Yalova'da Belediye Personeli Artık İstediği Yerde ve İstediği Zamanda Çalışacak - Son Dakika

Yalova'da Belediye Personeli Artık İstediği Yerde ve İstediği Zamanda Çalışacak

02.01.2012 15:29
Yalova'da Belediye Personeli Artık İstediği Yerde ve İstediği Zamanda Çalışacak

Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, personelinin performans ve motivasyonunu yükseltmek için yeni bir uygulama başlattıklarını, bundan böyle görevlilerin hizmet binalarında ve ofislerle çalışmak zorunda kalmayacağını söyledi.

Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, personelinin performans ve motivasyonunu yükseltmek için yeni bir uygulama başlattıklarını, bundan böyle görevlilerin hizmet binalarında ve ofislerle çalışmak zorunda kalmayacağını söyledi. Başkan Koçal, çalışanların bir kafeteryada oturup çayını yudumlarken, isteyenlerin evinde, mutfağında yemek yaparken, dizüstü bilgisayarlar sayesinde işlerini yürütebileceğini söyledi.

Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, "Devrim" olarak nitelendirdiği bu projeyle artık büyük kamu binalarına ihtiyaç kalmayacağını belirtti. Yalova Belediyesi'nde 600 personel bulunduğunu ve yüzde 70'inin yeni sistemle çalışacağını anlatan Koçal, memurların artık kamu binasında değil, arzu ettikleri her yerde çalışabileceklerini söyledi. Belediye personelinin yeni sisteme geçilmesinden dolayı büyük heyecan duyduğunu belirten Koçal, şöyle konuştu:

"Memurlarımız elinin altındaki laptopuyla istediği yerde çalışabilecek. Bu durum sadece 'home ofis' gibi algılanmasın. Personelimiz arzu ettiği her yerde hizmet üretebilecek. Bu bizim için problem değil. Bizler verilen hizmeti, on-line olarak kontrol edebiliyoruz. Belediye başkanı olarak telefon üzerinden bunu rahatlıkla görebiliyorum."

Başkan Koçal daha sonra bir kafeteryada yeni sistemle çalışmaya başlayan belediye personelini ziyaret etti. Sisteme adapte olmaya çalışan ve işlemleri bir kafeteryada yapan Yalova Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü'nde görevli Alev Giray, bu sistemle çok daha iyi çalışacalarını söyledi. Giray, "Sistemin yabancılığını duymuyoruz. Gerekli eğitimi de aldık. Kamu binalarına kalmıyoruz. 08.00-17.00 mantığı olmadan çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Kamu binalarında insanların dikkatleri sürekli dağılabiliyor. Bu şekilde daha çok verimli olacağımızı düşünüyorum" diye konuştu.

Yalova Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü'nde görevli Serpil İlgin ise evinde çalışmayı tercih ettiğini anlatırken, "Tüm dosya ve bilgilerime bilgisayarımdan ulaşabiliyorum. Mekana bağlı değilim artık. Gün içerisinde yapmam gereken işlere artık ne zaman yapacağıma kendim karar verebiliyorum. İşlerimi kendim ayarlıyorum. Bu sayede evdeki işlerime de zaman ayırabiliyorum" dedi. - Yalova/ Merkez

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Yalova'da Belediye Personeli Artık İstediği Yerde ve İstediği Zamanda Çalışacak - Son Dakika


Advertisement