Festivalin Ağır Topları Akdeniz Akdeniz'de - Son Dakika
Kültür Sanat

Festivalin Ağır Topları Akdeniz Akdeniz'de

Festivalin Ağır Topları Akdeniz Akdeniz\'de

12. Uluslararası Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali'nin Konukları Ankara'ya Geldi. Yönetmen, Müzisyen, Oyuncu Çok Sayıda Ünlü İsim, Akdeniz Akdeniz Restoranda Keyifli Bir Akşam Geçirdi.

08.05.2009 01:46
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

12. Uluslararası Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali’nin konukları Ankara’ya geldi. Yönetmen, müzisyen, oyuncu çok sayıda ünlü isim, Akdeniz Akdeniz restoranda keyifli bir akşam geçirdi.

Bu yıl "80’ler" temasıyla izleyici karşısına çıkan Uçan süpürge, festival kapsamında Türkiye’ye gelen konuklarını önceki gün karşıladı. Akşam saatlerinde şehre inen misafirler, Akdeniz Akdeniz’e giderek, Ege, Akdeniz ve dünya müziği eşliğinde bir balık, deniz ürünleri, Akdeniz otları, Girit mezeleri, şarap ve rakıdan oluşan bir akşam yemeği yedi.

Mısır ve İran’dan iki önemli konuk

Festivalde filmleri gösterilecek olan Mısır sinemasının divası, yönetmen, yapımcı ve oyuncu Magda, ünlü İranlı Yönetmen Firouzeh Khosrovani’nin yanısıra yazar Naim Dilmener, ses sanatçısı Rojin ve sinema sanatçısı İlker Aksum da yemekte Uçan Süpürge’yi yalnız bırakmadı.

Magda ile birlikte geceye Mısırlı iki gazeteci de katıldı.

Festivalde Magda’nın başrolünü oynadığı ve onu bir anda uluslarası yıldızlar arasına yerleştiren Jamila (Djamilah) filmi de gösterilecek.

Sartre’ı ağlatan film gösterimde

Jean Paul Sartre, 15 yıldan fazla gösterimde kalan filmi izlerken gözyaşlarını tutamadığını açıklamıştı. Film Çin’de 15 yıldan fazla gösterimde kalarak da dikkat çekmişti.

Magda, Nobel Edebiyat ödülü sahibi Necip Mahfuz’un aynı adlı romanından sinemaya uyarladığı El Sarap (Serap) filmiyle de ilgi odağı olmuştu.

Gece boyunca sohbet eden ekibe, Uçan süpürge Koordinatörü Halime Güner eşlik etti.

Kaynak: DHA

Son Dakika Kültür Sanat Festivalin Ağır Topları Akdeniz Akdeniz'de - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  • Ankara Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu 'Enternasyonal III' ile sahnede
    23:24 Ankara Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu 'Enternasyonal III' ile sahnede

    Ankara Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu'nun 'Enternasyonal III' adlı temsili, Opera Sahnesi'nde sanatseverlerle buluştu. Bu sezon yurt dışından konuk olarak gelen iki koreograf ile gerçekleştirilen eser, Tülay Şimşek'in kostüm tasarımı ve Bülent Arslan'ın ışık tasarımıyla prömiyerinde büyük beğeni topladı.


Advertisement