Ustalar Bursa Fotofest 2012'de - Son Dakika

Ustalar Bursa Fotofest 2012'de

11.09.2012 14:20
Ustalar Bursa Fotofest 2012'de, System.String[]

David Bowie, Bob Dylan, Liv Tyler Antonin Kratochvil kareleriyle Bursa Fotofest 2012'de!

40 yıla yakın fotoğrafçılık kariyeri boyunca insani felaketlerden savaşlara, göçlerden mücadelelere kadar birçok insan izini fotoğraflayan Antonin Kratochvil; "İnsanlığın İzleri" temasıyla düzenlenen uluslararası fotoğraf festivali Bursa Fotofest 2012'de! Liv Tyler, David Bowie, Willem Dafoe, Jean Reno, Bob Dylan gibi ünlülerin şimdiye kadar görülmemiş yüzlerini fotoğraflayan Kratochvil'in; "Incognito" başlıklı şaşırtıcı sergisi, 15-21 Eylül 2012 tarihleri arasında fotoğraf severlerle buluşacak.

Kendisi de Çekoslovakya asıllı bir göçmen olan Antonin Kratochvil; "Incognito" sergisinde, fotoğraf ve tarih meraklılarını Doğu Avrupa'nın modern felaketinden eğlence endüstrisine bir yolculuğa çıkartıyor. Kratochvil fotoğraflarında; yüzeyin altında olan, gizli bir şeyleri göstermek üzere yaratılmış imgelerle, objektifin önüne geçen insanların psikolojik ve fiziksel güçlerine odaklanıyor. Bu özgün sergi, Liv Tyler, David Bowie, Willem Dafoe, Jean Reno, Bob Dylan gibi ünlülerin, sıra dışı portrelerinden oluşuyor.

VII Photos'un kurucularından Antonin Kratochvil, Bursa Fotofest 2012 bünyesinde aynı zamanda fotoğraf meraklıları için bir "Ustalar" sunumu ve portfolyo değerlendirmeleri de yapacak.

Aynı zamanda Ortadoğu ve Doğu Avrupa'nın en büyük fotoğraf festivali olan Bursa Fotofest 2012; bu yıl "İnsanlığın İzleri" konu başlığı ile gerçekleştiriliyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kent Konseyi ve Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği (BUFSAD) işbirliğiyle, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nın (BTSO) ana sponsorluğunda düzenlenen ve gelenekselleşme hedefiyle hayata geçirilen festival; dünyanın farklı bölgelerinde yaşayan insanların, savaşlara, ekonomik problemlere ve doğal kaynakların tükenme tehlikesine rağmen, yaşamın her alanında verdiği o soylu mücadeleyi anlatan fotoğrafları zengin bir programla Bursa'da fotoğraf meraklıları ile buluşturuyor.

Ara Güler'den Mary Ellen Mark'a, Li Zhengsheng'den Antonin Kratochvil'e, Coşkun Aral'dan Charles Harbutt'a yerli ve yabancı fotoğrafçıların toplam 65 sergisinin yer alacağı, "İnsanlığın İzleri" temalı Bursa Fotofest 2012; dünyanın farklı köşelerinden binlerce fotoğraf meraklısını 15-21 Eylül 2012 tarihleri arasında Bursa'da ağırlamaya hazırlanıyor.

Ustalar Bursa Fotofest 2012'de

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Ustalar Bursa Fotofest 2012'de - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Beşiktaş'a döneceği konuşulan Tosic, Guangzhou ile yollarını ayırdı Günlerdir kayıp olarak aranan sosyal medya fenomeni Alexis Sharkey, çırılçıplak halde ölü bulundu "Aşı" gündemiyle toplanan Bilim Kurulu toplantısı sona erdi Kastamonu Belediye Başkanı, artan vakalar sonrası uyardı: Rakamlarımız hiç bu kadar yüksek olmamıştı Edip Akbayram'ın kızı Türkü'nün, babası için paylaştığı mesaj yanlış anlaşılınca olanlar oldu Yağmur Aşık'ın Emre Aşık için tuttuğu iddia edilen kiralık katil: Benden hamile kaldı İran'ın "nükleer faaliyetlerini hızlandıracak" yasa tasarısı hükümetin itirazlarına rağmen onaylandı Saadet Partisi'nden asgari ücret zammı önerisi: Hedef 8 bin 85 lira olmalı