4. Antalya Akra Caz Festivali 25 Eylül'de başlayacak - Son Dakika
Kültür Sanat

4. Antalya Akra Caz Festivali 25 Eylül'de başlayacak

4. Antalya Akra Caz Festivali 25 Eylül\'de başlayacak

Antalya'da bu yıl dördüncü kez düzenlenecek "Antalya Akra Caz Festivali" 25 Eylül-9 Ekim tarihlerinde ünlü isimleri sanatseverlerle buluşturacak.

23.09.2021 13:57
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Antalya'da bu yıl dördüncü kez düzenlenecek "Antalya Akra Caz Festivali" 25 Eylül-9 Ekim tarihlerinde ünlü isimleri sanatseverlerle buluşturacak.

Festival komitesinden yapılan açıklamaya göre, festival, Akra Hotels'in açık hava sahnesinde gerçekleştirilecek. Akra Hotels tarafından düzenlenen ve Türk Hava Yolları'nın ulaşım sponsoru olduğu festivalin bilet gelirleri, yanan Manavgat ormanlarının yeniden yeşertilmesi için kullanılacak.

Festival, Hollanda'da yaşayan Türk kökenli sanatçı Karsu'nun konseri ile başlayacak. 25-26 Eylül'deki açılış konserlerinde caz, blues, funk ve etnik ritimleri birleştirdiği bestelerini seslendirecek Karsu'nun yanı sıra Akra Jazz Band da sahne alacak.

Gitar sanatçısı Önder Focan ve Şallıel Kardeşler, funky ve enerjik ritimlere sahip, caz repertuvarından oluşan "Funkbook" projesiyle 29 Eylül'de sahnede olacak.

Dünyaca ünlü Rus saksafon sanatçısı Igor Butman ve Moskova Caz Orkestrası, güçlü sesiyle Fantine'nin solist olarak yer alacağı konserle 1 Ekim'de festival sahnesine çıkacak.

Elif Çağlar (vokal), Çağrı Sertel (tuşlu çalgılar), Alp Ersönmez (bas gitar) ve Volkan Öktem'in (davul) bir araya gelmesiyle 2019'da kurulan "Sonic Boom" projesi 2 Ekim'de dinleyenlerle buluşacak

"İstanbul Sessions" projesiyle İstanbul'un dinamik renklerini sunmaya devam eden İlhan Erşahin, sevilen parçalarıyla festivalde yer alacak. Erşahin, grubuyla ve Arto Tunçboyacıyan'ın konuk sanatçı olarak katılımıyla 6 Ekim'de sahne alacak.

Fazıl Say yeni albümüyle ilk kez dinleyenlerle buluşacak

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, 8 ve 9 Ekim tarihlerinde iki konser verecek. Sanatçının, Türk edebiyatının unutulmaz şair ve yazarlarının şiirlerini bestelediği şarkı albümlerinin dördüncüsü olan yeni albümü Antalya'da ilk kez dinleyenlerle buluşacak.

Fazıl Say şarkılarını solist Serenad Bağcan yorumlayacak. Say'a vurma sazlarda Aykut Köselerli, viyolonselde Jamal Aliyev eşlik edecek.

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat 4. Antalya Akra Caz Festivali 25 Eylül'de başlayacak - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Haluk Levent Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı'nda konser verdi
  23:19 Haluk Levent Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı'nda konser verdi

  Adana'da düzenlenen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında şarkıcı Haluk Levent, Merkez Parkı'nda konser verdi. Konserine çok sayıda kişi katıldı ve Levent'in en sevilen parçalarını seslendirmesiyle müzikseverler eşlik etti. Levent'in performansı, dinleyiciler tarafından alkışlandı.

 • Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı'nda Deprem Anısına Konser Düzenlendi
  21:33 Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı'nda Deprem Anısına Konser Düzenlendi

  Adana'da düzenlenen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında, depremlerde hayatını kaybedenlerin anısına '11 İlin Türküsü' konseri gerçekleştirildi. Nazende Çoksesli Korosu tarafından hazırlanan etkinlikte, depremin ardından yaşananlar anlatıldı ve afetten etkilenen illere özgü şarkılar seslendirildi.

 • Avrupa Film Günleri'nin Galası Ankara'da Yapıldı
  21:13 Avrupa Film Günleri'nin Galası Ankara'da Yapıldı

  Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu ve AB üyesi ülkelerin büyükelçilikleri tarafından düzenlenen Avrupa Film Günleri'nin galası Ankara'da yapıldı. Galada, Ukraynalı Maryna Vroda'nın yönettiği 'Bozkır' filmi gösterildi. Büyükelçi Bodnar ve Büyükelçi Meyer-Landrut konuşma yaparak Ukrayna'ya desteklerini dile getirdi. Avrupa Film Günleri, Ankara, İstanbul ve birçok şehirde gösterime girecek.

 • Notre-Dame Katedrali, 5 yıl sonra yeniden açılıyor
  17:06 Notre-Dame Katedrali, 5 yıl sonra yeniden açılıyor

  Fransa'nın başkenti Paris'te 5 yıl önce çıkan yangında hasar gören ünlü Notre-Dame Katedrali, 8 Aralık'ta yeniden ziyaretçilerini ağırlamaya başlayacak. Katedralin yeniden inşa çalışmaları 2022'de başlamış ve 250'den fazla firma ile yüzlerce sanatçı, mimar ve uzmanın katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Yangının nedeni ise henüz belirlenememiştir.


Advertisement