Bursa'da "60 Yıl Sonra Ahmet Hamdi Tanpınar Bilgi Şöleni" yapılacak - Son Dakika

Bursa'da "60 Yıl Sonra Ahmet Hamdi Tanpınar Bilgi Şöleni" yapılacak

28.10.2021 14:14
Bursa'da "60 Yıl Sonra Ahmet Hamdi Tanpınar Bilgi Şöleni" yapılacak

Türk edebiyatının usta kalemlerinden Ahmet Hamdi Tanpınar, vefatının 60. yılı dolayısıyla organize edilen bilgi şöleniyle anılacak.

Türk edebiyatının usta kalemlerinden Ahmet Hamdi Tanpınar, vefatının 60. yılı dolayısıyla organize edilen bilgi şöleniyle anılacak.

Yıldırım Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, "Bursa 2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti" etkinlikleri kapsamında, 14-15-16 Ocak'ta, "60 Yıl Sonra Ahmet Hamdi Tanpınar Bilgi Şöleni" yapılacak.

"Tanpınar'ın Hayatı", "Tanpınar ve Bursa", "Tanpınar ve Şiir", "Tanpınar ve Deneme", "Tanpınar'ın Hikaye ve Romanları", "Tanpınar'da Şehir ve Medeniyet", "Tanpınar ve Siyaset", "Tanpınar ve Akademi", "Tanpınar'da Kültür, Gelenek ve Modernleşme, Önemli Tarihler" başlıklarının işleneceği etkinliğe, Türkiye'nin dört bir yanından önemli isimler katılacak.

Türkiye Yazarlar Birliği ev sahipliğinde, Yıldırım Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek etkinlikte sunulan bildiriler, bir kitapta toplanıp yayımlanacak.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, " Ahmet Hamdi Tanpınar'ı yad etmek için '60 Yıl Sonra Ahmet Hamdi Tanpınar Bilgi Şöleni'ni gerçekleştireceğiz. Etkinliğe, Türkiye'nin dört bir yanından Tanpınar ile ilgili çalışmalar yapmış önemli isimleri davet ettik." ifadesini kullandı.

YORUMLAR
500
Merhametin kanatları Bursa'da Merhametin kanatları Bursa'da Bursa'da kadınların acımasızca kavgası kameralarda Bursa'da kadınların acımasızca kavgası kameralarda Bursa'da gençlerin tehlikeli yolculuğu kameralarda Bursa'da gençlerin tehlikeli yolculuğu kameralarda
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Bursa'da '60 Yıl Sonra Ahmet Hamdi Tanpınar Bilgi Şöleni' yapılacak - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement