Son Dakika Haberleri: Yabancıya Konut Satışından Rekor Artış: İstanbul En Rağbet Edilen Kent, Iraklılar İlk Sırada

Yabancıya Konut Satışından Rekor Artış: İstanbul En Rağbet Edilen Kent, Iraklılar İlk Sırada

5 gün önce

Yabancıların yılın ilk çeyreğinde satın aldığı 9 bin 618 adet konut, yabancıya satışta tarihin en iyi birinci çeyrek rakamı olarak kayıtlara geçti. Yabancıya konut satışında İstanbul açık farkla ilk sırada gelirken, Iraklılar, Türkiye'den en fazla konut alan yabancılar arasında yine birinci.

Yabancıya Konut Satışından Rekor Artış: İstanbul En Rağbet Edilen Kent, Iraklılar İlk Sırada, System.String[]
Yabancıların yılın ilk çeyreğinde satın aldığı 9 bin 618 adet konut, yabancıya satışta tarihin en iyi birinci çeyrek rakamı olarak kayıtlara geçti. Son verilere göre yabancıya konut satışında İstanbul açık farkla ilk sırada gelirken Iraklılar, Türkiye'den en fazla konut alan yabancılar arasında birinciliği korudu.

Yeni yıla hızlı başlayan şubat ve mart aylarında da bunu sürdüren yabancılara konut satışı, ilk üç ayda 9 bin 618 adede ulaştı. Geçen yılın ocak-mart döneminde 5 bin 298 adet konut yabancıya satılırken, bu da yüzde 81,5'lik artışa işaret etti.
Kaynak: Euronews.com

Haber Yayın Tarihi : 17.04.2019 01:54 Pazarda En Az Fiyatı Artan Sebze Enginar Halil ve Hamit Altıntop Kardeşler Bankaya Açtıkları Davayı Kazandı, 1 Milyon Lira Alacaklar! Şişecam Cam Ambalaj'ın İhracatı Satışların Yüzde 17'sine Ulaştı Temizlik Fırçası Satan 14 Yaşındaki İsa 23 Nisan'dan Habersiz