Son Dakika Haberleri: Yani Asgari Ücret, Tokat'ta Protesto Edildi (Fotoğraflı

Yani Asgari Ücret, Tokat'ta Protesto Edildi (Fotoğraflı

7 yıl önce

Yeni asgari ücret, Tokat'ta protesto edildi.(TOKAD) üyeleri, ellerinde pankart ve dövizlerle Yeraltı Çarşısı üzerinde toplandı.

Yani Asgari Ücret, Tokat'ta Protesto Edildi (Fotoğraflı, System.String[]
Yeni asgari ücret, Tokat'ta protesto edildi.

Tokat Toplumsal Dayanışma Kültür Eğitim ve Sosyal Araştırmalar Derneği

(TOKAD) üyeleri, ellerinde pankart ve dövizlerle Yeraltı Çarşısı üzerinde toplandı.

Aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu grup adına açıklama yapan Özgür Yazarlar Birliği Genel Sekreteri Doğan Özlük, asgari ücrete 3 gün önce zam yapıldığını belirterek, "Yoksul, emekçi kitleler için bugünden itibaren asgari ücret 701 lira olarak uygulanacak. 658 liradan sadece 701 liraya yükseltilen asgari ücret, halkımıza verilen değeri göstermesi bakımından utanç vericidir. Bugün, bu utanca, bu sefalet ve kölelik tablosuna karşı çıkmak için buradayız" dedi.

Türkiye'de 5 milyon asgari ücretli çalışanın olduğunu ifade eden Özlük,

"Bu beş milyon asgari ücretlinin ortalama sadece bir kişiyi daha geçindirdiğini düşünürsek karşı karşıya kaldığımız korkunç tablonun vahameti sanırız ki çok daha iyi anlaşılır. Beş milyon asgari ücretlinin yanı sıra asgari ücret dahi alamadan, herhangi bir sigorta imkanından yoksun olarak çalışan milyonlarca insan yaşıyor bu ülkede. İşsizlerin sayısını ise tam olarak bilmiyoruz" diye konuştu.

Grup bir süre slogan attıktan sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

- TOKATİntihar Etmek İçin Çatıya Çıkan Kişi, 109 Suçtan Aranıyormuş Belçika Başbakanı Charles Michel, İstifa Kararı Aldığını Açıkladı

Beyaz Saray'dan, Teröristbaşı Fethullah Gülen'in İadesiyle İlgili Açıklama