Zoom: Microsoft, Meet Now özelliğiyle video konferans uygulamasına rakip olmayı hedefliyor - Son Dakika
BBC

Zoom: Microsoft, Meet Now özelliğiyle video konferans uygulamasına rakip olmayı hedefliyor

21.09.2020 14:37
Zoom: Microsoft, Meet Now özelliğiyle video konferans uygulamasına rakip olmayı hedefliyor, System.String[]

Microsoft, yeni Windows 10 sürümlerinde yer alacak Meet Now özelliği ile popüler görüntülü konuşma uygulaması Zoom'a rakip olmayı hedefliyor.

Microsoft, yeni Windows 10 sürümlerinde yer alacak Meet Now özelliği ile video konferans uygulaması Zoom'a rakip olmayı hedefliyor.

Meet Now sayesinde Windows kullanıcıları masaüstlerinde bir görüşme için link yarattıktan sonra bu linki istedikleri kişilere göndererek görüşmeye katılmalarını sağlayabilecek.

Özelliği inceleyen teknoloji siteleri, Meet Now'ı kullanmak için herhangi bir hesap açmak gerekmediğini ve Microsoft'un yeni özelliğinin bu sayede yaygın bir şekilde kullanılabileceğini aktarıyor.

Windows cihazlarda bugüne kadar bir Microsoft ürünüyle görüntülü görüşme yapmak isteyenlerin Skype veya Microsoft Teams hesabı açması gerekiyordu.

Microsoft bu zorunluluğu ortadan kaldırarak daha fazla kişinin Microsoft ürünleri üzerinden görüşme yapmasını hedefliyor.

Henüz şirket içinde deneme aşamasında olan bu özelliğin 20211 numaralı geliştirici sürümünde kullanıma açılması bekleniyordu.

Fakat bu sürümün piyasaya çıkışı, sürümdeki bazı sorunlar nedeniyle ertelendi.

Microsoft da Meet Now'ın ne zaman kullanıma geçeceğiyle ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

Zoom: Microsoft, Meet Now özelliğiyle video konferans uygulamasına rakip olmayı hedefliyor

Son Dakika Dünya Zoom: Microsoft, Meet Now özelliğiyle video konferans uygulamasına rakip olmayı hedefliyor - Son Dakika Dünya

BBC

YORUMLAR

Son Dakika

Real Madrid, Haaland için Borussia Dortmund ile anlaşma sağladı Şike davası sonrası Trabzonspor'dan çok sert tepki: CAS'ın kararı net, F.Bahçe bize karşı şike yaptı CNN Türk'te yanlış yapılan delege sayısı hesabı sosyal medyada alay konusu oldu Hayatını kaybeden sanatçı Timur Selçuk'tan son videosunda vasiyet gibi sözler: Küslüklerin sonu yok Güvenlik kameralarını fark eden hırsız, yakalanmamak için başına poşet geçirdi RTÜK'ten, evlilik dışı ilişkiyi normal gösteren Sadakatsiz dizisine ceza Uşak'ta 65 yaş ve üstünün belirli saatlerde sokağa çıkmasına kısıtlama getirildi Rahmetli Murat Göğebakan'ın eski eşi Sema Bekmez hayatını kaybetti