KMÜ Türk Halk Müziği Topluluğu Konseri Düzenlendi - Son Dakika
Kültür Sanat

KMÜ Türk Halk Müziği Topluluğu Konseri Düzenlendi

KMÜ Türk Halk Müziği Topluluğu Konseri Düzenlendi

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Türk Halk Müziği Topluluğu tarafından konser düzenlendi. Ayrıca KMÜ Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından depremden etkilenen çocuklara yönelik etkinlik düzenlendi. Depremzedeler için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından da moral gezisi düzenlendi.

27.05.2023 14:23
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Türk Halk Müziği Topluluğunca, Türk Halk Müziği konseri düzenlendi.

KMÜ 15 Temmuz Konferans Salonu'nda düzenlenen programa Rektör Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Münir Oktay ile Prof. Dr. Nevzat Aydın, Genel Sekreter Ahmet Tüfekci, üniversite personeli ve vatandaşlar katıldı.

Koro şefliğini Barış Erkılıç'ın yaptığı konserde, bağlamada Hasan Hüseyin Üstünkaya, Ali Kırmıt, Erdem Tankişi, Yiğit Kumlu, Atila Gümü, kemanda Oğuzhan Çimen, gitarda Ahmet Selçuk Güncan, ritim sazda ise Tahir Çetin ile Burak Güneş yer aldı.

Konser, hediye takdimlerinin ardından sona erdi.

KMÜ'de depremden etkilenen çocuklar için etkinlik

KMÜ Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezince depremden etkilenen çocuklara yönelik etkinlik düzenlendi.

Kahramanmaraş merkezli deprem nedeniyle Karaman'a gelerek yurtlarda konaklayan çocuklara yönelik düzenlenen etkinliklerin ilki Eğitim Fakültesi'nde Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Münir Oktay'ın katılımıyla gerçekleştirildi. İlköğretim düzeyinde 20 öğrencinin katıldığı etkinlikte Prof. Dr. Münir Oktay çocuklarla bir süre sohbet etti.

Çeşitli akıl ve zeka oyunlarının oynandığı etkinlikte öğrencilere ayrıca kodlama ve eğitici konuşan robotla blok tabanlı programlama eğitimleri verildi.

Yurtlarda kalan depremzede vatandaşlar Karaman'ı gezdi

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerden etkilenerek Karaman'a gelen depremzedeler için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından moral gezisi düzenlendi.

Piri Reis ve Karaman Yurtlarında misafir edilen depremzede vatandaşların katıldığı gezi programda kentin tarihi ve turistik mekanları tanıtıldı.

Yurt personellerinin eşlik ettiği gezi programında depremzedeler ilk olarak Karaman Kalesi'ne gitti.

Daha sonra Karaman Müzesi, Aktekke Camii, Yunus Emre Camii ve Tartan Konağını gezen depremzedeler, keyifli vakit geçirdi.

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat KMÜ Türk Halk Müziği Topluluğu Konseri Düzenlendi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı'nda Deprem Anısına Konser Düzenlendi
  21:33 Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı'nda Deprem Anısına Konser Düzenlendi

  Adana'da düzenlenen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında, depremlerde hayatını kaybedenlerin anısına '11 İlin Türküsü' konseri gerçekleştirildi. Nazende Çoksesli Korosu tarafından hazırlanan etkinlikte, depremin ardından yaşananlar anlatıldı ve afetten etkilenen illere özgü şarkılar seslendirildi.

 • Avrupa Film Günleri'nin Galası Ankara'da Yapıldı
  21:13 Avrupa Film Günleri'nin Galası Ankara'da Yapıldı

  Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu ve AB üyesi ülkelerin büyükelçilikleri tarafından düzenlenen Avrupa Film Günleri'nin galası Ankara'da yapıldı. Galada, Ukraynalı Maryna Vroda'nın yönettiği 'Bozkır' filmi gösterildi. Büyükelçi Bodnar ve Büyükelçi Meyer-Landrut konuşma yaparak Ukrayna'ya desteklerini dile getirdi. Avrupa Film Günleri, Ankara, İstanbul ve birçok şehirde gösterime girecek.

 • Notre-Dame Katedrali, 5 yıl sonra yeniden açılıyor
  17:06 Notre-Dame Katedrali, 5 yıl sonra yeniden açılıyor

  Fransa'nın başkenti Paris'te 5 yıl önce çıkan yangında hasar gören ünlü Notre-Dame Katedrali, 8 Aralık'ta yeniden ziyaretçilerini ağırlamaya başlayacak. Katedralin yeniden inşa çalışmaları 2022'de başlamış ve 250'den fazla firma ile yüzlerce sanatçı, mimar ve uzmanın katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Yangının nedeni ise henüz belirlenememiştir.

 • Ağrı'nın düşman işgalinden kurtuluşu 106. yıl dönümü kutlandı
  16:38 Ağrı'nın düşman işgalinden kurtuluşu 106. yıl dönümü kutlandı

  Ağrı'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

 • Uluslararası Amazon ve Titanlar Sanat Buluşması İzmir'de başladı
  15:57 Uluslararası Amazon ve Titanlar Sanat Buluşması İzmir'de başladı

  Uluslararası Aktivist Sanatçılar Birliği (UASB) tarafından 15 Nisan Dünya Sanat Günü kapsamında düzenlenen Uluslararası Amazon ve Titanlar Sanat Buluşması, İzmir'de başladı. Sanatçılar, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende bir araya geldi ve barış, özgürlük ve demokrasi taleplerini dile getirdi. Etkinlikler, Konak Metro Galeri'de devam edecek.

 • Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi'nde Balkan esintileri sergisi açıldı
  15:35 Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi'nde Balkan esintileri sergisi açıldı

  Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında, Türkiye, Makedonya, Bosna Hersek ve Karadağ'ın tarihi yerleri ve doğal güzelliklerinden esinlenilerek oluşturulan resim ve heykel sergisi açıldı. Sergide, 25 resim ve 6 heykel eser yer aldı. Rektör Prof. Dr. Mümin Şahin, serginin zengin bir kültürel mirası gözler önüne serdiğini belirtti ve Balkanlar'ın tarih boyunca çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yaparak sanata yansımalarını gösterdiğini vurguladı. Sergi, bir hafta boyunca ziyaret edilebilecek.

 • Edirne'de bayramda tonlarca 'tava ciğer' tüketildi
  15:31 Edirne'de bayramda tonlarca 'tava ciğer' tüketildi

  Edirne'de Ramazan Bayramı tatilinde 100 binden fazla kişinin ziyaret ettiği kentte tonlarca tava ciğer tüketildi. Restoranların önünde saatlerce sıra bekleyen vatandaşların oluşturduğu kuyruk havadan görüntülendi. Bayram boyunca binlerce kişinin tercihi tava ciğer ve kuru acı biber ikilisi oldu.

 • Milli Saraylar Ramazan Bayramı Tatilinde Ziyaretçi Akını Yaşadı
  15:09 Milli Saraylar Ramazan Bayramı Tatilinde Ziyaretçi Akını Yaşadı

  Milli Saraylar Başkanlığı'na bağlı müzeler, Ramazan Bayramı tatilinde ziyaretçi akınına uğradı. Topkapı Sarayı başta olmak üzere Dolmabahçe ve Beylerbeyi sarayları ile tarihi kasırlar ve müzeler, 9 günlük tatil boyunca 326 bin 531 kişiyi ağırladı. Topkapı Sarayı'nı bayramı tatili boyunca 147 bin 353 yerli ve yabancı turist ziyaret ederken Dolmabahçe Sarayı'nı 60 bin 223 turist gezdi. Milli Saraylar Resim Müzesi'ni gezenlerin sayısı bayram tatilinde 21 bin 931 kişiye ulaştı.

 • Dai halkının su sıçratma festivali
  14:50 Dai halkının su sıçratma festivali

  Çin'in güneybatısındaki Yunnan eyaletinde Dai halkı Dai yeni yılını, su sıçratma festivaliyle karşıladı. Bu heyecan verici gelenek katılımcılar için unutulmaz bir deneyim sunuyor. Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Yunnan'dan bildiriyor. (XHTV)


Advertisement