Kariye'den Patrikhane'ye - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN
Kariye'den Patrikhane'ye

Kariye'den Patrikhane'ye

11.03.2017 20:34

Antonina Turizm tarafından gerçekleştirilecek "Kariye'den Patrikhane'ye" turunda yerinizi alın.

Antonina Turizm tarafından gerçekleştirilecek "Kariye'den Patrikhane'ye" turunda yerinizi alın.

Tekfur Sarayı, Blakernai Saray kompleksinden günümüze kalan tek saraydır. Kaşıkçı Elması'nın Tekfur Sarayı'nın çöplüğünde bulunmasının hikayesini ilgiyle dinleyeceksiniz. Kariye (Chora) Kilisesi, 534 yılında Justiniaus döneminde Aziz Theodius tarafından manastır olarak yapılmıştır. 11. yüzyılda yeniden inşa edilmiş 13. yy'da Latin istilalarına maruz kalan manastır 14. yy'da onarılmıştır. İstanbul'un fethinden sonra 1511 yılında camiye tevdi edilmiştir. 1948 yılından beri "Kariye Müzesi" olarak hizmet vermektedir. Mozaik ve freskleri Bizans resim sanatının son dönemine aittir. Derinliği, figürlerin hareketi, plastik değerlerin verilişi ile çok özel bir tarzı vardır. Konuları Hz. İsa'nın hayatı, Meryem'in hayatı ile ilgilidir.Sarnıçları, Rum kiliseleri, Patrikhanesi ve geçmişten günümüze insan hikayeleriyle klasikleşmiş bir tur…

Buluşma Yeri ve Saati: Taksim The Marmara Önü 09: 00

Güzergah: Tekfur Sarayı (dışardan), Kariye Müzesi, Kemankeş Mustafa Paşa Mesciti, Kefevi Camii, Fethiye Camii, Aetios Sarnıcı, Aspar Sarnıcı, Aya Yorgi Kilisesi, Fener Mahallesi, Fener Rum Erkek Lisesi (dışarıdan), Panagia Muhliotissa Kilisesi, Yuvakimyon Rum Kız Lisesi (dışarıdan), Dimitri Kantemir'in Evi (dışarıdan), Ayios Yeorgios Metokhion Jerusalem (dışarıdan), Panagia Paramithias Kilisesi (dışarıdan), Fener Rum Ortodoks Patrikhanesi.

Fiyata dahil hizmetler: Uzman rehberlik, kilise ve camilerdeki bağışlar, öğle yemeği, çay ikramı, camii ve kilise girişleri

Hediye: Tur bilgi notları

Önemli Notlar:

*Tüm turlarımızda, turda anlatım yapan rehberinizi daha iyi duyabilmeniz için, rehber kulaklık sistemi kullanılmaktadır.

*Bazı yapılar dışardan görülecektir.

*Turumuzda yürüyüş ağırlıklı olacak olup. Mevsim koşullarına uygun giyim giyilmesi tavsiye olunur.

Müze Kartı olmayan yolcularımız  https://www.muze.gov.tr/muzekart_almak_istiyorum linkinden müze kart temin edebilir veya müze girişinde kimlikle  40 TL karlışığında temin edebilirler. Turda müze kartı olmayan katılımcılarımız, Kariye Müzesi girişi için  15 TL  ekstra öder.

Detaylar :

İl : İstanbul

İlce : Şişli

Mekan : Bilgi İstasyonu

Mekan Adresi : Halaskargazi Caddesi. Meydan Apt. No: 9/1 Kenter Tiyatrosu Üstü

Başlangıç Saati : 12.03.2017 09: 00: 00

Bitiş Saati : 12.03.2017 11: 00: 00

Kategori : Kariye'den Patrikhane'ye

Tür : Gezi

Ücretlimi? : Hayır

Kaynak: Etkinlik.io
YORUMLAR
500

Son Dakika Kültür Sanat Kariye'den Patrikhane'ye - Son Dakika


Advertisement