Bursa'da "Türkiye-Fransa Dostluk Konseri" - Son Dakika

Bursa'da "Türkiye-Fransa Dostluk Konseri"

Son Güncelleme: 01.12.2022 21:28

Bursa'da "Türkiye-Fransa Dostluk Konseri" Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, Türkiye-Fransa Dostluk Konserinde Erich Wolfgang Korngold'un "Viyolonsel Konçertosu"nu, Arthur Honegger'in "Viyolonsel Konçertosu"nu ve Wolfgang Amadeus Mozart'ın 38.

Bursa'da "Türkiye- Fransa Dostluk Konseri"

BURSA - Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, Türkiye-Fransa Dostluk Konserinde Erich Wolfgang Korngold'un "Viyolonsel Konçertosu"nu, Arthur Honegger'in "Viyolonsel Konçertosu"nu ve Wolfgang Amadeus Mozart'ın 38. Senfonisini (Prag Senfonisi) Merinos Kongre Kültür Merkezi'nde sanatseverlerle buluşturdu.

Bursa Merinos Kongre Kültür Merkezi Osmangazi Salonu'nda "Türkiye-Fransa Dostluk Konseri" gerçekleşti. Konserin ilk yarısında, dünyaca ünlü Viyolonsel Sanatçısı Victor Julien-Laferriere, Erich Wolfgang Korngold'un "Viyolonsel Konçertosu" ve Artur Honegger'in "Viyolonsel Konçertosu" ile sahnede olurken, ikinci yarıda ise Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Şefi Cemi'i Can Deliorman, Mozart'ın 38. Senfonisi (Prag Senfonisi) ile sanatseverlerle buluştu.

Konsere, Bursa Filarmoni Derneği, Institut Français Türkiye, Fransa Bursa Fahri Konsolosu Nuri Cem Erbak, Bursa Türk-Fransız Kültür Derneği ve Uludağ Premium'un katkılarına ek olarak Valeo, Egemenoğlu Hukuk Bürosu ve Orhan Holding destek verdi. Bunun yanı sıra vatandaşlar dostluk konserine yoğun ilgi gösterdi.

Kaynak: İHA

Son Dakika Kültür Sanat Bursa'da 'Türkiye-Fransa Dostluk Konseri' - Son Dakika


Advertisement