Kıyamet Yıktı Geçti - Son Dakika
Kültür Sanat

Kıyamet Yıktı Geçti

Kıyamet Yıktı Geçti

Türk İzleyicisi, Kıyamet Senaryosunu Konu Alan Hollywood Yapımı '2012' Filmine Büyük İlgi Gösterdi.

02.12.2009 16:09

Türk izleyicisi, kıyamet senaryosunu konu alan Hollywood yapımı ''2012'' filmine büyük ilgi gösterdi. Yapımı 3 hafta içerisinde 1 milyon 120 bin kişi izledi.

Filmin dağıtım şirketi Warner Bros'un açıklamasına göre, tüm dünyada ve Türkiye'de 13 Kasımda vizyona giren film, bu yıl 1 milyondan fazla izleyici toplayan ikinci yabancı film unvanını da kazandı. ''2012'', geçen hafta sonunu da içine alan bayram tatili süresince de izleyicilerin en çok tercih ettiği filmlerden oldu.

''Independence Day'' ve ''The Day After Tomorrow'' gibi filmleriyle tanınan Roland Emmerich'in yönetmen koltuğuna oturduğu ve senaryosuna katkıda bulunduğu film, asırlar önce yaşamış Maya uygarlığının takvimi doğrultusunda 2012 yılında yaşanması öngörülen kıyameti bir senaryo olarak beyazperdeye aktarıyor.

Görsel efektleriyle dikkat çeken filmin baş rollerinde John Cusack, Chiwetel Ejiofor, Amanda Peet, Oliver Platt, Thandie Newton'un yanı sıra Danny Glover ve Woody Harrelson da yer alıyor.

Seyirciler filme, dünyanın sonunu görecekleri ve insan neslinin tükeneceği düşüncesiyle giderken, finalde sürpriz bir sonuç seyirciyi bekliyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Kıyamet Yıktı Geçti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement