Yangın yürekleri ağıza getirdi! Mahsur kalan çocuklar boruya tırmanılarak kurtarıldı - Son Dakika

Yangın yürekleri ağıza getirdi! Mahsur kalan çocuklar boruya tırmanılarak kurtarıldı

16.06.2021 16:32

Rusya'da aileleri tarafından eve kilitlenen 3 çocuk, çakmakla oynadıkları sırada yanlışlıkla yangın çıkardı. Yangını fark eden çevre sakinleri itfaiye ekiplerini beklemeden kendi kurtarma operasyonlarını düzenledi. Stanislav Smirnovi isimli vatandaş, binanın dışındaki drenaj borusuna tırmanarak çocukları birer birer çıkarttı. Çocukların anne ve babasının ise içmeye gittiği öğrenildi.

Kostroma Oblastı'daki dairede yangın çıktı. Yangında ailelerin evde tek bırakıp kapıyı üstlerine kilitlediği 3 çocuk mahsur kaldı. O sırada yangını fark eden çevredekiler itfaiyenin geç geleceğini düşünerek hızlıca harekete geçti.

ÇEVRE SAKİNLERİ SEFERBER OLDU

40 yaşındaki Stanislav Smirnovi, binanın dışındaki drenaj borusuna tırmanarak çocukları pencereden birer birer çıkarıp arkasındaki Dhamal Gassoyan'a devretti. Gassoyan ise çocukları en altta bekleyen Ivan Potyomin'e verdi. Yer de bekleyen 4. kişi ise çocukları güvenli bir alana taşıdı.

ÇOCUKLAR GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Olay sonrası çocuklar yaşadıkları şokun etkisiyle gözyaşlarına boğuldu. Bu sırada adamlardan biri evde kalan kediyi de geri dönerek kurtardı. Çocukların hayati bir tehlikesinin bulunmadığı ve sadece hafif sıyrıkları olduğu tespit edildi.

ÇOCUKLARI EVDE BIRAKIP İÇMEYE GİTMİŞLER

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, ailenin çocukları eve kilitleyerek içmeye gittiklerini öğrendi. Çocukların ise evde yalnız kaldıkları sırada çakmakla oynayıp yangın başlattıkları ifade edildi.

YANGIN 40 DAKİKADA SÖNDÜRÜLDÜ

Çevredeki komşular çocukları yanan pencerede gördüklerinde dehşete düştüklerini söyledi. Yangın itfaiye ekipleri tarafından 40 dakikada söndürüldü. Rusya Acil Durumlar Bakanlığı, çocukları kurtaran cesur adamlara hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Yangın yürekleri ağıza getirdi! Mahsur kalan çocuklar boruya tırmanılarak kurtarıldı

Son Dakika Dünya Yangın yürekleri ağıza getirdi! Mahsur kalan çocuklar boruya tırmanılarak kurtarıldı - Son Dakika Dünya


YORUMLAR
500

Son Dakika

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan: Aşı olmayanlara kısıtlama yerine onları aşıya teşvik etmek daha önemli 11:07 Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan: Aşı olmayanlara kısıtlama yerine onları aşıya teşvik etmek daha önemli Rumen şarkıcı Otilia Bruma,cinsel ilişki itirafıyla ülkesinde gündeme oturdu 10:59 Rumen şarkıcı Otilia Bruma,cinsel ilişki itirafıyla ülkesinde gündeme oturdu Güne düşüşle başlayan dolar, 8,56 seviyelerinden işlem görüyor 10:56 Güne düşüşle başlayan dolar, 8,56 seviyelerinden işlem görüyor
Mimarlar Odası verdiği hukuk mücadelesini kazandı! Anıtkabir'e konulan otomatlar kaldırıldı 10:48 Mimarlar Odası verdiği hukuk mücadelesini kazandı! Anıtkabir'e konulan otomatlar kaldırıldı Bir garip olay! Pencerede mahsur kalan hırsız, bina sakinlerine yalvardı 10:28 Bir garip olay! Pencerede mahsur kalan hırsız, bina sakinlerine yalvardı Son Dakika! 10:16 Son Dakika! "Mültecilerin su faturalarına 10 kat zam yapacağız" diyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında soruşturma başlatıldı
Nokia 6310 efsanesi modern versiyonu ile geri geldi 09:53 Nokia 6310 efsanesi modern versiyonu ile geri geldi İmamoğlu, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a destek vermedi: O tür söylemleri kabul etmiyorum 09:39 İmamoğlu, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a destek vermedi: O tür söylemleri kabul etmiyorum
Advertisement