Evreşe Belediyesi 4. Müzik Festivalinde Simge Sağın Rüzgarı Esti - Son Dakika
Kültür Sanat

Evreşe Belediyesi 4. Müzik Festivalinde Simge Sağın Rüzgarı Esti

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesine bağlı Evreşe Belde Belediyesi tarafından düzenlenen 4'üncü Müzik Festivalinde ünlü şarkıcı Simge Sağın sahne aldı. Simge Sağın, güçlü sesi ve güzelliğiyle izleyenleri kendine hayran bıraktı ve unutulmaz bir gece yaşattı.

28.08.2023 03:04
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Evreşe Belediyesi 4. Müzik Festivalinde Simge Sağın rüzgarı esti

ÇANAKKALE - Çanakkale'nin Gelibolu ilçesine bağlı Evreşe Belde Belediyesi tarafından düzenlenen 4'üncü Müzik Festivalinde Pop müziğin başarılı isimlerinden ünlü şarkıcı Simge Sağın rüzgarı esti. Güçlü sesi ve güzelliğiyle izleyenleri kendine hayran bırakan Simge Sağın, söylediği birbirinden güzel parçalar ile Evreşe halkına ve kendisini izlemeye gelen binlerce hayranına unutulmaz bir gece yaşattı.

Evreşe Belediyesi tarafından 4'üncü Müzik festivali düzenlendi. Festivale AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Gelibolu Kaymakamı Bekir Abacı, Evreşe Belediye Başkanı Dr. Ali Kamil Soyuak, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, AK Parti Gelibolu ilçe Başkanı Serhat Sürücü, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Evreşe Tunay Ünal Stadında düzenlenen Evreşe Belediyesi 4'üncü Müzik festivali Uğur Akpınar konseri ile başladı. Ardından Burak Bulut ve Kurtuluş Kuş konseriyle devam etti. Ünlü şarkıcı Simge Sağın sahne almadan önce konuşan Evreşe Belediye Başkanı Dr. Ali Kamil Soyuak, "Ekmek olan, emek olan bir hikaye düşünün içinde insan olan, insana hizmet ve insana hürmet olan bir hikaye düşünün içinde aşk olan, aşkla çaışan insanlar olan ve bir memlekete, bir kente aşık olursanız, aşkla çalışırsanız, neleri değiştirebileceğinizi göreceğiniz bir hikaye düşünün. Bir hikaye düşünün içinde inanç olan, azim olan, umut olan. Bir hikaye düşünün içinde mutluluk olan, heyecan olan ve sonunda kardeşlik olan ve başarı olan. Bu hikaye bizim hikayemiz. Bu hikaye Evreşe'nin hikayesi. Evreşe Belediye Başkanlığı çalışanlarının ve benim hikayem. Mustafa Kemal Atatürk'e sormuşlar. Demişler ki; 'Paşam başarı nedir.' Mustafa Kemal Atatürk demiş ki; 'Çalılıktan, gül bahçesi yapma hayalini kurabilmektir' demiş başarı" dedi. Festival, Evreşe Belediyesinin yatırımlarını anlatan sinevizyon gösterisi ve havai fişek gösterisiyle devam etti. Ardından Pop müziğin başarılı isimlerinden ünlü şarkıcı Simge Sağın sahne aldı.

Geniş repertuvarı ile alkış alan Simge Sağın, başarılı sesi ile hayranlarını gece boyu eğlendirdi. Güçlü sesi ve güzelliği ile izleyenleri kendine hayran bırakan Simge Sağın, ardı ardına söylediği hareketli parçalarıyla sanatseverlerden büyük alkış aldı. Romantik şarkılarıyla izleyenleri duygulandıran Sağın, 'Aşkın Olayım' şarkısını kendisini izlemeye gelen binlerce hayranıyla birlikte söyledi. Sahne kıyafeti ve danslarıyla adeta göz dolduran Simge, sevilen şarkılarını Evreşeli sevenleri için seslendirdi.

Ünlü şarkıcı Simge Sağın, konserde 'Evreşe Yolları Dar' türküsünü, Evreşe Belediye Başkanı Ali Kamil Soyuak'ın çelloyla yaptığı müzik eşliğinde söyledi.

Evreşe Belediyesi 4. Müzik Festivalinde Simge Sağın Rüzgarı Esti
Kaynak: İHA

Son Dakika Kültür Sanat Evreşe Belediyesi 4. Müzik Festivalinde Simge Sağın Rüzgarı Esti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Bursa Nilüfer Kadın Korosu, Gazzeli anneler ve çocuklar için özel konser verdi
  00:37 Bursa Nilüfer Kadın Korosu, Gazzeli anneler ve çocuklar için özel konser verdi

  Bursa Nilüfer Kadın Korosu, Dünya Kadınlar Günü Özel Konseri'nde Gazzeli anneler ve çocuklar için eserlerini seslendirdi. Konserde Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği'nden oluşan geniş bir repertuar sunuldu ve müzikseverlerin eşlik ettiği eserler büyük beğeni topladı. Şef ve koro, Bursalı sanatseverler tarafından uzun süre alkışlandı.

 • Bursa'da Yüzyıllık Destan Ateş adlı oyun sahnelendi
  00:33 Bursa'da Yüzyıllık Destan Ateş adlı oyun sahnelendi

  Haluk Özenç'in kaleme aldığı Yüzyıllık Destan Ateş adlı oyun, Bursa'da sahnelendi. Oyun, Kurtuluş Savaşı mücadelesi ve cumhuriyetin ilanına kadar yaşanan kahramanlık hikayelerini ve milli mücadele ruhunu konu aldı. Barış Erdenk'in yönettiği oyun, Sibel Erdenk'in koreografisi ile seyircilerden büyük beğeni topladı. Oyuncu kadrosu, gecenin sonunda uzun süre alkışlandı.

 • Chris Pratt'li Garfield filmi 24 Mayıs'ta vizyonda
  00:18 Chris Pratt'li Garfield filmi 24 Mayıs'ta vizyonda

  Animasyon ve beyaz perdenin ikonik karakterlerinden biri olan Garfield, Chris Pratt ve Samuel L. Jackson'in başrolde olduğu yeni filmiyle 24 Mayıs'ta sinemalarda olacak. Yeni fragmanı yayınlanan film, Garfield'ın terk edilmiş bir yavru kediyken evcil hayvan olarak rahat bir hayata alışmasını ve babasıyla bir araya gelme hikayesini konu alıyor. Bu buluşma, Garfield ve köpek dostu Odie'yi rahat hayatlarını terk etmeye itecek ve Vic karakteri tarafından planlanan yüksek riskli bir soygunu içerecek. Chris Pratt, oyuncu kadrosuna dahil olduğunda büyük heyecan duyduğunu ve Garfield hikayesinin daha da genişleyeceğini ifade etti.

 • İşkodra'da Türkiye-Arnavutluk İlişkileri Çalıştayı Düzenlendi
  00:01 İşkodra'da Türkiye-Arnavutluk İlişkileri Çalıştayı Düzenlendi

  Arnavutluk'un kuzeyindeki İşkodra kentinde, İşkodra Kahramanı Hasan Rıza Paşa ve Geçmişten Günümüze Türkiye-Arnavutluk İlişkileri konulu çalıştay düzenlendi. Etkinlik, İşkodra Yunus Emre Enstitüsü (YEE) tarafından düzenlendi ve Türk kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile araştırmacılar ve öğrenciler katıldı. Çalıştayda, iki ülke arasındaki dostluğun güçlendirilmesine katkı sağlanması temennisi dile getirildi.

 • KASMEK Türk Sanat Müziği Korosu Yeşilçam Film Müzikleri Konseri Verdi
  23:41 KASMEK Türk Sanat Müziği Korosu Yeşilçam Film Müzikleri Konseri Verdi

  Kastamonu Belediyesi Meslek Eğitimi Kursları (KASMEK) Türk Sanat Müziği Korosu, Yeşilçam Film Müzikleri Konseri düzenledi. Sait Demir şefliğindeki 35 kişilik koro, 23 eser seslendirdi. Konserde dinleyiciler, Yeşilçam besteleriyle geçmişe yolculuk yaptı. Kastamonu Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu, koroyu tebrik ederek, KASMEK'in önemine vurgu yaptı ve konserin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Program, Vidinlioğlu'nun koro şefi Sait Demir'e plaket vermesiyle sona erdi.

 • Temsil ve Hafıza: 1882-1948 Sergisi Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nin Hikayesini Anlatıyor
  23:35 Temsil ve Hafıza: 1882-1948 Sergisi Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nin Hikayesini Anlatıyor

  Türkiye'nin ilk güzel sanatlar okulu olan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nin (MSGSÜ) tarihçesi, 'Temsil ve Hafıza: 1882-1948' başlığıyla İstanbul Resim ve Heykel Müzesi'nde sergileniyor. Sergi, kurumun hafızasının bir bölümünü kapsayarak, üniversitenin sanat, mimarlık ve tasarım alanında ülkenin geleceğini nasıl şekillendirdiğini gösteriyor. Sergi, 4 Ağustos'a kadar ziyaret edilebilir.


Advertisement