İstanbul Devlet Opera ve Balesi 6 Ekim'de Perdelerini Açıyor - Son Dakika

İstanbul Devlet Opera ve Balesi 6 Ekim'de Perdelerini Açıyor

18.09.2013 16:41
İstanbul Devlet Opera ve Balesi 6 Ekim'de Perdelerini Açıyor

İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nin 2013 2014 sezonunun açılış konseri, 6 Ekim'de Arkeoloji Müzesi'nde gerçekleştirilecek.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nin (İDOB) 2013-2014 sezonunun açılış konseri, 6 Ekim'de Arkeoloji Müzesi'nde gerçekleştirilecek.

Konuya ilişkin açıklamaya göre, Arkeoloji Müzesi'ndeki açılış konserini, Naci Özgüç yönetecek. Verdi'nin Türkiye'de seslendirilmemiş Giovanna d'Arco (Jan Dark) operası, konser versiyonu olarak gerçekleştiriliyor. Geniş bir solist kadrosu olan eserde, orkestra Gianluca Bianchi, koro ise Emanuela Aymone yönetiminde izleyicinin karşısına çıkacak.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, bu sezon yeni eser olarak, ünlü İtalyan besteci Gioacchino Rossini'nin "Külkedisi – La Cenerantola" adlı eserini sahneliyor. Rejisörlüğünü Yekta Kara'nın yaptığı, orkestra şefi Alessandro Cedrone'nin yöneteceği eserde, birçok genç ve deneyimli sanatçı sahnede yer alacak.

Bir başka başyapıt olan G.F. Handel'in Giulio Cesare (Jül Sezar) adlı operası da ilk kez Türkiye'de sanatseverlerle buluşacak. Paolo Villa'nın orkestrayı yöneteceği eseri Mehmet Ergüven sahneye koyacak.

İDOB bu sezonda da "Kötülüğün Döngüsü", " Midas'ın Kulakları", "Yusuf ile Züleyha", "Aşk İksiri", "Hoffmann'ın Masalları", "Ariadne Naxos'da",  "Sevil Berberi", "Önce Söz Sonra Müzik", "Opera Müdürü" eserlerini sahnelemeye devam edecek.

Öte yandan, bir demet operayı dramatik bir anlatımla oyunlaştırılan Murat Göksu imzalı "Opera Opera Dedikleri" yapıt, İstanbul seyircisiyle ilk kez buluşuyor. - İstanbul

YORUMLAR
500
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Türkiye olarak bir taraftan çatışmaların diplomatik çözümle sona ermesi için çaba harcarken, diğer taraftan da... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Türkiye olarak bir taraftan çatışmaların diplomatik çözümle sona ermesi için çaba harcarken, diğer taraftan da... AK Parti Grup Başkanvekili Turan: Çarklar dönüyor, yatırımlar devam ediyor AK Parti Grup Başkanvekili Turan: Çarklar dönüyor, yatırımlar devam ediyor Kamu Görevlisi ve Akademisyenlere Yönelik Türkçe İletişim Programı sertifika töreni yapıldı Kamu Görevlisi ve Akademisyenlere Yönelik Türkçe İletişim Programı sertifika töreni yapıldı
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat İstanbul Devlet Opera ve Balesi 6 Ekim'de Perdelerini Açıyor - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement