Yeşilçam'ın 'Kötü Adamı' Hayata Veda Etti - Son Dakika

Yeşilçam'ın 'Kötü Adamı' Hayata Veda Etti

10.01.2014 11:29
Yeşilçam'ın 'Kötü Adamı' Hayata Veda Etti, System.String[]

Yeşilçam’ın ‘kötü adamı’ Süheyl Eğriboz, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Yeşilçam’ın ‘kötü adamı’ Süheyl Eğriboz, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Eğriboz, ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

Kasım ayında Aksaray’daki evinde geçirdiği rahatsızlığın ardından Samatya Istanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Süheyl Eğriboz, beyninin sol kısmında kısmi felç yüzünden yoğun bakımda tedavi ediliyordu. Iki aydır tedavi gören Süheyl Eğriboz, sabaha karşı hayatını kaybetti. Türk sinemasının ‘kötü adamı’ olarak bilinen Eğriboz, ikindi namazının ardından kılınacak cenaze namazından sonra toprağa verilecek.

1927 yılında Istanbul Mercan'da doğdu. Balıkesir Gönen ilçesinde büyüdü. Nejat Film'in sahibi Nejat Eğriboz'un oğludur. Muammer Karaca ve Ses Tiyatro'sunda sahneye çıkan Süheyl Eğriboz Istanbul Pertevniyal Lisesi mezunudur. Daha sonra tiyatrodan ayrılıp sinema sektöründe çalışmaya başladı.

SÜHEYL EĞRIBOZ

Sinema hayatına 1940 yılında "Akasya Palas" filmi ile adım attı. Sinema'nın yanısıra foto roman ve televizyon dizileriyle de ilgilendi. 1979 yılında ise sinemadan emekli oldu. Sanatçının yer aldığı binin üzerinde film var. Ayrıca birden fazla filmde de başrol oyunculuğunu üstlendi. Aldığı 'sütçü' lakabı 1978-1980 yılları arasında rol aldığı Sütçü serisinden kalmadır. Süheyl Eğriboz, 18 Kasım 2013 tarihinden beri beyinde damar tıkanıklığı ve kısmi felç gibi sağlık nedenleriyle yoğun bakımdaydı. Eğriboz evli ve 2 çocuk babasıydı.

Yeşilçam'ın 'Kötü Adamı' Hayata Veda Etti

Kaynak: CİHAN

Son Dakika Güncel Yeşilçam'ın 'Kötü Adamı' Hayata Veda Etti - Son Dakika


Son Dakika

'Fuat Avni' hesabının yöneticilerinden Mustafa Koçyiğit'e müebbet hapis Bakan Çavşuğlu'nun Alman mevkidaşıyla ortak basın toplantısına Mesut Özil diyaloğu damga vurdu Evsiz adam, fuar alanındaki gölette ölü bulundu Kasımpaşa, Chelsea'den Danny Drinkwater ile sezon sonuna kadar sözleşme imzaladı Felç geçiren oyuncu Sabina Toziya, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinden ayrıldı Kar nedeniyle kayan kamyonet köprüde asılı kaldı, sürücü mucizevi bir kurtuluşa imza attı Kendisini kahvaltı için uyandıran eşini ve küçük kızını kaynar suyla haşlayan cani koca: Karım bana hakaretler etti, kazara oldu Yaptığı tespite gülerek karşı verilmesi Doğu Perinçek'i sinirlendirdi: Haddini bil, otur orada adam gibi
17:21