Yazılım Mühendisliğinde Stratejik İş Birliği - Son Dakika

Yazılım Mühendisliğinde Stratejik İş Birliği

27.04.2018 12:31
Yazılım Mühendisliğinde Stratejik İş Birliği, System.String[]

ANOVA Mühendislik ile FİGES AŞ, NUMESYS Yazılım Sistemleri AŞ adı altında ortak şirket kurdu.

ANOVA Mühendislik ile FİGES AŞ, NUMESYS Yazılım Sistemleri AŞ adı altında ortak şirket kurdu.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilen, Anadolu Ajansının (AA) "Global İletişim Ortağı" olduğu, Türkiye'nin şova dayalı ilk havacılık fuarı Eurasia Airshow'da, yazılım mühendisliği sektöründe stratejik bir iş birliğine imza atıldı.

ANOVA Mühendislik ile FİGES AŞ arasında imzalanan sözleşmeyle NUMESYS Yazılım Sistemleri AŞ adı altında ortak bir şirket kuruldu.

ANOVA Mühendislik kurucu ortağı Emre Öztürk, imza töreninde yaptığı konuşmada, simülasyon teknolojilerini Türkiye'de yaygınlaştırarak bunların doğru kullanımını sağlamak amacıyla uzun yıllardır bu girişimi planladıklarını söyledi. Son 1 yılda planlarını hayata geçirmeye başladıklarını belirten Öztürk, bugün itibarıyla şirketin kurulduğunu bildirdi.

FİGES AŞ Genel Müdürü Koray Gökalp de iki firmanın birleşmesinin farklı disiplinleri bir araya getirerek dev bir mühendislik altyapısı oluşturduğunu belirterek, "Hem yazılım satacağız hem de birlikte mühendislik projeleri yapacağız." dedi.

Sözleşmeyle, dünyanın en büyük bilgisayar destekli mühendislik yazılım firması olan ANSYS'in yazılımlarının doğru ve yaygın şekilde kullanılmasının sağlanması, simülasyon teknolojilerinin yaygın hale getirilerek Ar-Ge süreçlerine entegrasyonunun devamlı hale getirilmesi amaçlanıyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Yazılım Mühendisliğinde Stratejik İş Birliği - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

NASA, dünyanın 1 milyar yıl sonra yok olacağını hesapladı İmamoğlu'nun Kadınlar Günü paylaşımı İYİ Partili Ağıralioğlu'nu kızdırdı Meteoroloji perşembe gününü işaret etti: Kar ve yağmur geliyor "İntiharı düşündüm" diyen Meghan'ın oğlunun ten rengiyle ilgili pes dedirten itiraf: Unvan vermek istemediler Bakan Ziya Selçuk'un 'özel eğitim' paylaşımındaki görseller sosyal medyada gündem oldu Duygu Sarışın-Çağatay Ulusoy çiftinin ayrılık sebebi belli oldu TRT'nin iddialı yapımı Teşkilat, izleyenlerden tam not aldı Survivor'den diskalifiye edilen Emin Günenç'in yeni adresi belli oldu