Zorla ilaç yazdırmak isteyen şahıs, istediğini alamayınca doktoru yumrukladı - Son Dakika

Zorla ilaç yazdırmak isteyen şahıs, istediğini alamayınca doktoru yumrukladı

18.01.2022 20:16
Zorla ilaç yazdırmak isteyen şahıs, istediğini alamayınca doktoru yumrukladı

Niğde'de doktora zorla ilaç yazdırmak isteyen yabancı uyruklu hasta, doktorun ilacı yazmaması sebebiyle sinirlenerek doktora yumruk attı. Sağlık çalışanlarına da saldıran şahıs, polis tarafından gözaltına alındı.

Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nöroloji Polikliniğinde gelen randevusuz yabancı uyruklu hasta zorla Nöroloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Halil İbrahim Akçay'a ilaç yazdırmak istedi. Doktorun "biraz bekleyin demesi" üzerine yumrukla saldırdı. Güvenlik görevlilerin gelmesiyle hasta etkisiz hale getirildi. Yabancı uyruklu hasta polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

"ETİK DIŞI TALEPLER KABUL EDİLEMEZ"

Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Yakup Çetinkaya olayla ilgili yaptığı açıklamada, "Nöroloji Polikliniğinde randevusu olmayan yabancı uyruklu hasta zorla ilaç yazdırmaya çalışmış ve beklemek istemediğini belirterek doktorumuza ve sağlık çalışanlarımıza saldırmıştır. Doktorumuzun yaralandığı olayda, hastanemizde de hasar oluşmuştur! Etik dışı talepler kabul edilemez! Doktorumuza geçmiş olsun diyor bu tür insanlık dışı olayların bir daha olmamasını temenni ediyoruz" dedi.

Zorla ilaç yazdırmak isteyen şahıs, istediğini alamayınca doktoru yumrukladı
YORUMLAR
500
HATAY'DA KESİNLEŞMİŞ 43 YIL 3 AY HAPİS CEZASI BULUNAN HÜKÜMLÜ YAKALANDI HATAY'DA KESİNLEŞMİŞ 43 YIL 3 AY HAPİS CEZASI BULUNAN HÜKÜMLÜ YAKALANDI Esenyurt'ta taciz iddiası ortalığı karıştırdı Esenyurt'ta taciz iddiası ortalığı karıştırdı Avrupa'ya geldikleri hayaliyle indiler, polise yakalandılar Avrupa'ya geldikleri hayaliyle indiler, polise yakalandılar
Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Zorla ilaç yazdırmak isteyen şahıs, istediğini alamayınca doktoru yumrukladı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement