Son Dakika Haberleri: Uzmanlardan Erdoğan'a Uyarı: Acil Ses İstirahati Şart

Uzmanlardan Erdoğan'a Uyarı: Acil Ses İstirahati Şart

4 yıl önce

Uzmanlar, Van mitinginde ses problemi yaşayan Başbakan Erdoğan'a acilen istirahat etmeleri uyarısında bulundu.

Uzmanlardan Erdoğan'a Uyarı: Acil Ses İstirahati Şart, System.String[]

Başbakan Erdoğan seçim öncesi çalışmalarına  Van'da devam etti. Ses kısıklığı sorunu yaşayan Erdoğan  Van'da seçim konuşması sırasında rahatsızlığından dolayı çıkan ses herkesi şaşırttı. Uzmanlar ise Başbakan'ı ses istirahatine çekilmesi konusunda uyardı.

SES TELLERİNDE ÖDEM OLUŞMUŞ OLABİLİR

Hürriyet'te yer alan habere göre; Florence Nightingale Hastanesi Kulak Burun Boğaz (KBB) Bölümü Şefi Profesör  Mehmet Tınaz, başbakanın son dönemde üst üste yaptığı mitingler nedeniyle ses tellerinde ödem oluşmuş olabileceğini belirterek, acil kontrol edilmesi gerektiğini söyledi.

"BOL BOL BİTKİ ÇAYI İÇMELİDİR"

Tınaz, ses tellerinin iyileşebilmesi için kortizon verilerek, en az 24 saat ses istirahati gerektiğine dikkat çekti. Bu süre içinde siyah çay yerine bol miktarda bitki çayı içmesi önerisinde bulunan Tınaz, "Siyah çay idrar söktürücüdür, bu da vücutta su kaybı; dolayısıyla da ağız ve boğaz kuruluğuna neden olur. Onun yerine bol bol bitki çayı içmelidir" dedi.

Tınaz, bunların uygulanması halinde Başbakanın iki üç gün içinde normal sesine kavuşabileceğini söyledi.

PROGRAMI İPTAL EDİLDİ

Başbakan  Recep Tayyip Erdoğan'ın ses tellerinde yaşadığı sorun nedeniyle bu akşam katılacağı ATV-A Haber ortak yayınının da iptal edildiği öğrenildi.


Bir Milyon Liralık Soruya Ulaştı, Çekini Alıp Yarışmadan Ayrıldı Gerilim Hat Safhada! Tanklar Sınırda Savaş Pozisyonu Aldı
İstanbul'daki Suriyeli Anne-Kız Cinayetinde Çarpıcı İddia: Esad'dan Başkası Yapamaz