Yılın Hafızı Seçiliyor - Son Dakika

Yılın Hafızı Seçiliyor

27.02.2015 17:26
Yılın Hafızı Seçiliyor, System.String[]

Evrensel Hafızlar Derneği, Türkiye genelinde ’Yılın Hafızı’nı seçiyor.

Evrensel Hafızlar Derneği, Türkiye genelinde 'Yılın Hafızı'nı seçiyor.

Çeşitli değerlendirme ölçütlerine tabi tutularak seçilecek olan hafızlara Umre hediyesi ve bilgisayar gibi muhtelif ödüller verilecek. Hafızlığı teşvik etmek amacıyla yapılan yarışma hakkında bilgi veren Evrensel Hafızlar Derneği Genel Başkanı Kurra Hafız Abdulkadir Sağlam, hafızlığın büyük bir şeref olduğunu belirterek, dernek olarak Allah'ın kelamı olan Kur'an-ı Kerim'in bütün yüreklere ulaşması için gayret gösterdiklerini söyledi.

HAFIZLIK EMEĞİN AŞKLA YOĞRULMASIDIR

Hafızlığın, emeğin aşkla yoğrulmasının hikayesi olduğunu belirten Sağlam, "Dünya Hafızlar Günü" münasebeti ile bu yarışmayı düzenlediklerini ve kadın olsun erkek olsun bütün hafızların katılabileceklerini söyledi. Ayrıca kendi hikayesini yazmak istemeyen veya yazabilecek durumda olmayan hafızların adına çevresindeki kişilerin de onlar adına yarışmaya katılabileceklerini ifade eden Sağlam, değerlendirme esaslarının ise şunlar olduğunu söyledi: "Ekonomik zorluklara, bedensel engellere ya da bazı ailevi durumlara rağmen hafız olanlar, küçük yaşlarda yapılan hafızlık, ileri yaşlarda yapılan hafızlık, çok kısa sürede yapılan hafızlık, sahih okuma, hafız yetiştirme sayısı ve hafızlığın çok sağlam olması".

DÜNYANIN TEK KURTULUŞU KUR'ANDIR

İslam'ın mukaddes kitabı olan Kur'an-ı Kerim'in Allah katından insanlığa sunulan büyük bir lütuf ve aynı zamanda hidayet kaynağı olduğunu söyleyen Kurra Hafız Sağlam, "Kalpleri ürperten, çağlara meydan okuyan, bir benzeri asla olmayan Kur'an'a duyulan ihtiyaç her geçen gün hızla artmaktadır. Keşmekeşin, çirkefliğin, kaos ve kargaşanın işgal ettiği dünyamızın tek kurtuluşu Kur'an'dır. Hafızlığın ülkemizde ve İslam dünyasında hak ettiği mertebeye ulaşması için elimizden gelen bütün gayreti göstermekteyiz. Bütün hafız kardeşlerimizi çalışmalarımıza destek vermeye çağırıyoruz" diye konuştu.

DEĞERLENDİRMEYİ SEÇKİN BİR HEYET YAPACAK

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Akkuş, Osman Gazi Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Asiye Fatma Şenat, 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Kıraat ilmi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yaşar Kurt, Diyanet İşleri Başkanlığı Mushaflar Kurulu E.Başkanı Kurra Hafız Turan Baycan, Türkiye Yazarlar Birliği Şeref Başkanı D. Mehmet Doğan, Gazeteci - Yazar Mustafa Uzun ve Şair Vural Kaya'nın değerlendirme heyetinde olduğu yarışmanın son müracaat tarihi ise 10 Nisan 2015. Bu tarihe kadar EHAD Genel Merkezine ulaştırılması gereken başarı hikayeleri ve dereceye girenler Dünya Hafızlık Haftası olan 20-27 Nisan tarihleri arasında açıklanacak. Çeşitli değerlendirme ölçütlerine tabi tutularak seçilecek olan hafızlara Umre hediyesi ve bilgisayar gibi çeşitli ödüller verilecek. - İSTANBUL

Yılın Hafızı Seçiliyor

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Yılın Hafızı Seçiliyor - Son Dakika


Son Dakika

Altının kilogramı 438 bin liraya geriledi Konya'da iki çocuk annesi Selver hemşire, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti Hayvanlara yönelik cinsel içerikli paylaşımlar yapan şahıs: Sihirbazım, ironi yapmak istedim Kadir Şeker'in babası: Oğlumun masum olduğu bir kez daha ortaya çıktı Son Dakika! ABD'li Moderna'nın koronavirüs aşısı ciddi vakalarda %100 etki sağladı Babasıyla odun toplamaya giden minik Damla, üstüne düşen odunların altında kalarak yaşamını yitirdi Reuters'a konuşan hükümet yetkilisi: Sokağa çıkma ve seyahat kısıtlaması genişletiliyor Bir korse markasının reklamını yapan Hanife Gürdal, verdiği pozla alay konusu oldu