Yani Asgari Ücret, Tokat'ta Protesto Edildi (Fotoğraflı - Son Dakika

Yani Asgari Ücret, Tokat'ta Protesto Edildi (Fotoğraflı

02.01.2012 14:25
Yani Asgari Ücret, Tokat'ta Protesto Edildi (Fotoğraflı, System.String[]

Yeni asgari ücret, Tokat'ta protesto edildi.(TOKAD) üyeleri, ellerinde pankart ve dövizlerle Yeraltı Çarşısı üzerinde toplandı.

Yeni asgari ücret, Tokat'ta protesto edildi.

Tokat Toplumsal Dayanışma Kültür Eğitim ve Sosyal Araştırmalar Derneği

(TOKAD) üyeleri, ellerinde pankart ve dövizlerle Yeraltı Çarşısı üzerinde toplandı.

Aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu grup adına açıklama yapan Özgür Yazarlar Birliği Genel Sekreteri Doğan Özlük, asgari ücrete 3 gün önce zam yapıldığını belirterek, "Yoksul, emekçi kitleler için bugünden itibaren asgari ücret 701 lira olarak uygulanacak. 658 liradan sadece 701 liraya yükseltilen asgari ücret, halkımıza verilen değeri göstermesi bakımından utanç vericidir. Bugün, bu utanca, bu sefalet ve kölelik tablosuna karşı çıkmak için buradayız" dedi.

Türkiye'de 5 milyon asgari ücretli çalışanın olduğunu ifade eden Özlük,

"Bu beş milyon asgari ücretlinin ortalama sadece bir kişiyi daha geçindirdiğini düşünürsek karşı karşıya kaldığımız korkunç tablonun vahameti sanırız ki çok daha iyi anlaşılır. Beş milyon asgari ücretlinin yanı sıra asgari ücret dahi alamadan, herhangi bir sigorta imkanından yoksun olarak çalışan milyonlarca insan yaşıyor bu ülkede. İşsizlerin sayısını ise tam olarak bilmiyoruz" diye konuştu.

Grup bir süre slogan attıktan sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

- TOKAT

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Yani Asgari Ücret, Tokat'ta Protesto Edildi (Fotoğraflı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Tolgahan Sayışman ve Almeda Abazi çifti ikinci bebeklerinin müjdesini verdi Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli korona aşısı için tarih verdi: Nisan ayında uygulama seviyesine getirmeyi planlıyoruz Son Dakika: Fenerbahçe - Beşiktaş derbisini Tugay Kaan Numanoğlu yönetecek Masumlar Apartmanı'na damga vuran sahne! Gülben, Esra'ya gözleri oyulmuş bebek yolladı Türk profesör Uğur Şahin'in koronavirüs aşısı, Hacettepe'de eksi 72 derecedeki dolapta saklanıyor Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca: Uluslararası standartlarda üretilen ilk yerli aşımız "Tetanos-Difteri" kullanıma hazır Et ve Süt Kurumu İstanbul'daki ilk mağazasını açtı: Fiyatlar piyasaya göre yüzde 40 daha ucuz Paylaşımlarından dolayı MasterChef Türkiye'den diskalifiye edilen Uğur Yılmaz Deniz, Instagram hesabını yorumlara kapattı