Ukrayna'nın Doğusundaki Gelişmeler - Son Dakika
Güncel

Ukrayna'nın Doğusundaki Gelişmeler

Ukrayna\'nın Doğusundaki Gelişmeler

Ordu, Rus yanlısı ayrılıkçıların kontrolündeki Slavyanks'ta hedefleri tanklarla, uçaklarla vuruyor Yerel kaynaklar kentte çok sayıda ölü ve yaralı olduğunu bildiriyor Çevresinin ordu birliklerince kuşatıldığı Slavyansk'ta, şehre gelen tüm araçlara ateş açılıyor.

03.07.2014 15:17
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Rus yanlısı ayrılıkçıların kontrolündeki Slavyansk, Ukrayna ordusunun yoğun saldırısı altındı.

Ukrayna ordusu, ateşkesin sona ermesiyle, aylardır ayrılıkçıların kontrolündeki Slavyansk'a operasyonlarını yoğunlaştırdı.

Kentteki hedefleri toplarla vuran askerler, tanklarla çevresini kuşattıkları Slavyansk'a giriş çıkışa da izin vermiyor.

Ordunun operasyonunu görüntülemek için Slavyansk'a giden Anadolu Ajansı (AA) ekibini taşıyan otomobile uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Olay yerinden hızla uzaklaşan AA ekibi, yaklaşık 20 el atıştan isabet almadan kurtuldu.

Kentin başka bir girişini tutan Ukrayna askerleri, bölgede yoğun çatışmaların yaşandığını belirtti.

Slavyanks'tan kaçan bazı vatandaşlar, çatışmaların aralıksız sürdüğünü bildirerek, ordu birliklerinin tank ve toplarla şehre ateş ettiğini, operasyonda zaman zaman uçakların da kulanıldığını ileri sürdü.

Çok sayıda ölü ve yaralının olduğunu söyleyen yerel kaynaklar, vatandaşların sığınaklardan çıkamadığını, şehirden ayrılmak isteyenlerin de çatışmaların sona ermesini beklediğini ifade etti.

Dün geceden itibaren şehirdeki hedeflerin defalarca vurulduğunu belirten yerel kaynaklar, kentte elektriğin, suyun kesildiğini, insanların gıda sıkıntısı çekmeye başladığını anlattı.

Kentin kenar mahallesindeki bir apartmanın, hava saldırısında isabet aldığı ve 50'ye yakın kişinin yaşamını yitirdiği iddia edildi.

Gorlovka'ta hava saldırısı

Slavyanks ile Donetsk arasında bulunan Gorlovka'da, sabaha karşı Ukrayna ordusunun uçaklarla, Rus yanlılarının mevzilerini bombaladığı, ancak can kaybının yaşanmadığı kaydedildi.

Lugansk'ta da çatışmaların yaşandığı, bazı köylerin vurulduğu bildirildi.

Donetsk Tren Garı yakınlarında öğle saatlerinde üç trafik polisine kimliği belirsiz kişiler tarafından uzun namlulu silahlarla ateş açıldı, trafik polisleri olay yerinde hayatlarını kaybetti. - Donets'ka Oblast'

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ukrayna'nın Doğusundaki Gelişmeler - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement