Gürültünün İçinde - Son Dakika
Kültür Sanat

Gürültünün İçinde

Önce seversin sonra alışırsın sonra da vazgeçemezsin!

16.05.2014 18:01
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Yazan ve Yöneten: Uğur Küçükdağ

Yönetmen Yardımcısı: Nihan DemirelliOynayanlar: Nihan Aypolat, Onur Sarıaltın, Ali Poyraz, Ceyda Yücesan Yangın merdivenleri üzerinde oturan bir kız ve onun sigara içtiğini fark eden Yasemin... Yabancı bir kadın... Bavullarının içinde açılmayı bekleyen tuhaf bir geçmiş... Sürekli ama sürekli bozulan sokak lambasının ışığında beliren genç bir adam... Yangın merdiveninde sigarasını söndüren kızı izliyor... İş adamı,karısı ve çok sigara içen sekreterini düşünüyor... Uykusuzluk, şiddet, pencereler ve bavullar arasında kalmış, zamanın biriktiği, belki de gürültünün içinde geri aktığı hikaye.

Kaynak: Antoloji.Com

Son Dakika Kültür Sanat Gürültünün İçinde - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • İskeçe Şehir Sempozyumu düzenlendi
  01:39 İskeçe Şehir Sempozyumu düzenlendi

  Batı Trakya'da, İskeçe Müftülüğü tarafından düzenlenen İskeçe Şehir Sempozyumu'nda İskeçe'nin siyasi tarihi, gelenek ve görenekler, eğitim, dini kurumlar ve Osmanlı dönemine ait mezar taşları gibi konular ele alındı. Sempozyuma Türkiye'nin Gümülcine Başkonsolosu, İskeçe Müftüsü, Türk azınlık temsilcileri ve soydaşlar katıldı. Yapılan sunumlar kitaplaştırılacak ve şehrin önemine vurgu yapan konulara yoğun ilgi gösterildi.

 • Belçika'da Türk Gastronomisi Etkinliği Siyasetçileri Buluşturdu
  23:29 Belçika'da Türk Gastronomisi Etkinliği Siyasetçileri Buluşturdu

  Yunus Emre Enstitüsü tarafından düzenlenen Türk gastronomisi etkinliğine katılan Belçikalı siyasetçiler, Türk şefler eşliğinde mantı yaparak Türk kültürünü tanıttı. Etkinliğe, Brüksel Başkonsolosu, milletvekilleri ve AB Komisyonu yetkilileri de katıldı.

 • Manisa'nın Turgutlu ilçesinde Selvilitepe Cemevi ve Kültür Sanat Merkezi açıldı
  22:37 Manisa'nın Turgutlu ilçesinde Selvilitepe Cemevi ve Kültür Sanat Merkezi açıldı

  Manisa'nın Turgutlu ilçesinde, belediye tarafından yaptırılan Selvilitepe Cemevi ve Kültür Sanat Merkezi törenle açıldı. Açılışa katılan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, projenin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Programda Turgutlu Alevi Bektaşi Kültürünü Yaşatma Derneği Başkanı Hüseyin Tekin de bir konuşma yaptı. Cemevinde cem salonu, kurs odaları, idari bölüm, mutfak, yemekhane, gasilhane, morg ve depo yer alıyor.

 • Trabzon'da Şehit Eren Bülbül Gençlik Merkezi üyeleri tarafından hazırlanan 'Marah' adlı kısa film galası yapıldı
  19:40 Trabzon'da Şehit Eren Bülbül Gençlik Merkezi üyeleri tarafından hazırlanan 'Marah' adlı kısa film galası yapıldı

  Trabzon'da, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Şehit Eren Bülbül Gençlik Merkezi üyelerince hazırlanan "Marah" adlı kısa filmin galası gerçekleştirildi.

 • Yönetmen Derviş Zaim:
  19:03 Yönetmen Derviş Zaim: "Türk sinemasındaki nihilizmi büyük dezavantaj olarak görüyorum"

  Batman Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen "Batman Film Günleri"ne katılan usta yönetmen Derviş Zaim, yurtdışında Türk sinemasının karşılaştığı sorunlara ilişkin, "Türklerden bekledikleri filmi yapmazsan, allameicihan olsan seni o yerlere sokmazlar.

 • Hakkari'de Mavi Düşler Sahne Sanatları Grubu Çocuklar İçin Müzikli Tiyatro Oyunu Sahneledi
  19:01 Hakkari'de Mavi Düşler Sahne Sanatları Grubu Çocuklar İçin Müzikli Tiyatro Oyunu Sahneledi

  Hakkari'de Mavi Düşler Sahne Sanatları Grubu tarafından çocuklar için 'Z tayfa' adlı müzikli tiyatro oyunu sahnelendi. Halk Eğitimi Merkezi konferans salonunda sahnelenen oyun çocuklardan ilgi gördü. Aileleriyle etkinliğe katılan çocuklar, bir saat süren oyunda müzik eşliğinde eğlendi. Grup sorumlusu Orhan Danışman, 12 kişilik grupla kentleri gezerek çocukları eğlendirdiklerini söyledi. Hakkari ve Yüksekova'da da oyun sahnelediklerini belirten Danışman, çocukları eğlendirmekten mutluluk duyduklarını dile getirdi.


Advertisement