Uygurların Münih'teki Buruk İftarı - Son Dakika

Uygurların Münih'teki Buruk İftarı

02.07.2014 07:22
Uygurların Münih'teki Buruk İftarı

Ditim Merkez Camisinde düzenlenen iftarda konuşan Dünya Uygur Kurultayı 2. Başkanı Asgar Can, buruk bir iftar olduğunu söyledi.

Ditim Merkez Camisi'nde düzenlenen iftarda konuşan Dünya Uygur Kurultayı 2. Başkanı Asgar Can, buruk bir iftar olduğunu söyledi. Can, Münih'te yaşayan yaklaşık 600 Uygur Türkünün güzel bir iftar geçirirken, "Çin işgali altındaki Doğu Türkistan'daki soydaşlarımız, istedikleri gibi bir iftar geçiremiyorlar, çünkü Müslüman olarak dini vecibelerini yerine getirmeleri engellenmektedir" dedi. Dünya Uygur Kurultayı yönetim kurulu üyesi İsa Dolkun ise Türkçe yaptığı konuşmada son bir ayda beş yüzden fazla Uygur'un yargılanıp beş ile 15 yıl arası hapis cezası aldığını ve otuzdan fazlasının da idam edildiğini söyledi. İftar yemeğine Belediye Meclisi Üyesi Cumali Naz (SPD), Münih İslam Forum Başkanı Benjamin İdriz, Amerika Birleşik Devletleri Münih Başkonsolosu Bill Moeller, değişik kiliselerin temsilcileri ve bazı sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı. İftar yemeğinde konuklara Cummama, samsa ve seyrek AŞ gibi Uygur mutfağına ait yemekler ikram edildi.

Uyuşturucu ile mücadele bu filmde anlatılacak Uyuşturucu ile mücadele bu filmde anlatılacak 25. Avrupa Atletizm Şampiyonası, yarın Almanya'da başlayacak 25. Avrupa Atletizm Şampiyonası, yarın Almanya'da başlayacak Uluslararası Ordu Oyunları 2022 Korla Bölümü Çin'in Kuzeybatısındaki Xinjiang'da Başladı Uluslararası Ordu Oyunları 2022 Korla Bölümü Çin'in Kuzeybatısındaki Xinjiang'da Başladı
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Uygurların Münih'teki Buruk İftarı - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement