"Kasap Şevki"nin hayatı tanıştığı yapımcıyla değişti - Son Dakika
Kültür Sanat

"Kasap Şevki"nin hayatı tanıştığı yapımcıyla değişti

İstanbul'da kasaplık yaparken oto yıkamacıda tanıştığı yapımcının yönlendirmesinin ardından sinema sektörüyle tanışan Şevki Özcan, 18 yılda 400'e yakın sinema ve dizi de rol almanın mutluluğunu yaşıyor.

01.01.2021 11:09  Güncelleme: 13:47
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İstanbul'da kasaplık yaparken oto yıkamacıda tanıştığı yapımcının yönlendirmesinin ardından sinema sektörüyle tanışan Şevki Özcan, 18 yılda 400'e yakın sinema ve dizi de rol almanın mutluluğunu yaşıyor.

İstanbul'da dünyaya gelen 50 yaşındaki Özcan, 32 yaşına kadar kasap dükkanını işletti. Arkadaşını ziyarete gittiği oto yıkamacıda yapımcı Caner Gül ile tanışan Özcan'ın hayatı, o günden sonra tamamen değişti.

"Gel seni dizide bir bölüm oynatalım" denilerek bir dizide küçük bir rol verilen Özcan, bir süre sonra bu sektörden gelen teklifleri değerlendirmeye başladı.

Kasap dükkanını kapatan Özcan, 18 yıllık meslek hayatında 400'e yakın sinema ve dizide rol aldı.

"Sert karakterleri oynama misyonu üstlendim sanırım"

Faust Yapım tarafından dijital platformlarda yayımlamak üzere çekimleri yapılan "İki buçuk mafya" adlı dizide rol almak için Antalya'ya gelen Özcan, AA muhabirine, sinema eğitimi almadığını, sektördeki tabirle "alaylı" bir oyuncu olduğunu söyledi.

Kendisinin doğal bir insan olduğunu aktaran Özcan, kasaplığın ardından zamanla oyunculuk yeteneğini geliştirdiğini dile getirdi.

Oyunculuğun çocukluk hayalleri arasında hiç olmadığını anlatan Özcan, "Tamamen tesadüf eseri sinemaya adım attım. Kendime göre de şu an kariyerimin zirvesindeyim. Çok büyük iddialarım yok. Bana verilen rollerin hakkını vermeye çalışıyorum." dedi.

Özcan, küçük yaşlarda eğitimli olarak sinemaya atılsaydı her şeyin daha farklı olabileceğini belirterek, "Daha farklı konumda olabilirdim. Filmlerde sert karakterleri oynama misyonu üstlendim sanırım. Hep sert karakterleri oynadım. Aslında naif bir insanım. Komedi filmlerinde de oynayabilirim ancak sektör henüz o yönümü keşfetmedi. İzmir'de birkaç kişi, 'Hep mafya babasını oynuyorsun. Mafya babalığını bize de göster bakalım' dedi. Ciddi ciddi beni darbedeceklerdi. Uzun süre alttan alıp, onların sadece film olduğunu zor izahat ettim." ifadesini kullandı.

- "Her film, küfür yaparak olmuyor"

Türk sinema sektörünün gelişen teknolojiyle büyüdüğünü vurgulayan Özcan, önceden zorlu şartlarda inanılmaz performansların gösterildiğini kaydetti.

Önceleri hem topluma bir şeyler öğretilip, hem de mizah tarafının ortaya konulduğunu aktaran Özcan, "Şimdi baktığımız zaman küfürler çok ilgi görüyor. Her film, küfür yaparak olmuyor. Benim de çocuğum var, izliyor. 'Baba bu niye böyle?' diye sorduğunda cevabını veremiyorum, bazen utanıyorum." diye konuştu.

"Kasap Şevki"nin hayatı tanıştığı yapımcıyla değişti
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat 'Kasap Şevki'nin hayatı tanıştığı yapımcıyla değişti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (1)

 • vatandaş: tam bir karakter, doğru tespit. 0 0 Yanıtla
 • Bosphorus Trio, Ankaralı müzikseverlere konser verdi
  23:49 Bosphorus Trio, Ankaralı müzikseverlere konser verdi

  Türk bestecilerin eserlerini keman, viyolonsel ve piyano ile dünyaya duyuran Bosphorus Trio, Erimtan Müzesi'nde düzenlenen konserde müzikseverlerle buluştu. Konser öncesinde BESOM Çağdaş Türk Müziği Ödülleri takdim edildi. Gruba 'Beste Ödülü' Turgay Erdener'e, 'İcra Ödülü' ise Bosphorus Trio'ya verildi. Konserde, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası başkemancısı Özgecan Günöz, Borusan Viyolonsel Grubu Üyesi çellist Çağlayan Çetin ve Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi piyanist Özgür Ünaldı yer aldı.

 • TİKA, Tacikistan'daki ıslahevinde kalan çocuklara konser verdi
  23:29 TİKA, Tacikistan'daki ıslahevinde kalan çocuklara konser verdi

  Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) organizasyonuyla, Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'de bulunan ıslahevinde kalan çocuklara dünya klasikleri ve Türk sanatçıların bestelerinden oluşan bir konser verildi. Antalya Devlet Senfoni Orkestrası Flüt Sanatçısı Doç. Dr. Lelya Bayramoğulları'nın sunduğu konser, TİKA tarafından gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projesi kapsamında düzenlendi. Bayramoğulları, etkinlikte Tacik eseri de icra ederek büyük beğeni topladı. Konser, çocuklar arasında unutulmaz bir deneyim olarak değerlendirildi.

 • Bursa'da Bir Ailenin Papağanı Sosyal Medyada İlgi Görüyor
  23:18 Bursa'da Bir Ailenin Papağanı Sosyal Medyada İlgi Görüyor

  Bursa'da yaşayan Rahim Çakmak ve ailesinin papağanı, müzik çalınması ve komut verilmesiyle ilginç hareketler sergiliyor. Çakmak'ın papağanının videoları sosyal medyada çok izleniyor ve takipçileri tarafından merakla bekleniyor.

 • Adana'da Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'nda Gökhan Tepe konseri
  22:39 Adana'da Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'nda Gökhan Tepe konseri

  Adana'da düzenlenen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'nda şarkıcı Gökhan Tepe, Merkez Parkı'nda konser verdi. Konseri çok sayıda kişi izledi ve Tepe'nin en sevilen parçalarına müzikseverler eşlik etti. Tepe'nin performansı, dinleyiciler tarafından alkışlandı.

 • Trabzon'da 10. Karadeniz'in Renkleri karma resim sergisi düzenlendi
  19:58 Trabzon'da 10. Karadeniz'in Renkleri karma resim sergisi düzenlendi

  Trabzon'da düzenlenen 10. Karadeniz'in Renkleri karma resim sergisine 3 ilden 52 sanatçı katıldı. Serginin açılışına Vali Aziz Yıldırım, İl Kültür ve Turizm Müdürü Tamer Erdoğan ve davetliler katıldı. Sergi, 22 Nisan'a kadar ziyaret edilebilecek. Ayrıca, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen törende turizmin önemi vurgulandı ve Trabzon'un turist sayısında önemli artış beklenildiği belirtildi.

 • Silifke'de Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen yarışmalarda öğrencilere ödüller verildi
  17:59 Silifke'de Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen yarışmalarda öğrencilere ödüller verildi

  Silifke İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, ilkokul ve ortaokullar arası şiir yazma ve resim yapma yarışması düzenledi. Göksu Deltası'nda sürdürülebilir tarım için düzenlenen yarışmaya ilkokul ve ortaokul öğrencileri katıldı. Silifke Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirilen ödül töreninde dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Törene, Silifke Kaymakamı, İl Tarım ve Orman Müdürü, Silifke Belediye Başkanı, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 • SAMDOB, Samsun Müzesi'nde Türk Bestecileri ve Şarkıları Konseri Düzenledi
  17:53 SAMDOB, Samsun Müzesi'nde Türk Bestecileri ve Şarkıları Konseri Düzenledi

  Samsun Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB), Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Samsun Müzesi'nde 'Türk Bestecileri ve Şarkıları' konseri düzenledi. Konserde, birçok Türk şarkısı seslendirildi ve sanatseverler tarafından ilgi gördü.

 • Kütahya'da Macar Çağdaş Sanatı Sergisi Açıldı
  17:20 Kütahya'da Macar Çağdaş Sanatı Sergisi Açıldı

  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen 'Sınırların Ötesinde Macar Çağdaş Sanatına Bir Yolculuk' adlı sergi, Türkiye-Macaristan Kültür Yılı kapsamında açıldı. Sergide, Macaristan'ın önde gelen 5 sanatçısına ait 33 eser yer alıyor. Açılışta konuşan Kütahya Valisi Musa Işın, Türk ve Macar halkını kardeş olarak gördüklerini belirtti. Rektör Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak ise sanatın evrensel bir dil olduğunu vurgulayarak, serginin bilim, teknoloji ve matematikle iç içe olduğunu ifade etti.

 • Esenler Belediyesi, Dünya Sanat Günü'nde Filistin Soykırımına Dikkat Çekti
  17:20 Esenler Belediyesi, Dünya Sanat Günü'nde Filistin Soykırımına Dikkat Çekti

  Esenler Belediyesi, 15 Nisan Dünya Sanat Günü'nde Filistin'de yaşanan soykırıma dikkat çekmek amacıyla tiyatro gösterimi, sergi ve müzik konseri düzenledi. Etkinlikte, sanat yoluyla insanlığa önemli mesajlar verildi.


Advertisement