3. Marmaris Kısa Film Festivali Başladı - Son Dakika

3. Marmaris Kısa Film Festivali Başladı

05.10.2017 23:55

Muğla'nın Marmaris ilçesinde "3. Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali", kortej geçişi ve gala gecesiyle başladı.

Muğla'nın Marmaris ilçesinde "3. Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali", kortej geçişi ve gala gecesiyle başladı.

İlçe merkezindeki otelde düzenlenen festivalin gala gecesinin sunumunu oyuncu Çiğdem Batur ile Onur Gülmek yaptı.

Festivalin Direktörü Şeref Öztürk, yaptığı konuşmada, kurumsal olmayan bir toplulukla festivalin 3'üncüsünü düzenlediklerini söyledi.

Amerika, Avrupa, Afrika, Asya ve Avustralya kıtalarındaki 20 ülkeden filmlerin festivale katıldığını, gördükleri ilgiden oldukça memnun olduklarını dile getiren Öztürk, olağanüstü ödüller almış filmlerin festivale katıldığını belirtti.

"Yaşam Boyu Onur Ödülü" Perran Kutman'a

Gala gecesinde "Yaşam Boyu Onur Ödülü", sinema sanatçısı Perran Kutman'a verildi.

Kutman, 52 yıldır severek, sayarak ve yüreğini ortaya koyarak oyunculuk yaptığını kaydeden Kutman, "Onur ödülünü sizin için düşündük." diye telefon aldığında sanat yaşantısının gözlerinin önüne geldiğini söyledi.

Genç oyuncuların yüreklerini mesleklerine koyarak uzun yıllar katedip ödül almalarını dileyen Kutman, "Bu ödülle 52 yıllık sanat yaşamıma imza atıldı. Bu, kolay iş değil, yürek konmazsa yapılacak iş değil. Günümüzde maalesef her şey sığ bir noktaya konulup hareket ediliyor ki ben o gençler için o zaman üzülüyorum. İstiyorum ki adım adım bir yere gelsinler ve o geldikleri yerde durmayı bilsinler. Uzun yıllar sonra da bizim gibi ömür boyu yaşam ödülü alabilsinler." diye konuştu.

Oyuncular Gülsen Tuncer ve Recep Aktuğ'un konuk olarak katıldığı gecede Cem Moreno konser verdi.

Festivalin ana jürisi Nebil Özgentürk, Füsun Demirel, Sevinç Erbulak, Alper Turgut ve Ali Otyam'dan oluşuyor.

Festival, 8 Ekim Pazar günü ödül töreniyle sona erecek.

YORUMLAR
500
Son Dakika | Marmaris yangınında dumandan etkilenen kaplumbağa oksijen tedavisiyle hayata döndürüldü Son Dakika | Marmaris yangınında dumandan etkilenen kaplumbağa oksijen tedavisiyle hayata döndürüldü Yanan ormandan 4 sonra sağ kurtuldu, orman işçileri soğutma çalışması yaparken buldu Yanan ormandan 4 sonra sağ kurtuldu, orman işçileri soğutma çalışması yaparken buldu Yanan ormandan 4 gün sonra sağ kurtuldu Yanan ormandan 4 gün sonra sağ kurtuldu
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat 3. Marmaris Kısa Film Festivali Başladı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement