Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Birecik, Yurt Dışında Jüri Başkanı - Son Dakika
Kültür Sanat

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Birecik, Yurt Dışında Jüri Başkanı

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Birecik, Yurt Dışında Jüri Başkanı

Devlet Tiyatroları (DT) Genel Müdürü Nejat Birecik, Makedonya'da düzenlenecek "Ulusal Drama Uluslararası Tiyatro Festivalinde" jüri başkanlığında bulunacak.

29.09.2016 12:24  Güncelleme: 08:56

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Nejat Birecik, Makedonya'dan gelen teklif üzerine bu yıl 5'incisi düzenlenecek ve 14-20 Ekim arası gerçekleşecek "Ulusal Drama Uluslararası Tiyatro Festivali"nde jüri başkanlığı yapacak.

Tetova Tiyatrosu'nun ulusal dramalar ve drama yazarları üzerine odaklanarak uluslararası kamuoyunun dikkatini çekmek amacıyla düzenlediği festivalde, Birecik'in başkanlığındaki profesyonel jüri ekibi, en iyi oyun, en iyi performans, en iyi yönetmen, en iyi erkek ve kadın oyuncuları belirleyecek.

ÇOK SAYIDA ÜLKE

Festivalde, Makedonya, Arnavutluk, Sırbistan, Kosova, Bulgaristan, Türkiye, Karadağ, Yunanistan, İsviçre, Bosna Hersek, Hırvatistan ve Slovenya gibi farklı ülkelerden 150'den fazla katılımcı yer alacak.

TANPINAR'IN "HUZUR'U" SAHNEDE

İstanbul Devlet Tiyatrosu da festivalde "Huzur" adlı oyunu sahneleyecek. Ahmet Hamdi Tanpınar'ın yazdığı, Kenan Işık'ın sahneye uyarladığı ve Nurullah Tuncer'in yönettiği İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımı Huzur, 20 Ekim Perşembe günü Tetova Kültür Merkezi'nde sanatseverlerle buluşacak.

Ozan Demir, Hikmet İplikçi ve Ersin Ersavaş'ın sokak çalgıcılarını canlandırdığı oyunun dekor tasarımını Behlül Dane Tor, kostüm tasarımını Şirin Dağtekin, müziğini Orhan Enes Kuzu, kareografisini ise İlyas Odman üstlendi.

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Birecik, Yurt Dışında Jüri Başkanı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement