Son Dakika Haberleri: Uşak 112 Acil Servis Hizmetlerine Ambulans Takviyesi

Uşak 112 Acil Servis Hizmetlerine Ambulans Takviyesi

3 ay önce

Uşak'ta 112 Acil Servis hizmetlerinde kullanılmak üzere Sağlık Bakanlığı tarafından tahsis edilen 2 ambulans, düzenlenen törenle hizmete girdi.

Uşak 112 Acil Servis Hizmetlerine Ambulans Takviyesi, System.String[]
Uşak'ta 112  Acil Servis hizmetlerinde kullanılmak üzere  Sağlık Bakanlığı tarafından tahsis edilen 2 ambulans, düzenlenen törenle hizmete girdi.

Uşak Sağlık Müdürlüğü'ndeki törende konuşan  Uşak İl Sağlık Müdürü Alper Cem Ünal, ilde 112 Acil hizmetlinin 165 personel ve 33 ambulansla verildiğini söyledi.

Şehir merkezindeki hastaya 10 dakikada ulaşım oranın yüzde 96,24, kırsalda hastaya 30 dakikada ulaşım oranın 96,2 oranında olduğunu aktaran Ünal, "İlimizde ortalama 6 dakikada hastaya ulaşabiliyoruz. Bu oranlar  Türkiye ortalamalarının üzerindedir. Bu yıl düzenleyeceğimiz eğitim programı ile 3 bin kişiye acil sağlık eğitimi vermeyi hedefliyoruz" dedi.

112 Çağrı Merkezine gelen asılsız ihbarlardan yakınan Ünal, şunları söyledi:

"Geçtiğimiz yıl 112'ye 153 bin ihbar gelmiş, bu ihbarlardan 120 bini asılsız çağrılar. Asılsız ihbarlar acil sağlık hizmetlerinin etkin şekilde verilmesinde büyük engel. Bu konuda vatandaşlarımızın daha duyarlı olmasını istiyoruz"

Uşak Valisi Salim Demir ise  Türkiye'de sağlık hizmetlerinin her geçen yıl dahada geliştiğini belirterek, hükumetin sağlık alanındaki yatırımlarına dikkat çekti.

Konuşmaların ardından  Sağlık Bakanlığı tarafından tahsis edilen 2 ambulans, Vali Salim Demir ve protokol üyeleri tarafından kurdele kesilerek hizmete sunuldu.

Törene, Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl  Jandarma Komutanı  Jandarma Albay Yalçın Baysal ve sağlık çalışanları katıldı.
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Dilan Çiçek Deniz'in Ateşli Sahneleri Başını Yaktı! Sevgilisi Anında Terk Etti Serena Williams'ı Eşi Arkasından İterek Jete Bindirdi
Son Anket Açıklandı! 3 Parti Barajı Geçti, İyi Parti ve HDP Çakıldı