunuyor.

 • Mersin Yenişehir Belediyesi, Uğur Mumcu ve demokrasi şehitleri için anma programı düzenledi
  23 Oca Mersin Yenişehir Belediyesi, Uğur Mumcu ve demokrasi şehitleri için anma programı düzenledi

  Mersin Yenişehir Belediyesi, 24 Ocak 1993 tarihinde yaşamını yitiren gazeteci Uğur Mumcu ve diğer demokrasi şehitleri için anma programı düzenledi. Programda usta sanatçılar sahne aldı ve Mumcu'nun hayatını anlatan belgesel gösterimi yapıldı. Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, konuşmasında demokrasi şehitlerinin bıraktığı değerlere bağlı kalacaklarını vurguladı.

 • Uğur Mumcu, Odunpazarı Belediyesi tarafından düzenlenecek törenle anılacak
  23 Oca Uğur Mumcu, Odunpazarı Belediyesi tarafından düzenlenecek törenle anılacak

  Odunpazarı Belediyesi, 24 Ocak 1993'te katledilen gazeteci-yazar Uğur Mumcu'yu adını taşıyan parkta düzenleyeceği törenle anacak. Uğur Mumcu Parkı'nda gerçekleştirilecek anma töreni, Mumcu'nun bombalı saldırıya uğradığı aracın sergilendiği anıtın önünde yapılacak.

 • İzmir Gazeteciler Cemiyeti, Uğur Mumcu'yu Anma Açıklaması Yaptı
  23 Oca İzmir Gazeteciler Cemiyeti, Uğur Mumcu'yu Anma Açıklaması Yaptı

  İzmir Gazeteciler Cemiyeti, Uğur Mumcu'nun 31. ölüm yıl dönümünde yazılı açıklama yaparak, Uğur Mumcu ve diğer aydınların mücadelesini sürdüreceklerini belirtti. Açıklamada, suikastın gerçeklerinin hala ortaya çıkarılmadığı ve faili meçhul cinayetlerin ayıbının devam ettiği vurgulandı.

 • Karabağlar Belediyesi, Uğur Mumcu'yu Anma Programı Düzenliyor
  23 Oca Karabağlar Belediyesi, Uğur Mumcu'yu Anma Programı Düzenliyor

  Karabağlar Belediyesi, Türk basınının "ödünsüz kalemi" Uğur Mumcu'yu, katledilişinin 31. yılında, özel bir programla anacak. Mumcu için düzenlenecek tören ve tiyatro oyunuyla anma etkinlikleri gerçekleştirilecek.

 • Uğur Mumcu ve Katledilen Aydınlar Anısına Düzenlenecek 31. Adalet ve Demokrasi Haftası'nın Teması 'Adalet, Demokrasi, Laiklik' Olarak Belirlendi
  23 Oca Uğur Mumcu ve Katledilen Aydınlar Anısına Düzenlenecek 31. Adalet ve Demokrasi Haftası'nın Teması "Adalet, Demokrasi, Laiklik" Olarak Belirlendi

  Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı (um:ag), 24-31 Ocak günleri arasında düzenlenecek 31. Adalet ve Demokrasi Haftası’nın temasını “Adalet, Demokrasi, Laiklik” olarak belirledi. 31. Adalet ve Demokrasi Haftası, 24 Ocak günü saat 10.00’da Batıkent Metro’dan Uğur Mumcu Parkı’na yürüyüş ile başlayacak. Aynı gün saat 11.00’de Uğur Mumcu Anıtı’nda anma töreni düzenlenecek. Ailesi, dostları ve sevenleri, saat 12.15’te Mumcu’yu 30 yıl önce katledildiği yerde karanfiller ve mumlar ile anacak, 14.30’da ise Cebeci Asri Mezarlığı’ndaki anıtmezarı ziyaret edilecek. Hafta, 31 Ocak’ta 34 yıl önce öldürülen siyasetçi ve hukukçu Muammer Aksoy’un anması ile sona erecek.

 • Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen tiyatro oyunu büyük ilgi gördü
  21 Oca Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen tiyatro oyunu büyük ilgi gördü

  Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen sanat etkinlikleri kapsamında Uğur Mumcu Kültür Merkezi'nde 'Romeo'yu Beklerken' adlı tiyatro oyunu sahnelendi. Sarah Grochala'nın yazdığı ve Ülkü Şahin'in yönettiği oyunda, oyuncuların performansı büyük beğeni topladı. Oyun, 3 farklı karakterin hayatta kalma mücadelesini konu alıyor ve seyirciyi etkileyici atmosferiyle kendine bağlıyor.

 • Haftanın tarihine bakış
  21 Oca Haftanın tarihine bakış

  Gazeteci ve yazar Uğur Mumcu, 24 Ocak 1993'te evinin önünde, aracına yerleştirilen bombanın patlaması sonucu öldü.

 • 31. Uğur Mumcu Anma ve Ödül Töreni Eskişehir'de düzenlenecek
  16 Oca 31. Uğur Mumcu Anma ve Ödül Töreni Eskişehir'de düzenlenecek

  Tepebaşı Belediyesi, ÇGD Eskişehir Şubesi ve TGS tarafından düzenlenen '31. Uğur Mumcu Anma ve Ödül Töreni', 27 Ocak Cumartesi günü saat 18.00'de Zübeyde Hanım Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek. Tören, Uğur Mumcu'nun katledilişinin 31. yılında düzenlenen etkinlikler arasında yer alıyor. Gecede, Uğur Mumcu Anma Ödülleri farklı kategorilerde sahiplerini bulacak.

 • Başkan Özyiğit, Çalışan Gazeteciler Günü'nde gazetecilere saygıyla eğildi
  10 Oca Başkan Özyiğit, Çalışan Gazeteciler Günü'nde gazetecilere saygıyla eğildi

  Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Mersin Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü törenine katıldı. Törende konuşan Başkan Özyiğit, bağımsız medyanın kamplaştırıldığını ve havuzlara ayrıldığını vurgulayarak, gazetecilerin haber alma hakkını özgürce, bağımsızca ve cesurca yerine getirdiği için onlara saygıyla eğildiğini belirtti. Ayrıca, Uğur Mumcu anma programına da gazetecileri davet etti.

 • CHP Milletvekili Aysu Bankoğlu: Türkiye'de Basın Özgürlüğü İhlalleri En Ağır Yaşanan Ülkelerden Biridir
  10 Oca CHP Milletvekili Aysu Bankoğlu: Türkiye'de Basın Özgürlüğü İhlalleri En Ağır Yaşanan Ülkelerden Biridir

  CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, Türkiye'de basın özgürlüğü ihlallerinin en ağır yaşandığı ülkelerden biri olduğunu belirtti. Bankoğlu, gazetecilerin tehdit, baskı ve sansürle karşı karşıya kaldığını vurgulayarak, medya özgürlüğünün önündeki engellerin kaldırılması için mücadele edeceklerini ifade etti.

 • Kartal Belediye Başkanı Kadın Emeği Pazarı'nı Ziyaret Etti
  26 Ara Kartal Belediye Başkanı Kadın Emeği Pazarı'nı Ziyaret Etti

  Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartallı üretici kadınların el emeği göz nuru eserlerinin yer aldığı Kadın Emeği Pazarı'nı ziyaret etti. Başkan Yüksel, üretici kadınlarla bir araya gelerek desteklerinin artarak devam edeceğini söyledi.

 • Sevda Erdan Kılıç: 'Cumhurbaşkanı'nın Avukatı, Uğur Mumcu Davasında Katilleri Nasıl Savunduğu Bilinmesin, Duyulmasın İstiyor'
  23 Ara Sevda Erdan Kılıç: "Cumhurbaşkanı'nın Avukatı, Uğur Mumcu Davasında Katilleri Nasıl Savunduğu Bilinmesin, Duyulmasın İstiyor"

  CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, “Cumhurbaşkanı'nın avukatı Uğur Mumcu davasında katilleri savunduğuna ilişkin açıklamamıza ve haberlere erişim engeli getirmiş. Cumhurbaşkanı'nın avukatı yaptıklarından o denli utanıyor ki Uğur Mumcu davasında katilleri nasıl savunduğu bilinmesin, duyulmasın istiyor. Çünkü Uğur Mumcu bu halkın vicdanıydı, kulağıydı, sesiydi. 'Vurulduk ey halkım, unutma bizi' demişti, unutmadık. Ama sizi de unutmadık. Bu kararlar da yaptıklarınızı unutturmayacak" dedi.

 • Kartal Belediyesi, 'Başka Sen Yok ki' adlı tiyatro oyununu seyirciyle buluşturdu
  10 Ara Kartal Belediyesi, 'Başka Sen Yok ki' adlı tiyatro oyununu seyirciyle buluşturdu

  Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Aralık ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında Uğur Mumcu Kültür Merkezi'nde 'Başka Sen Yok ki' adlı tiyatro oyununu seyirci ile buluşturdu. Oyun, Retorik Tiyatro oyuncuları tarafından hazırlanmış olup, seyirciden tam not aldı. Oyunun sonunda Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Dilek Kars, oyuncuları tebrik etti ve başarılı performanslarından dolayı oyuncu Ruhi Sarı'ya Kartal heykelciği takdim etti.

 • Uğur Mumcu suikastinde gözcülükle suçlanan sanığa beyaz güllü tehdit paketi gönderildiği ortaya çıktı
  06 Ara Uğur Mumcu suikastinde gözcülükle suçlanan sanığa beyaz güllü tehdit paketi gönderildiği ortaya çıktı

  İsrail İstihbarat Servisi adına Türkiye'de ikamet eden veya ülkemizle ekonomik ilişkileri olan bazı kişilerin mal varlığı bilgileri gibi hassas verilerini toplayarak takiplerini yaptığı ileri sürülen Selçuk Küçükkaya'nın arasında bulunduğu 17 sanığın yargılandığı davaya, yeni bir iddianame eklendi.

 • Kartal Belediyesi'nden vergi ödeme kolaylığı
  24 Kas Kartal Belediyesi'nden vergi ödeme kolaylığı

  Kartal Belediyesi, emlak vergisi ve iş yeri çevre temizlik vergilerinin 2. taksit ödemelerini yapmak isteyen vatandaşlara kolaylık sağlamak için Kültür Merkezleri'nde ödeme noktaları hizmete açtı. Kartallılar, Kartal Belediyesi ana hizmet binasındaki veznelerin yanı sıra Hürriyet Kültür Merkezi, Soğanlık Kültür Merkezi ve Uğur Mumcu Kültür Merkezi binalarında açılan ödeme noktaları ile vergilerini sorunsuz ödeyebilecek. Özellikle yaşlı, engelli ve merkeze ulaşmakta zorluk çeken vatandaşların ödemelerini daha rahat yapabilmeleri için başlatılan bu hizmet ile vatandaşların ödeme işlemleri kolaylaştırıldı. Kartal Belediyesi ana hizmet binasındaki vezneler, Kasım ayı boyunca normal mesai saatlerinin dışında, hafta sonu da hizmet vermeye devam edecek. Vatandaşlar, Kartal'ın 4 farklı noktasında bulunan veznelerin yanı sıra diledikleri Halkbank Şube veya ATM'lerinden, Kartal Belediyesi'nin www.kartal.bel.tr internet sitesinden ödemelerini sıra beklemeden ve kolaylıkla gerçekleştirebilecek.

 • Bornova Belediyesi'nde Jale Polat'ın Yağlı Boya Resim Sergisi
  10 Eki Bornova Belediyesi'nde Jale Polat'ın Yağlı Boya Resim Sergisi

  Bornova Belediyesi, Jale Polat'ın 'Nil'in Renkleri' isimli yağlı boya resim sergisine ev sahipliği yapıyor. Sanatçı, Bornova Belediyesi'ne eserlerini sergileme fırsatı verdiği için teşekkür etti. Sergi, 14 Ekim'e kadar Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi'nde ziyaret edilebilir.

 • Kartal'da TIR'ın taşıdığı iş makinası köprü altında sıkıştı
  06 Eki Kartal'da TIR'ın taşıdığı iş makinası köprü altında sıkıştı

  Kartal'da bir TIR'ın taşıdığı iş makinası köprü altında sıkıştı. İş makinası uzun süre çıkarılamadı ve trafikte aksamalara neden oldu.

 • Özhan Market, Uğur Mumcu mağazasıyla şube sayısını 50'ye çıkardı
  30 Eyl Özhan Market, Uğur Mumcu mağazasıyla şube sayısını 50'ye çıkardı

  Bursa'nın ilk yerel market zinciri Özhan Market, 60. yılını kutlarken Nilüfer ilçesinde açtığı Uğur Mumcu mağazasıyla şube sayısını 50'ye çıkardı. Açılışa özel kampanyalarla faaliyete geçen mağaza, Bursa halkının yoğun ilgisini çekti. Özhan Market, müşterilere en kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla sunmayı hedefliyor ve yeni yatırımlarla büyümeye devam edeceğini belirtiyor.

 • Dikili Kültür, Demokrasi ve Emek Festivali Uğur Mumcu'yu Anma Tiyatro Oyunuyla Son Buldu
  02 Eyl Dikili Kültür, Demokrasi ve Emek Festivali Uğur Mumcu'yu Anma Tiyatro Oyunuyla Son Buldu

  Dikili Kültür, Demokrasi ve Emek Festivali, Levent Üzümcü Tiyatrosu'nun 'Unutma Bizi' adlı oyunuyla sona erdi. Uğur Mumcu'nun hayatından kesitlerin sunulduğu oyunda, araştırmacı, gazeteci, yazar Uğur Mumcu saygı ve özlemle anıldı. Festivalin son gününde Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, Uğur Mumcu'nun cesareti ve mücadelesinin ışık olmaya devam edeceğini belirtti.

 • Canan Yeyğel'in Kadın Temalı Sergisi Açıldı
  22 Ağu Canan Yeyğel'in Kadın Temalı Sergisi Açıldı

  Bornova Belediyesi ev sahipliğinde Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi'nde Canan Yeyğel'in kadın temalı sergisi açıldı. Sergi, 27 Ağustos tarihine kadar devam edecek. Serginin açılışı, Bornovalı minik dansçıların bale gösterisi ve özel bir dans gösterisi ile gerçekleşti. Canan Yeyğel'in 50 adet yağlı boya tablosu sergide sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Sanatçı, kadın temalı çalışmalarının fırça darbelerinin zamanın her anını temsil ettiğini ve sanatın insanlığı birleştirmenin yolunu olduğunu ifade etti.

 • Menemen'de Ana İsale Hattında Patlama: İki Mahallede Su Baskınları
  07 Ağu Menemen'de Ana İsale Hattında Patlama: İki Mahallede Su Baskınları

  İzmir'in Menemen ilçesinde ana isale hattında meydana gelen patlama sonucu Uğur Mumcu ve İsmet İnönü Mahallesi'nde su birikintileri oluştu. Su baskınları nedeniyle çevredeki ev ve iş yerlerinde su taşmaları yaşandı. İZSU ekipleri suyu keserek onarıma başladı ve suyun tahliyesi sağlandı.

 • İzmir'de ana boru patladı, 2 mahalleyi su bastı
  07 Ağu İzmir'de ana boru patladı, 2 mahalleyi su bastı

  İzmir'in Menemen ilçesinde ana borunun patlaması sonucu 2 mahalleyi su bastı. Caddeler göle dönerken ev ve iş yerlerinde su baskınları yaşandı. Belediye ekipleri ve vatandaşlar su baskınlarına karşı set oluşturdu.

 • Menemen'de Ana Boru Patlaması Sonucu 2 Mahalle Su Baskınına Uğradı
  07 Ağu Menemen'de Ana Boru Patlaması Sonucu 2 Mahalle Su Baskınına Uğradı

  İzmir'in Menemen ilçesinde ana borunun patlaması sonucu Uğur Mumcu ve İsmet İnönü Mahallesi'nde su baskınları yaşandı. Belediye ekipleri ve vatandaşlar su baskınlarına karşı set oluşturdu. İZSU ekipleri olaya müdahale etti ve temizlik çalışmaları devam ediyor.

 • Kartal Belediyesi Dünya Temizlik Haftası için seferberlik başlattı
  14 Tem Kartal Belediyesi Dünya Temizlik Haftası için seferberlik başlattı

  Kartal Belediyesi, Dünya Temizlik Haftası kapsamında temizlik seferberliği başlattı. Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, temizlik ekipleriyle birlikte çalışarak çevre temizliği bilincini oluşturmayı hedefliyor. Kartal'ın her noktasında gerçekleşen temizlik çalışmalarında, Yüksel Uğur Mumcu Mahallesi'ndeki çalışmaları kontrol etti ve ekiplerin yoğun bir temizlik çalışması gerçekleştirdiğini belirtti. Yüksel, temizlik hizmetlerine verilen önemi vurgulayarak, Kartal'ı daha yaşanabilir bir kent haline getirmek için tüm ekip arkadaşlarıyla birlikte yoğun bir tempoda çalıştıklarını ifade etti. Ayrıca, temizlik işçisi personeline teşekkürlerini iletti.

 • Kartal'da Mahalle Şenlikleri Başladı
  05 Tem Kartal'da Mahalle Şenlikleri Başladı

  Kartal'da yaz tatiline giren öğrenciler için düzenlenen 'Mahalle Şenlikleri' başladı. Yüz boyamadan balon şişirmeye kadar birçok aktivitenin yer aldığı etkinlikler, Kartal'ın 20 mahallesinde çocuklarla buluşacak. Şenlikler, 18 Ağustos'a kadar devam edecek.

 • Kartal'da otomobil su kanalına uçtu: 1 yaralı
  21 Haz Kartal'da otomobil su kanalına uçtu: 1 yaralı

  Kartal'da seyir halindeki bir otomobil, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yol kenarındaki beton bariyerleri aşarak su kanalına uçtu. Kazada otomobil sürücüsü yaralanırken, bölgede kısa süreli trafik yoğunluğu oluştu. Yaralı sürücü hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Polis ekipleri kazayla ilgili inceleme başlattı.

 • Kartal'da otomobil su kanalına uçtu: 1 yaralı
  21 Haz Kartal'da otomobil su kanalına uçtu: 1 yaralı

  Kartal'da seyir halindeki bir otomobil, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yol kenarındaki beton bariyerleri aşarak su kanalına uçtu. Kazada otomobil sürücüsü yaralanırken, bölgede kısa süreli trafik yoğunluğu yaşandı. Polis ekipleri, kaza ile ilgili inceleme başlattı.

 • Kartal'da Kontrolden Çıkan Otomobil Su Kanalına Uçtu: 1 Yaralı
  21 Haz Kartal'da Kontrolden Çıkan Otomobil Su Kanalına Uçtu: 1 Yaralı

  Kartal'da TEM bağlantı yolunda meydana gelen trafik kazasında kontrolden çıkan otomobil metrelerce yükseklikten su kanalına uçtu. Kaza sonucu otomobil sürücüsü yaralandı. Olay sabah 10.00 sıralarında Kartal TEM otoyolu bağlantı yolu Uğur Mumcu mevkiinde meydana geldi. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri kazayı hafif yaralı atlatan sürücüye ilk müdahaleyi ambulansta yaptı. Yaralı sürücü ambulansla çevredeki en yakın hastaneye kaldırıldı. Kaza nedeniyle, Kartal Tem bağlantı yolu Sancaktepe istikametinde trafik yoğunluğu oluşurken polis ekipleri kaza ile ilgili çalışma başlattı.

 • Çiğli Belediyesi, Semt Pazarlarında Alışveriş Arabası Uygulaması Başlattı
  18 Haz Çiğli Belediyesi, Semt Pazarlarında Alışveriş Arabası Uygulaması Başlattı

  Çiğli Belediyesi, yaz mevsiminin gelmesiyle hareketlenen semt pazarlarında vatandaşların hizmetine alışveriş arabası sundu. Uygulama Küçük Çiğli, Ataşehir, Yeni Mahalle ve Uğur Mumcu pazar yerinde faaliyete geçirildi ve kısa süre içinde ilçedeki bütün pazar yerlerinde başlayacak. Başkan Utku Gümrükçü, vatandaşlara güvenilir ve kaliteli alışveriş imkanı sunmak adına semt pazarlarına yönelik çalışmaların sürdürüldüğünü belirtti.

 • Popüler Müzik Korosu'ndan Sezen Aksu Gecesi
  15 Haz Popüler Müzik Korosu'ndan Sezen Aksu Gecesi

  Akhisar Belediyesi Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi'nde faaliyet gösteren Popüler Müzik Korosu, düzenlediği 'Sezen Aksu Gecesi' ile büyük beğeni topladı. Konserde sanatçının en sevilen şarkıları, binlerce müzikseverin eşliğinde söylendi. Çocuk Korosu'nun da sahne aldığı konserde, telefon ışıklarıyla renkli görüntüler oluştu. Gecenin sonunda Akhisar Belediye Başkan Yardımcısı, koro şefine teşekkür ederek çiçek takdim etti.

 • Efes Selçuk Belediyesi'nin İşlettiği 'Bi'tek Efes', Hizmete Açıldı
  27 May Efes Selçuk Belediyesi'nin İşlettiği 'Bi'tek Efes', Hizmete Açıldı

  Efes Selçuk Belediyesi tarafından işletilen ‘Bi tek Efes’ et ve balık restoranı hizmet vermeye başladı. Restoranın açılmasıyla Agora Çarşı ve Uğur Mumcu Sevgi Yolu'nun bulunduğu noktaya hareketlilik kazandırıldı.

 • Atik ve Gümüş'ün Karma Resim Sergisi, Bornova'da Açıldı
  24 May Atik ve Gümüş'ün Karma Resim Sergisi, Bornova'da Açıldı

  Fatma Atik ve Tümay Gümüş’ün karma resim sergisi, Bornova Belediyesi Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi’nde kapılarını açtı.

 • 'bornovalı Kadınlarla Etkin Okuma' Projesi Tamamlandı
  16 May 'bornovalı Kadınlarla Etkin Okuma' Projesi Tamamlandı

  Bornova Belediyesi’nin Kadın Yazarlar Derneği ve Saha Grubu birlikte düzenlediği ‘Bornovalı Kadınlarla Etkin Okuma’ projesi, “Cumhuriyet’in 100. Yılında Edebiyata İz Bırakan Kadın Yazarlar” adlı panel ve katılım belgesi töreni ile tamamlandı.

 • Park halindeki İETT otobüsü alevlerin arasında kaldı!
  26 Nis Park halindeki İETT otobüsü alevlerin arasında kaldı!

  Kartal'da park halindeki İETT otobüsünde yangın meydana geldi. Cayır cayır yanan otobüs itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu söndürüldü. Olayda can kaybı ve yaralanma yaşanmadı.

 • Kartalda İETT Otobüsünde Yangın Çıktı
  26 Nis Kartalda İETT Otobüsünde Yangın Çıktı

  Uğur Mumcu İETT peron amirliğinde park halindeki bir İETT otobüsü alev alev yandı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu yangın söndürüldü. Olayda can kaybı ve yaralanma olmadı.

 • Kartal'da İETT Otobüsünde Yangın Çıktı
  26 Nis Kartal'da İETT Otobüsünde Yangın Çıktı

  Uğur Mumcu İETT peron amirliğinde park halindeki İETT otobüsü alev aldı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu yangın söndürüldü. Olayda can kaybı ve yaralanma olmadı.

 • Uğur Mumcu, 'Unutma Bizi' Oyunuyla Yenişehir'de Anıldı
  14 Nis Uğur Mumcu, 'Unutma Bizi' Oyunuyla Yenişehir'de Anıldı

  Levent Üzümcü Tiyatrosu, 24 Ocak 1993 tarihinde uğradığı bombalı saldırıda yaşamını yitiren gazeteci ve yazar Uğur Mumcu'yu anlatan ‘Unutma Bizi’ oyununu, Yenişehir Belediyesi’nin desteğiyle Mersin’de sahneledi.

 • 'unutma Bizi' Mersin Yenişehir'de Sahnelenecek
  11 Nis 'unutma Bizi' Mersin Yenişehir'de Sahnelenecek

  Levent Üzümcü Tiyatrosu, 24 Ocak 1993 tarihinde uğradığı bombalı saldırıda hayatını kaybeden gazeteci-yazar Uğur Mumcu’nun hayatını anlatan 'Unutma Bizi' tiyatro oyununu, Yenişehir Belediyesi'nin desteğiyle Mersin’de sahneleyecek. Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Mersinliler'i oyunu izlemeye davet etti.

 • Çankaya Belediyesi'nin Seralarında Bahar Çiçekleri Hazır
  18 Mar Çankaya Belediyesi'nin Seralarında Bahar Çiçekleri Hazır

  Çankaya Belediyesi Uğur Mumcu Parkı içerisinde yer alan Çansera’da güneşli bahar günlerinin yaklaşmasıyla birlikte çalışmalar hız kazandı.

 • Kartal Belediyesinden Yaşlılara Saygı Haftası'nda anlamlı etkinlik
  17 Mar Kartal Belediyesinden Yaşlılara Saygı Haftası'nda anlamlı etkinlik

  Kartal Belediyesi, yaşlılık ve yaşlı sağlığı konularında farkındalık oluşturmak amacıyla, 18-24 Mart tarihlerinde kutlanan 'Yaşlılara Saygı Haftası' çerçevesinde anlamlı bir etkinlik düzenledi.

Advertisement