Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Muğla Büyükşehir Belediyesi 4. İdil Biret Müzik Festivali - Son Dakika

Muğla Büyükşehir Belediyesi 4. İdil Biret Müzik Festivali

Muğla Büyükşehir Belediyesi 4. İdil Biret Müzik Festivali, 7 Temmuz'da başlıyor. 7-10 Temmuz 2023 tarihlerinde düzenlenecek festivalde kariyerlerini yurt dışında devam eden dört genç müzisyen sahne alacak. Festival, Münif Akalın şefliğinde Muğla Büyükşehir Belediye Orkestrası eşliğinde Prof. Dr. Şadan Gökovalı Açık Hava Tiyatrosu'nda gerçekleşecek. Açılış konseri piyanist Nihan Ulutan ve opera sanatçısı Cumhur Görgün tarafından verilecek. Kapanış konserinde ise piyanist Güray Başol ve piyanist Leyla Cemiloğlu sahne alacak.

Muğla Büyükşehir Belediyesi 4. İdil Biret Müzik Festivali
01.07.2023 - 13:24,

Muğla Büyükşehir Belediyesi 4. İdil Biret Müzik Festivali, 7 Temmuz'da başlıyor.

7-10 Temmuz 2023 tarihlerinde düzenlenecek Muğla Büyükşehir Belediyesi 4. İdil Biret Müzik Festivali bu yıl 'Cumhuriyet'in 100.yılı' başlığında gerçekleşecek. Festivalde kariyerlerini yurt dışında devam eden dört genç müzisyen sahne alacak.

İdil Biret adını taşıyan ilk müzik festivali olan ve her yıl büyük ilgi gören festival bu yıl, kariyerini Almanya'da sürdüren piyanist Nihan Ulutan ve kariyerini Amerika'da sürdüren opera sanatçısı Cumhur Görgün, kariyerine Fransa'da devam eden piyanist Güray Başol ile kariyerine İngiltere'de devam eden piyanist Leyla Cemiloğlu solistliğinde gerçekleşecek.

Festival, Münif Akalın şefliğinde Muğla Büyükşehir Belediye Orkestrası eşliğinde Prof. Dr.Şadan Gökovalı Açık Hava Tiyatrosu'nda düzenlenecek.

AÇILIŞ KONSERİ PİYANİST NİHAN ULUTAN  VE OPERA SANATÇISI CUMHUR GÖRGÜN'DEN

4. Muğla İdil Biret Müzik Festivali açılış konseri, kariyerini Almanya'da sürdüren piyanist Nihan Ulutan ve kariyerini Amerika'da sürdüren opera sanatçısı Cumhur Görgün solistliğinde gerçekleşecek. 7 Temmuz Cuma saat 21.00'de başlayacak açılış konserinde Cumhuriyetin 100. yılı sebebiyle 10. yıl marşı, Mozart'ın 20. Piyano konçertosu ile Mozart, Rossini, Bizet ve Saygun'un konser aryalarından seçmeler seslendirilecek.

10 TEMMUZ'DA SAHNE PİYANİSTLER GÜRAY BAŞOL İLE LEYLA CEMİLOĞLU'NUN

Festivalin kapanış konseri, kariyerine Fransa'da devam eden piyanist Güray Başol ile kariyerine İngiltere'de devam eden piyanist Leyla Cemiloğlu solistliğinde gerçekleşecek. 10 Temmuz Pazartesi saat 21.00'de başlayacak konserde, Bach'ın Air ve Fa Minor piyano konçertosu, Erkin'in Sinfonietta eseri ve Beethoven'in 3. Piyano konçertosu seslendirilecek.

Kaynak: ANKA
YORUMLAR

Son Dakika Kültür Sanat Muğla Büyükşehir Belediyesi 4. İdil Biret Müzik Festivali - Son Dakika


Advertisement