Varto kış mevsiminin en soğuk gününü yaşıyor - Son Dakika

Varto kış mevsiminin en soğuk gününü yaşıyor

Son Güncelleme: 18.02.2023 13:57

Varto kış mevsiminin en soğuk gününü yaşıyor Muş'un Varto ilesinde kar yağışının ardından etkisini artıran soğuk hava nedeniyle ağaçlar kırağı ve buz sarkıtları oluşurken, çok sayıda araç ise dondurucu soğuktan dolayı çalışmadı.

Varto kış mevsiminin en soğuk gününü yaşıyor

MUŞ - Muş'un Varto ilesinde kar yağışının ardından etkisini artıran soğuk hava nedeniyle ağaçlar kırağı ve buz sarkıtları oluşurken, çok sayıda araç ise dondurucu soğuktan dolayı çalışmadı.

Muş'un Varto ilçesinde soğuk hava hayatı olumsuz etkiliyor. Havaların soğumasının ardından ilçede bina çatılarında buz sarkıtları oluştu. Ev, iş yeri ve arabaların camları buz tuttu. Binaların çatılarında buz sarkıtlarının oluştuğu ilçede vatandaşlar yolların buz pistine dönüşmesinin ardında yürümekte zorluk çekerken, araçlarını battaniye ve naylon branda ile örttüler. Havanın Sibirya soğuklarının etkisinin altına girdiğini söyleyen Seyithan Aydın adlı vatandaş, "Havanın özellikle akşam saatlerinde dona çeviriyor. Biz evlerimizde donarken Allah depremzede kardeşlerimizin yardımcısı olsun. Sularımız soğuk havadan dolayı kesik, Varto'nun havası budur. Allah kolaylık versin. Hava çok soğuk Sibirya soğuktur "dedi.

Selahattin Nayci ise "Hemen hemen her gün bu çileyi yaşıyoruz. Yerle hava birbirine yapışmış hava çok soğuk "dedi.

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Varto kış mevsiminin en soğuk gününü yaşıyor - Son Dakika


Advertisement