Ukrayna'da Ayrılıkçılar, Son 24 Saatte 53 Kez Ateşkes İhlali Yaptı - Son Dakika

Ukrayna'da Ayrılıkçılar, Son 24 Saatte 53 Kez Ateşkes İhlali Yaptı

02.07.2015 00:01

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Ukrayna'nın doğusu- Mariupol yakınlarındaki Şirokino kasabasına ağır silahlarla saldırı Ukrayna'nın doğusundaki ateşkes ihlalleri- Ayrılıkçılar, son 24 saatte 53 kez ateşkes ihlali yaptı- Çıkan çatışmalarda 1 Ukrayna askeri yaşamını yitirdi, 10'u yaralandı Ukrayna'nın doğusundaki ateşkese rağmen, ayrılıkçıların son 24 saatte 53 kez ateşkes ihlali yaptığı, bu saldırılarda 1 Ukrayna askerinin öldüğü, 10 askerin ise yaralandığı bildirildi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ukrayna'nın doğusu- Mariupol yakınlarındaki Şirokino kasabasına ağır silahlarla saldırı Ukrayna'nın doğusundaki ateşkes ihlalleri- Ayrılıkçılar, son 24 saatte 53 kez ateşkes ihlali yaptı- Çıkan çatışmalarda 1 Ukrayna askeri yaşamını yitirdi, 10'u yaralandı Ukrayna'nın doğusundaki ateşkese rağmen, ayrılıkçıların son 24 saatte 53 kez ateşkes ihlali yaptığı, bu saldırılarda 1 Ukrayna askerinin öldüğü, 10 askerin ise yaralandığı bildirildi. Devlet Başkanlığı İdaresi'nin Terörle Mücadele Operasyonu Sözcüsü Andrey Lisenko, yaptığı açıklamada, son dönemde doğudaki gerginliğin ciddiyetini koruduğunu belirterek, son 24 saatte ayrılıkçıların 53 kez ateşkes ihlali yaptığını, ağır silahları da kullanarak düzenledikleri saldırılarda, 1 Ukrayna askerinin yaşamını yitirdiğini, 10 askerin ise yaralandığını kaydetti.Lisenko, ayrılıkçıların 122 milimetre kalibreli ağır silahları kullanarak düzenlediği saldırılarda Peski, Mariinka, Luganskoe, Leninskoe, Novotoşovka, Kirovo, Zolotoe, Lozovoe, Mayorsk, Berdyansk ve Şirokino kasabalarını hedef aldığını kaydetti. Donetsk havaalanı yakınındaki Peski ve Mariinka kasabalarındaki durumun ciddi olduğunu dile getiren Lisenko, ayrılıkçıların bu saldırıları sonucunda, birçok yerleşim alanında içme suyu ve elektrik kesintisi olduğunu söyledi.Ayrılıkçıların Mariupol yakınlarındaki Şirokino kasabasını tek taraflı olarak silahlardan arındırdıklarına ilişkin yalan açıklamalarda bulunduğunu belirten Lisenko, silahlı ayrılıkçı çetelerin Şirokino ve Berdyansk kasabalarına, aralarında çok namlulu roketatar sisteminin de bulunduğu ağır silahlarla saldırdığını ifade etti. Lisenko, bu saldırılar sonucunda yerleşim alanlarındaki birçok evin büyük ölçüde hasar gördüğünü sözlerine ekledi.Ukrayna'nın doğusundaki Rusya yanlısı ayrılıkçılarla Ukrayna hükümeti arasında 12 Şubat'ta Minsk'te imzalanan ateşkes anlaşmasına rağmen bazı bölgelerde çatışmalar hala sürüyor.

Ukrayna'da Ayrılıkçılar, Son 24 Saatte 53 Kez Ateşkes İhlali Yaptı

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ukrayna'da Ayrılıkçılar, Son 24 Saatte 53 Kez Ateşkes İhlali Yaptı - Son Dakika


Son Dakika

Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Juventus-Dinamo Kiev maçıyla Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez bir kadın hakem düdük çalacak Sokak kısıtlamasında, 7 zorunlu hal dışında özel araçla şehirler arası seyahate izin verilmeyecek Tayland'da balıklar 25 milyon lira değerinde balina kusmuğu buldu Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Türkiye'de birkaç milyon virüslü insan var, aramızda dolaşıyorlar Yüzde 10'u Katar Yatırım Otoritesi'ne satılan Borsa İstanbul'un satış bedeli netleşti Meteoroloji'den 10 il için sağanak yağış ve kar uyarısı ABD tarihinde bir ilk! Joe Biden'ın kabinesindeki isim Silivrili çıktı