Son Dakika Haberleri: Zihinsel Engelliler Kendi Bardaklarını Yaptı

Zihinsel Engelliler Kendi Bardaklarını Yaptı

2 yıl önce

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şubesi tarafından “Bağımlılıklarla Mücadelede Engel Tanımıyoruz” Projesi kapsamında Umut Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulunda etkinlik gerçekleştirildi.

Zihinsel Engelliler Kendi Bardaklarını Yaptı, System.String[]
Türkiye Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şubesi tarafından "Bağımlılıklarla Mücadelede Engel Tanımıyoruz" Projesi kapsamında Umut Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulunda etkinlik gerçekleştirildi.

14-23 yaş grubu orta ve ağır derecede zihinsel engelli 39 öğrenci ile kendi isimlerine özel tasarlanan kupa bardakları yapıldı.

Yaşam becerileri, beslenme ve kişisel temizlik eğitimleri dışında İş becerileri için de el sanatları, galoş üretimi, tarım ürünleri, atık malzemeleri geri dönüşüme kazandırma gibi eğitici ve öğretici çalışmalarda yapılan okulda akranları ile birlikte el becerilerini geliştirmek adına Türkiye Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şubesi ile yaptıkları kupa bardakları mutluluklarına mutluluk kattı.

Adıyaman Üniversitesi Genç Yeşilay gönüllüleri ile çalışmaları yaparken müzik eşliğinde oyunlar oynandı. Her biri kendi kupa bardağını heyecan içinde yaptı.

Öğrenciler çok mutlu oldu ve mutluluklarını ifade ederken, Yeşilay üye ve gönüllülerinin katıldığı etkinlikte çocukların heyecanına ortak olarak güzel bir çalışma ortaya çıktı.

Umut Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okul Müdürü Mustafa Çavuş Yeşilay Adıyaman şubesinin bu duyarlı ve özverili çalışmalarından dolayı Yeşilay Şube Başkanı Hakan Özöncel başta olmak üzere emeği geçen tüm Yeşilay üyelerine teşekkür etti. - ADIYAMAN
Haber Yayın Tarihi : 20.03.2018 09:41 Kaynak: İHAHastalarını kendi spermiyle gebe bırakan kadın doğum doktoru meslekten men edildi Yüzerken kayalıkların arasında buldu, yerinden çıkarınca gözlerine inanamadı Koyunun kesik kulağı yasak aşk cinayetini çözdü! Müebbet hapis cezası aldılar