Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Niğde Belediyesi Çocuk Tiyatrosu Sahneye Çıkıyor - Son Dakika

Niğde Belediyesi Çocuk Tiyatrosu Sahneye Çıkıyor

Niğde Belediyesi Çocuk Tiyatrosu ekibi, 28 Eylül Perşembe günü Niğde Belediyesi Kültür Merkezi'nde sahne alacak. Ücretsiz olarak izlenebilecek olan tiyatroda, günlük hayatta yaşanan komik olaylar ve karakterler anlatılacak. Belediye Başkanı Emrah Özdemir, çocuk tiyatrosunun toplumun tüm kesimleri için önemli olduğunu ve Niğde'yi bir kültür ve sanat şehri haline getirmeyi amaçladıklarını belirtti.

Niğde Belediyesi Çocuk Tiyatrosu Sahneye Çıkıyor
25.09.2023 - 16:59,  Güncelleme: 17:00

Niğde Belediyesi Çocuk Tiyatrosu ekibi, 28 Eylül Perşembe günü sahneye çıkacak.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Niğde Belediyesi Kültür Merkezi'nde perşembe günü saat 19.00'da sahne alacak ekip, 6 skeç oynayacak.

Günlük hayatta yaşanan komik olaylar ve bu olayların kahramanları olan komik karakterleri anlatacak tiyatro ücretsiz izlenebilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Belediye Başkanı Emrah Özdemir, tiyatronun toplumun tüm kesimleri için önemli olduğunu ancak okul çağındaki çocukların yaşamlarındaki öneminin çok daha fazla olduğunu belirtti.

Belediye olarak sosyal, sanatsal ve kültürel etkinliklere ağırlık verdiklerini aktaran Özdemir, "Niğde'mizi bir kültür ve sanat şehri haline getirmeyi amaçlıyoruz. Belediye bünyesinde kurduğumuz tiyatro ekibinde, çocuklarımıza da önemli bir yer ayırdık. Çocuk tiyatrosu ekibimiz, sahneledikleri oyunlarıyla profesyonel tiyatrocuları aratmıyor." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA
YORUMLAR

Son Dakika Kültür Sanat Niğde Belediyesi Çocuk Tiyatrosu Sahneye Çıkıyor - Son Dakika


Advertisement