Zamalek: 4 milyon dolardan fazla veren olursa, Galatasaray bu bedeli aşarak ancak bonservisi alabilir - Son Dakika

Zamalek: 4 milyon dolardan fazla veren olursa, Galatasaray bu bedeli aşarak ancak bonservisi alabilir

26.02.2021 14:22

Galatasaray'ın golcüsü Mostafa Mohamed için Mısır'dan gelen haber kafa karıştırdı. Sarı-kırmızılıların 1,5 yıllığına kiraladığı Mısırlı golcü için 4 milyon dolarlık satın alma opsiyonu bulunuyordu. Ancak Zamalek İcra Kurulu Üyesi İbrahim Abdullah, daha yüksek bir teklif gelmesi halinde golcü futbolcunun bonservis bedelinin yükseleceğini söyledi.

Sarı-kırmızılılar, Mostafa Mohamed için Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada futbolcunun 1,5 yıl için kiralandığını, 1 Temmuz 2022 tarihine kadar da 4 milyon dolarlık satın alma opsiyonunun yatırılması halinde Mohamed'i bonservisiyle kadrosuna katabileceğini duyurmuştu. Ancak Zamalek İcra Kurulu Üyesi İbrahim Abdullah, Mısır'dan Filgoal'e yaptığı açıklamada, daha yüksek bir teklif gelmesi halinde golcü oyuncunun bonservisinin yükseleceğini belirtti.

"10 GÜN ÖNCEDEN BİZE BİLDİRİLMELİ"

23 yaşındaki golcüyü almak için Galatasaray'ın 31 Aralık 2021'e kadar süresi olduğunu söyleyen Mısırlı yönetici, "Galatasaray, Mohamed'i satın alacağını 10 gün önceden bize bildirmeli. Aralık ayının ortasında geri dönüş gelmesi gerekiyor. Başka bir takımdan teklif gelirse bunu Galatasaray ile paylaşacağız. Teklif Galatasaray'a giderse onlar da bize bildirmek zorunda" dedi. İbrahim Abdullah ayrıca, "4 milyon dolardan fazla veren olursa, Galatasaray bu bedeli aşarak ancak bonservisi alabilir. Yoksa oyuncu Zamalek'e döner ve kulübümüz teklifleri değerlendirir" diye konuştu.

Zamalekten kafa karıştıran Mostafa Mohamed açıklaması: 4 milyon dolardan fazla veren olursa, Galatasaray bu bedeli aşarak ancak bonservisi alabilir

ABDURRAHİM ALBAYRAK NE DEMİŞTİ?

Bu açıklamadan bir gün öncesinde yine Filgoal'e konuşan Galatasaray 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak ise satın alma opsiyonunu kullanacaklarını belirterek, "Tabii ki sözleşmesinde bulunan satın alma opsiyonunu kullanacağız. Bu yıl içinde gerçekleştireceğiz" ifadelerini kullanmıştı.

Galatasaray formasıyla ligde 4 maça çıkan 23 yaşındaki oyuncu 3 kez fileleri sarstı. Türkiye Kupası'nda da 1 maçta 1 gollük performans yakaladı.

Zamalek: 4 milyon dolardan fazla veren olursa, Galatasaray bu bedeli aşarak ancak bonservisi alabilir

Son Dakika Spor Zamalek: 4 milyon dolardan fazla veren olursa, Galatasaray bu bedeli aşarak ancak bonservisi alabilir - Son Dakika Spor


YORUMLAR (7)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Oynayamadığı maçların parasını gençlere bağışlayan Mandzukic gönülleri fethetti Oynayamadığı maçların parasını gençlere bağışlayan Mandzukic gönülleri fethetti Genç oyuncu Aygün Aydın, Hakan Sabancı ile olan yazışmalarını ifşa etti Genç oyuncu Aygün Aydın, Hakan Sabancı ile olan yazışmalarını ifşa etti Galatasaray'dan gönderilen Belhanda, Fenerbahçe'de forma giymek için 'Fedakarlık yaparım' dedi Galatasaray'dan gönderilen Belhanda, Fenerbahçe'de forma giymek için 'Fedakarlık yaparım' dedi Nisa Bölükbaşı bunları görmesin! Barış Murat Yağcı, model Jen Selter'e öpücük dolu yorumlar yağdırdı Nisa Bölükbaşı bunları görmesin! Barış Murat Yağcı, model Jen Selter'e öpücük dolu yorumlar yağdırdı Acil servisteki koronavirüs hastası 2 kez yataktan düştü! 9 gün sonra acı haberi geldi, aile şikayetçi oldu Acil servisteki koronavirüs hastası 2 kez yataktan düştü! 9 gün sonra acı haberi geldi, aile şikayetçi oldu Anayasa Mahkemesi'nden mali yükümlülüklerini yerine getirmeyen üç parti hakkında suç duyurusu Anayasa Mahkemesi'nden mali yükümlülüklerini yerine getirmeyen üç parti hakkında suç duyurusu Ekmek teknelerini 30 yıl sonra karşılarında görünce gözyaşlarını tutamadılar Ekmek teknelerini 30 yıl sonra karşılarında görünce gözyaşlarını tutamadılar KDK, işinden ayrılan hemşirenin biriken yıllık izin ücretinin ödenmesi için aracı oldu KDK, işinden ayrılan hemşirenin biriken yıllık izin ücretinin ödenmesi için aracı oldu