Wasabi Filmi - Son Dakika

Wasabi Filmi

01.07.2011 14:27
Wasabi Filmi, System.String[]

Wasabi filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. Wasabi filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.

Nikita, Leon, Beşinci Element, Yamakasi gibi filmlerden tanıdığımız Luc Besson, bir kez daha, üstelik Jean Reno ile birlikte izleyicisinin karşısında. Hem de senaryosunu, bu yakın arkadaşı için yazdığı filmle. Wasabi, Besson ve Reno hayranları için bildik tatta. Gerard Krawczyk’in yönettiği filmde, genç Japon oyuncu Ryoko Hirosue ile ‘Asterix ve Obelix Sezar’a Karşı’ nın başarılı oyuncusu Michel Muller başrolleri Jean Reno ile paylaşıyor.

filme adını veren ‘Wasabi’, son zamanlarda Türkiye’de de pek meşhur olan sushi ile birlikte yenen, acı ve çok sert bir sos. Aynı zamanda Japonya’da yetişen ve köklerinden yararlanılan çok güzel bir gülün adı.

Hubert yumuşak kalpli bir polis müfettişi olmasına rağmen genellikle kaslarını devreye sokmaktadır. Bilmeden emniyet müdürünün oğlunun suratını dağıttıktan sonra, komiser ona biraz tatil yapmasını önerir. Bu öneriyi istemeden kabul eder ve uzun zamandır yapmadığı şeyleri yaparak kendisi ile biraz daha fazla ilgilenmeye karar verir.

Tam bu sırada Japonya’dan bir telefon gelir. Bir noter, yaklaşık yirmi yıl önce hayatının kadını olan Miko’nun, tuhaf bir şekilde öldüğünü bildirir. Kadın onu unutmamış ve vasiyyetnamesinde yasal varisi olarak kabul etmiştir. Miko bir vasiyet ve hediyeden çok, bir sorun bir bomba bırakmıştır. Hubert’ın çılgın bir gençkızın babası olduğunu öğrenir.

Yönetmen: Gérard Krawczyk

Senaryo: Luc Besson

Oyuncular: Ludovic Berthillot, Carole Bouquet, Michel Muller, Ryoko Hirosue, Jean Reno

Filmin Türü: Drama

Orijinal Adı: Wasabi

Yapım Yılı: 2001

Yapım Ülkesi: Fransa/Japonya

Orijinal Dili: Fransızca/Japonca

Filmin Süresi: 94 dk.

Resmi Sitesi: www.wasabi-lefilm.com/

Wasabi Filmi

Son Dakika Güncel Wasabi Filmi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kız arkadaşını bıçaklayıp sosyal medyadan paylaştı: Ben gururluyum, yapmayın etmeyin dedim bıçakladım BB Erzurumspor'da Mehmet Özdilek ile yollar ayrıldı Sağlık Bakanlığı, koronavirüs ve grip arasındaki farkları gösteren bir görsel paylaştı Beşiktaş'tan Fenerbahçe'ye maç sonu üç gönderme birden Senegalli eski milli futbolcu Papa Bouba Diop hayatını kaybetti Bir Zamanlar Çukurova dizisinin Züleyha'sı Hilal Altınbilek'in paylaşımı, aşkını ortaya çıkardı 17 yaşındaki genç kız, evinde başından vurulmuş halde ailesi tarafından ölü bulundu Hezimete uğrayan Paşinyan'dan tarihi itiraf: Azerbaycan'la savaşacak gücümüz kalmadı