Yozgat'tan Kısa Kısa - Son Dakika

Yozgat'tan Kısa Kısa

Boğazlıyan Halk Eğitim Merkezi ve Sırçalı Belediyesi tarafından kadınlara yönelik cenaze yıkama kursu düzenlendi.

Yozgat'tan Kısa Kısa, System.String[]

Boğazlıyan Halk Eğitim Merkezi ve Sırçalı Belediyesi tarafından kadınlara yönelik cenaze yıkama kursu düzenlendi.


Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kadir Erdem, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sırçalı beldesinde açılan cenaze yıkama kursuna kadınların ilgi gösterdiğini söyledi.


Kursta başarılı olanlara sertifika verileceğini ifade eden Erdem, "Sırçalı Belediyesi iş birliği ile cenaze yıkama kursu açtık. Cenaze ve kefenleme son derece önemli dini bir görevdir" dedi.

Sırçalı Belediye Başkanı Tamer Gümüş de, "Özellikle kadın cenazelerinde bu işi bilen ve gönüllü olarak yapanlar azaldı. Bu kurs oldukça faydalı oldu" diye konuştu.


Aday öğretmenler bir araya geldi


Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen programda, kente yeni atanan öğretmenler bir araya geldi.


Vali Yardımcısı Gökhan İkitemur, öğretmenevinde düzenlenen programda, öğretmenlerin atanmak için zor yollardan geçtiklerini söyledi.


İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş da yeni atanan öğretmenlere mesleklerinde başarılar diledi.


Yeni atanan öğretmenlerin mesleği çok seveceklerini belirten Kuş, "Milli Eğitim Bakanlığımızın getirdiği bu yeni uygulama sayesinde önceki dönemlerde atanan öğretmenlerimizin çektiği sıkıntıları çekmeyeceğinizi düşünüyorum. Burada öğrenmiş olduğunuz tecrübeler atandığınız okullarda girdiğiniz derslerde size yol gösterecek ve rahat etmenizi sağlayacak. Öğrenciler üzerinde en büyük rol modellerden bir tanesi siz olacaksınız ve öğrencilerinize kurduğunuz cümleden tutun attığınız adıma kadar örnek olacağınızı düşünüyorum" diye konuştu.


Son Dakika

Dünyanın en güzel kızı seçilmişti! Çocuk modele bir de şimdi bakın Şeyma Subaşı koronavirüs nedeniyle aylardır ayrı kaldığı kızı Melisa'ya kavuştu Esat Yontunç, 33 yıllık dostu Acun Ilıcalı'ya doğum günü sürprizi yaptı Saba Tümer'in Marcus Schenkenberg pişmanlığı: Elimden kaçırmasaydım ondan çocuk yapardım Acun Ilıcalı, yıllar önce davalık olduğu eski Survivor yarışmacısı Taner Tolga Tarlacı'ya resti çekti: Onunla asla çalışmam Yeni sezonda jürilik yapacak olan Bülent Ersoy, ayda 3 milyon TL kazanacak Kreşlerin açılmasıyla ilgili eleştiride bulunan Berna Laçin'e Zehra Zümrüt Selçuk'tan cevap Oyuncu Elçin Sangu'dan canlı yayında dili sürçen Esra Erol'a güldüren tepki Komedyen Cem Yılmaz, villasını 2 milyon dolara satışa çıkardı Hande Erçel'le oynayacağı dizinin konusuyla alay edilen Kerem Bürsin'den eleştirilere cevap Sembol oyununu kazanan Nisa, kadınların aç kalmasını istemediği için yemek ödülünü Evrim'le paylaştı Şeyma Subaşı, eski eşi Acun Ilıcalı'nın doğum gününü kutladı Defne Samyeli'nin kızı Deren Talu, yeni aşka yelken açtı Murat Boz, O Ses Türkiye'den ayrıldı mı? Paylaşımı kafa karıştırdı İletişim ödülünde Cemal Can ile konuşan Danla Bilic, kendisine laf atan Yasin'e sert çıktı: Hesabınla vedalaş