Yurtkur'dan Depremzede Öğrencilere Burs Önceliği - Son Dakika
Güncel

Yurtkur'dan Depremzede Öğrencilere Burs Önceliği

Yurtkur\'dan Depremzede Öğrencilere Burs Önceliği

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR), Van'da meydana gelen depremde zarar gören öğrencilere burs önceliği tanıdı.

04.01.2012 10:58
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR), Van'da meydana gelen depremde zarar gören öğrencilere burs önceliği tanıdı.

YURTKUR Genel Müdürü Hasan Albayrak yaptığı yazılı açıklamada, kurumlarına burs ve öğrenim kredisi için başvurmayan, ancak 23 Ekim 2011 tarihi itibariyle ailesi Van ili ve ilçelerinde ikamet eden, meydana gelen depremde de zarar gördüklerini Van Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nden belgelendiren öğrencilere öncelikli olarak burs verileceğini açıkladı. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:

"Öğrencilerin Van Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nden temin edecekleri zarar gördüklerine dair belgelerini 31.01.2012 tarihine kadar Kurumun 'Cemal Gürsel Caddesi No: 61 06590 Cebeci/Ankara' adresindeki Kredi Dairesi Başkanlığı'na göndermeleri gerekmektedir. Söz konusu öğrencilerin müracaatları 'www.kyk.gov.tr'internet adresi üzerinden 03-12 Ocak 2012 (12 Ocak 2012 dahil) tarihleri arasında alınacaktır. Bu öğrencilerin bursları 6 Şubat 2012 tarihinde ödenecektir." - Ankara

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Yurtkur'dan Depremzede Öğrencilere Burs Önceliği - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement