Yurt dışındaki Filistinli Alimler Heyeti Birliği Başkanı Nevvaf Tekruri, Diyanet İşleri Başkanı Ali... - Son Dakika

Yurt dışındaki Filistinli Alimler Heyeti Birliği Başkanı Nevvaf Tekruri, Diyanet İşleri Başkanı Ali...

Yurt dışındaki Filistinli Alimler Heyeti Birliği Başkanı Nevvaf Tekruri, ramazan ayının ilk cuma namazı hutbesindeki ifadeleri nedeniyle bazı çevrelerce tepki gösterilen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a mektup göndererek desteklerini iletti.

Yurt dışındaki Filistinli Alimler Heyeti Birliği Başkanı Nevvaf Tekruri, ramazan ayının ilk cuma namazı hutbesindeki ifadeleri nedeniyle bazı çevrelerce tepki gösterilen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a mektup göndererek desteklerini iletti.

Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Tekruri mektubunda, ramazan ayının mübarek olması temennisinde bulunarak, şunları kaydetti:

"Şunu belirtmek isteriz ki yüce Allah'ın çok faziletli kıldığı şu mübarek günlerde, Hz. Peygamberin (S.A.V) minberindeki duruşunuzun, dile getirmiş olduğunuz gerçeklere, hakkın yanında yer alarak, sizlerin yanında durarak, her türlü yardım ve desteklerimizi belirtmek isteriz. Sizlerle beraberiz. Çok faziletli, fıtri yaratılışı belirtirken savunurken, gerçekleri anlatırken sıkıntılara çok katlandınız ve halen de katlanıyorsunuz. Ahlaksızlığın, sapkınlığın, eziyet veren tehlikeli akımların bilinmesi gerekiyor."

Mektubunda, Erbaş'ın Türkiye için asil ve hakiki bir duruş sergilediğini belirten Tekruri, Müslüman Türk halkına gerçekleri anlattığı için Erbaş'a teşekkürlerini iletti.

Son Dakika

20:28 Son Dakika: İstanbul'un ardından 5 ilimizde daha asker uğurlama törenlerine yasak geldi 19:47 Mesut Özil eşi Amine Gülşe'nin isteğiyle Çeşme'deki ultra lüks villasını yeniledi 17:44 Yenikapı'da balıkçı teknesinde erkek cesedi bulundu 17:44 Ablasını toprağa vermenin acısına dayanamayan emekli emniyet müdürü, aynı gün kalp krizinden vefat etti 17:39 Van Gölü'ndeki tekne faciası ile ilgili muhtar, olayı eşinden öğrendiğini söyledi 17:38 Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'e "Cumhurbaşkanı'na alenen hakaret" suçundan dava açıldı 15:11 Ecem Erkek, Altın Kelebek'te ödül aldıktan sonra kimin mezarına gitti? 14:33 61 yaşındaki Madonna, iç çamaşırsız pozunu paylaştı 14:28 Sağanak yağış geliyor! Meteoroloji uyardı, su baskınlarını tekrar yaşamamak için tedbir alın 14:21 3 yıl sonra yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi için ilk aday belli oldu 13:41 38 derece ateşi olan eşini kabul etmeyen özel hastanelere isyan eden Umut Oğuz, soluğu devlet hastanesinde aldı 13:26 Merkez, TL zorunlu karşılıklara uygulanan faizi düşürdü 11:55 Tatil için gittiği Rize'ye hayran kalan Gamze Özçelik, ev yaptırmaya karar verdi 10:48 Kusursuz vücuduyla büyüleyen Ebru Polat, fit kalmanın sırrını verdi 10:44 ABD'de kaybolan kadın askerin tecavüze uğrayarak öldürüldüğü ortaya çıktı